logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 W jaki sposób umówić się? (na spowiedź z całego życia)
Autor: Marek (---.dynamic-ww-04.vectranet.pl)
Data:   2017-06-13 03:53

Myślę, że potrzebuję spowiedzi generalnej, takiej z większej ilości mojego życia. Długo nie uczestniczyłem w spowiedzi, może parę razy, ale i tak była nie ważna. Niestety zataiłem dość istotny grzech, teraz chcę to naprawić. Mogą Państwo mi powiedzieć w jaki sposób umówić się na taką spowiedź z całego życia?

 Re: W jaki sposób umówić się? (na spowiedź z całego życia)
Autor: M (---.centertel.pl)
Data:   2017-06-13 09:32

Umawiasz się tak jak z każdą inną osobą. Dzwonisz (na plebanię) czy idziesz (do zakrystii), pytasz i dostajesz odpowiedz.

 Re: W jaki sposób umówić się? (na spowiedź z całego życia)
Autor: Marek (---.dynamic-ww-04.vectranet.pl)
Data:   2017-06-13 13:20

Właśnie nie wiem jak się do tego zabrać. Niestety nie mam jakiegoś zaprzyjaźnionego księdza. Boję się tak po prostu podejść. Boję się odmowy.

 Re: W jaki sposób umówić się? (na spowiedź z całego życia)
Autor: Wiktoria (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2017-06-13 15:13

Na katolik.pl znajdziesz adres e-mail parafii: (klik) i napisz z zapytaniem czy można umówić się na dłuższą spowiedź. Zrób to czym prędzej, Jezus naprawdę ucieszy się z Twojego powrotu. Możesz też napisać/zadzwonić nie do parafii, ale do klasztoru domu zakonnego, np.: jezuici.pl dominikanie.pl kapucyni.pl franciszkanie.pl paulini.pl karmelici.pl itd.

 Re: W jaki sposób umówić się? (na spowiedź z całego życia)
Autor: Tionne (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2017-06-13 15:59

A nawet jak dostaniesz odmowną odpowiedz - w co wątpię - to mozesz do innego księdza, lub innej parafii. Szukaj do skutku.

 Re: W jaki sposób umówić się? (na spowiedź z całego życia)
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2017-06-13 19:17

Marku, a ja proponuję żebyś swoje kroki ku spowiedzi generalnej rozpoczął od modlitwy o Światło Ducha Świętego. Wiesz jaką rolę w życiu duchowym pełni Duch Święty. To od Niego płyną natchnienia w modlitwie, w praktykach religijnych, w rozważaniu Słowa Bożego. W szczerym pragnieniu życia sakramentalnego Duch Święty pokieruje Cię.
Możesz się modlić własnymi słowami o dobrego spowiednika, możesz też modlić się słowami Hymnu do Ducha Świętego lub skorzystać np. z tej modlitwy, która jest pomocna również w rachunku sumienia:
"Duchu Przenajświętszy, racz mi udzielić daru mądrości, abym zawsze umiejętnie rozróżniał dobro od zła i nigdy dóbr tego świata nie przedkładał nad dobro wieczne;
daj mi dar rozumu, abym poznał prawdy objawione
na ile tylko jest to możliwe dla nieudolności ludzkiej;
daj mi dar umiejętności, abym wszystko odnosił
do Boga, a gardził marnościami tego świata;
daj mi dar rady, abym ostrożnie postępował wśród
niebezpieczeństw życia doczesnego i spełniał wolę Bożą;
daj mi dar męstwa, abym przezwyciężał pokusy nieprzyjaciela
i znosił prześladowania, na które mógłbym być wystawiony;
daj mi dar pobożności, abym się rozmiłował w rozmyślaniu,
w modlitwie i w tym wszystkim, co się odnosi do służby Bożej;
daj mi dar bojaźni Bożej, abym bał się Ciebie obrazić jedynie dla miłości Twojej.
Do tych wszystkich darów, o Duchu Święty dodaj
mi dar pokuty, abym grzechy swoje opłakiwał,
i dar umartwienia, abym zadośćuczynił Boskiej sprawiedliwości.
Napełnij Duchu Święty serce moje Boską miłością i łaską wytrwania,
abym żył po chrześcijańsku i umarł śmiercią świątobliwą.
Amen."
We wspólnotach zakonnych często jest stały, wielogodzinny dyżur spowiedniczy: (klik). Jeżeli masz tak wielki opór przed bezpośrednią rozmową z kapłanem żeby się umówić to możesz skorzystać ze spowiedzi podczas takiego dyżuru, tylko poza godzinami mszy św. żeby nie było wielu penitentów i żeby nie było rozproszeń. Na początku spowiedzi trzeba powiedzieć, że jest to spowiedź generalna i jeżeli z jakichkolwiek powodów(kapłani mają określony rytm życia parafialnego i zakonnego)spotkasz się ograniczeniem czasowym to masz możliwość od razu umówić się na dłuższą spowiedź.
Nie lękaj się. Taka jest posługa kapłanów.
" A Jezus znowu rzekł do nich: "Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam". Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: "Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane". J 20, 21-23

 Re: W jaki sposób umówić się? (na spowiedź z całego życia)
Autor: Anna (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2017-06-13 23:28

Mój mąż jest po rozwodzie
/.../

Czy zna Pani serwis: www.niesakramentalni.pl ?
moderator

 Re: W jaki sposób umówić się? (na spowiedź z całego życia)
Autor: o. Arnold OFM (---.static.ip.netia.com.pl)
Data:   2017-06-14 13:07

Szczęść Boże!
Proszę napisać z jakiego zakątka kraju Pan pisze, wtedy łatwiej wskazać księdza.
Pozdrawiam serdecznie

 Re: W jaki sposób umówić się? (na spowiedź z całego życia)
Autor: Wioleta (---.centertel.pl)
Data:   2022-04-09 09:30

(...)
---
Pani wpis jest opublikowany tutaj: (klik).
z-ca moderatora

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: