logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 'Jezus mówi do Ciebie'. Chrześcijańskie dzieło?
Autor: Adrian (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-08-10 14:20

Spodobała mi się książka "Jezus mówi do Ciebie" Szukam czegoś dla mnie i mojej dziewczyny, co pomoże nam przybliżyć się do Pana. Chciałem jednak spytać o opinie, czy to bezpieczne? Nas obowiązuje przede wszystkim Pismo, ale jak kiedyś przeczytałem fragment tej książki, faktycznie bardzo pozytywnie na mnie zadziałało, takim językiem współczesności, jakby wprost do mnie... Co uważacie, warto? To na pewno chrześcijańskie dzieło?

 Re: 'Jezus mówi do Ciebie'. Chrześcijańskie dzieło?
Autor: Majka (78.11.90.---)
Data:   2017-08-10 18:44

Adrianie, uważam, że książka "Jezus mówi do ciebie", której autorką jest Sarah Young, jest jak najbardziej bezpieczna. Dlaczego?
Autorka książki dzieli się z czytelnikami osobistymi przesłaniami, które otrzymuje od Boga w chwilach kontemplacji. Czytając książkę, czytelnik odbiera jej treść, jakby sam Jezus mówił osobiście do niego. Jezus mówi językiem miłości, nie tylko w chwilach radości, ale przede wszystkim w chwilach dla nas trudnych, smutnych, kiedy zmagamy się z szarą rzeczywistością w codzienności życia.
Każdemu fragmentowi tej książki przypisane są konkretne wersety z Pisma Świętego.
Sarah Young to pisarka chrześcijańska, która dzieli się z swoimi osobistymi rozmowami z Jezusem. Książkę przeczytało ponad 8 mln ludzi na świecie, a została przetłumaczona na 25 języków.
Kontynuacją tej książki są następne: "Jezus żyje", "Drogi Jezu", "Jezus jest blisko" i ostatnio wydana "40 dni z Jezusem".
Osobiście dla mnie stanowi inspirację do modlitwy medytacyjnej i kontemplacji. Dla mnie jest wyjątkowo cenna i wartościowa. Polecam każdemu.


"Duch Święty może działać na różne sposoby – tłumaczy mi ks. prof. Tomasz M. Dąbek, biblista, który w imieniu kurii krakowskiej dał imprimatur publikacjom Young na rynku polskim. – Książki Sarah Young są owocem jej modlitwy i życia. Benedyktyn dodaje, że dla katolika obok czytania i refleksji nad Biblią, do której zresztą odsyłają teksty Sarah, ważne jest życie sakramentalne".

Źródło: http://gosc.pl/doc/2785848.Glod-Jezusa

 Re: 'Jezus mówi do Ciebie'. Chrześcijańskie dzieło?
Autor: Franciszka (---.146.42.228.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2017-08-11 23:09

Pismo Święte to Słowo Boże, napisane przez natchnionych autorów. Wiadomo, że "nas obowiązuje Pismo", przede wszystkim w zakresie naśladowania Jezusa Chrystusa i stosowania się do Jego nauczania. Wszystkie inne książki można studiować. Minęły czasy, kiedy książki były palone na stosach. Do Pana Boga najbardziej przybliża osobista modlitwa i życie w łasce uświęcającej, jak już wyżej zacytowano.

 Re: 'Jezus mówi do Ciebie'. Chrześcijańskie dzieło?
Autor: Agnieszka (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2024-01-29 13:37

Czy autorka tej ksiązki jest katoliczką czy protestantką?

 Re: 'Jezus mówi do Ciebie'. Chrześcijańskie dzieło?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2024-01-29 18:52

Zmarła już Sarah Young przez lata była związana z Kościołem Prezbiteriańskim w Ameryce (patrz: https://www.jesuscalling.com/remembering-sarah-young/).

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: