logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Życiowa pustka
Autor: Rafał (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-09-05 16:17

Mam od dłuższego czasu problemy ze sobą. Odczuwam życiową pustkę. Chodzę do kościoła, modlę się i jeśli chodzi o część duchową życia to mam ją raczej ułożoną. Mam też pracę, mieszkanie i jakoś sobie radzę. Ale reszta mojego życia to pustka. Żadnej bliskiej osoby, z rodziny mam tylko mamę, która mieszka daleko. Nie umiem znaleźć żadnej dziewczyny. Byłem we wspólnotach, ale czuję, że tam nie pasuję. Wszędzie czuję się taki mało przydatny. Oprócz mamy nie mam bliskich osób. Nie wiem co mam robić. Poza pracą i modlitwą nie mam nic. Co powinienem robić?

 Re: Życiowa pustka
Autor: A2 (---.dynamic-ww-11.vectranet.pl)
Data:   2017-09-05 20:29

Co Ciebie cieszy? Co daje Ci radość? Odpowiedz sobie na te pytania i dąż do tego. Może zakopałeś coś w życiu ważnego, trzeba to odkopać (polecam np. kazania ks. Pawlukiewicza).

 Re: Życiowa pustka
Autor: EmGie (---.081015177.msitelekom.pl)
Data:   2017-09-05 23:08

"Odpowiedział im Jezus: «Teraz wierzycie? Oto nadchodzi godzina, a nawet już nadeszła, że się rozproszycie - każdy w swoją stronę, a Mnie zostawicie samego. Ale Ja nie jestem sam, bo Ojciec jest ze Mną. To wam powiedziałem, abyście pokój we Mnie mieli. Na świecie doznacie ucisku, ale miejcie odwagę: Jam zwyciężył świat»" [J 16, 31-33]

Nie jesteś sam. Cały czas jest z Tobą Twój Ojciec niebieski. I to wystarczy.

Jest taka modlitwa, w której modlimy się że potrzebujemy tylko miłości Jezusa i Jego łaski. I to wystarczy.

Jeśli odczuwasz pustkę, to może potrzebujesz jeszcze bardziej przylgnąć do Ojca?

Jest też powiedziane: "I wy zatem nie pytajcie, co będziecie jedli i co będziecie pili, i nie bądźcie o to niespokojni! O to wszystko bowiem zabiegają narody świata, lecz Ojciec wasz wie, że tego potrzebujecie. Starajcie się raczej o Jego królestwo, a te rzeczy będą wam dodane." [Łk 12, 29-31]

Wierz mi, jeśli Bóg wypełnia Twoje serce, niczego już wtedy nie chcesz, tylko dzielić się Jego miłością z innymi, których On Ci wskaże.

 Re: Życiowa pustka
Autor: alicja (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-09-06 13:11

Rafał tak naprawdę masz bardzo dużo. Jak każdy człowiek chcesz więcej. Poszukujesz kogoś bliskiego, miłości. Bardzo dobrze, miłość możesz okazać każdemu kto jej potrzebuje. Jesteś wrażliwym mężczyzną, rozejrzyj się, może jakiś wolontariat, pomoc ludziom samotnym. Poczujesz się potrzebny i zobaczysz, że takich jak Ty jest więcej. Musisz wykazać trochę inicjatywy. Nie zamykaj się na siebie i innych. Zapewniam Cię, że niezależnie od wieku, sytuacji materialnej, statusu zawodowego większość z nas dotyka pustka w tym zabieganym świecie. Poradzisz, bo z Tobą jest Bóg, modlitwa, a reszta powoli się spełni. Pozdrawiam

 Re: Życiowa pustka
Autor: danusia (178.219.104.---)
Data:   2017-09-07 19:51

Spróbuj może przez portale internetowe, które zajmują się kojarzeniem par :) W końcu znajdziesz. Nie wolno się zapadać w pustce, bo człowiek jest powołany do miłości Boga i bliźniego. Wszystko ma swój czas, może musisz czegoś doświadczyć, by obudzić w sobie silne pragnienie bycia w bliskiej relacji. Doświadczenie mi pokazuje, że są osoby samotne, mówią o tym ale kiedy przychodzi okazja, rozwiązanie, to się wycofują lub boją podjąć wyzwania. Jest wiele osób, które z jakichś względów nie potrafią podjąć życia w relacji z drugim. Myślę, że jest to problem wewnętrzny konkretnej osoby i dlatego tak się błąka w temacie. Rafale chcieć to móc, jakie masz przeszkody ?

 Re: Życiowa pustka
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2017-09-08 00:27

A jakieś hobby? We wrześniu w domach kultury trwają nabory do różnego rodzaju grup - tanecznych, teatralnych, chórów itd. Przy bibliotekach czasem działają kluby książki. Może grupa rowerowa, turystyka grupowa?

 Re: Życiowa pustka
Autor: AsiaBB (---.play-internet.pl)
Data:   2017-09-09 00:06

Ile masz lat i skąd jesteś? Chętnie poznalabym faceta, który ma tak poukladane w glowie jak Ty a też mi poznawanie nie idzie i tak samo tylko praca, modlitwa i rozmowy z koleżankami a wieczorami pustka w domu i w sercu.

 Re: Życiowa pustka
Autor: eMeM (---.dynamic-ww-12.vectranet.pl)
Data:   2017-09-10 15:14

Wydaje mi się, że masz naprawdę dużo. Masz wiarę w Boga a to najważniejsze. Oczywiście bycie samym nie jest przyjemne, znam z autopsji. Ja poza pracą i samotnymi wieczorami nie mam nic. Zacząłem "drogę powrotną" do Boga bo tak się nie da żyć, na nowo uczę się modlić. Przyjdzie taki czas, że pustka zostanie wypełniona i będzie obok Ciebie osoba, z którą spędzisz resztę życia. Tego Tobie i sobie w sumie też życzę :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: