logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Katechezy Neokatechumenatu w Trójmieście
Autor: eMeM (153.19.86.---)
Data:   2017-09-07 15:41

Witam,

Orientuje się może ktoś, czy w najbliższym czasie zaczynają się katechezy wstępne Neokatechumenatu w Trójmieście? Nie ukrywam, że Gdańsk byłby idealny ale w Trójmieście wszędzie można dojechać w miarę sensownie (powiedzmy Trójmiasto +30 km). Znalazłem informację, że w Oliwie w parafii pw. Matki Bożej Królowej Korony Polskiej zaczynają się od 11.09 niestety nie wiem czy uda mi się uczestniczyć we wszystkich od początku a taki mam zamiar.

Pozdrawiam,
eMeM

 Re: Katechezy Neokatechumenatu w Trójmieście
Autor: zielona_mrowka (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2017-09-07 21:57

Podobnie jak w Oliwie, w św Mikołaju w Gdyni od 11.09 w poniedziałki i czwartki > http://www.swmikolaj.org/aktualnosci/50-aktualnoci/2049-zapraszamy.html

tutaj masz listę parafii z 3miasta gdzie znajdziesz działające wspólnoty Neo > http://www.fatimska.net.pl/duszpasterstwa-10047/neokatechumenat-10071 zawsze możesz posprawdzać strony internetowe tych parafii lub bezpośrednio zadzwonić i zapytać się

 Re: Katechezy Neokatechumenatu w Trójmieście
Autor: MAnna (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2017-09-08 16:40

Myślę, że jeszcze niedawno polecałabym Neokatechumenat. Teraz juz na pewno, nie. Bardzo się zawiodłam. Dłuższy czas byłam leczona w szpitalu. Kiedy już wróciłam do domu, nie miałam jeszcze siły, by uczestniczyć w Eucharystii w kościele. Słuchałam transmisji z tutejszego kościoła. To był dla mnie cios, kiedy usłyszałam w ogłoszeniach parafialnych, że ta wspólnota właśnie przeszła na wyższy etap. Wszyscy przeszli, ja zostałam sama i już nie miałam prawa być we wspólnocie, bo nie uczestniczyłam w przygotowaniach do przejścia. Mam żal, że nawet mi nikt wcześniej nie powiedział. Dopiero po jakimś czasie się dowiedziałam.

 Re: Katechezy Neokatechumenatu w Trójmieście
Autor: eMeM (---.dynamic-ww-12.vectranet.pl)
Data:   2017-09-10 11:45

zielona_mrowka: Dziękuje za link :)

MAnna: No przykre to jest. Szkoda, że tak wyszło. Sprawdzę jednak jak to wygląda bo prawdę powiedziawszy wciąż szukam i chyba sam nie wiem tak do końca czego. Na pewno lepszego kontaktu z Bogiem, Boga samego... Może we wspólnocie będzie łatwiej. Życzę dużo zdrowia :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: