logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Kiedy można odmawiać nowennę do Ducha Świętego?
Autor: Irek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-06-16 22:17

Czy nowennę do Ducha Świętego można odmawiać z tym samym skutkiem w innym terminie niż przed świętem Zesłania Ducha Św. Czytałem też o litanii do Ducha Świętego o godzinie 9 rano lub przynajmniej westchnienie o tym czasie w celu otrzymania łask, Proszę o komentarz (chodzi mi szczególnie o odmawianie indywidualne).

 Re: Kiedy można odmawiać nowennę do Ducha Świętego?
Autor: Hanna (150.254.99.---)
Data:   2017-06-19 16:25

Odmawiać tę nowennę można na pewno zawsze. Także indywidualnie. Nic nie stoi na przeszkodzie.
Skutek? No przepraszam, skutku modlitwy się nie mierzy w procentach itp. jednostkach w zależności od kalendarza, więc się o "tym samym skutku" nie wypowiem. Na pewno modlitwa, żadna, nie jest automatem: spełniłem warunki gry, mam zamówiony efekt.
O wiązaniu modlitwy do Ducha Świętego z godziną nic nie wiem. Nie przejmowałabym się tym w najmniejszym stopniu. A co, skoro ktoś o danej porze musi uważnie pracować, byłby za karę wykluczony z Bożych łask? Żarty. Pan Bóg działa poza czasem.

 Re: Kiedy można odmawiać nowennę do Ducha Świętego?
Autor: Franciszka (---.146.14.57.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2017-06-19 22:43

Nowennę, jak i inne, pojedyncze modlitwy do Ducha Świętego (a jest wiele) można odmawiać zawsze. Godzina 9 może pojawiła się w zaleceniach dla konkretnej wspólnoty, może w jakimś prywatnym objawieniu, ale nie słyszałam o tym. Na pewno dobrze jest zwrócić się do Ducha Świętego rano, aby poprosić Go o Jego Dary na rozpoczynający się dzień.

 Re: Kiedy można odmawiać nowennę do Ducha Świętego?
Autor: wyszywaczek wredny (---.net.pulawy.pl)
Data:   2017-06-20 08:30

Godzina 9 może mieć związek z (domniemaną) godziną Zesłania Ducha Świętego.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: