logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy w ciągu doby można być na kilku mszach Mszach?
Autor: Igor (---.icpnet.pl)
Data:   2017-09-09 20:20

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus,

Pytanie zadaję, ponieważ w wyszukiwarce nie znalazłem wątku zbliżonego tematycznie do kwestii, która mnie nurtuje. Otóż byłem dziś wieczorem (sobota) na wieczornej mszy w ramach codziennego udziału. Wiemy jednak, że wieczorna msza sobotnia funkcjonuje jako niedzielna. I tu moje pytanie: czy jest jakiś "limit" mszy, w których można uczestniczyć w ciągu jednego dnia? Czy skoro uczestniczyłem w wieczornej mszy sobotniej, to w niedzielę powinienem zostać w domu?

Dodam, że mój udział z uwagi na nieuregulowaną jeszcze sytuację kanoniczną (wracam do wiary i przed spowiedzią muszę spotkać się z duchownym, który będzie mógł określić czy jestem w stanie ekskomuniki, bo mam silne podejrzenie, że tak właśnie jest) chwilowo nie obejmuje przystępowania do Eucharystii. Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

 Re: Czy w ciągu doby można być na kilku mszach Mszach?
Autor: se (---.play-internet.pl)
Data:   2017-09-10 09:38

witaj,
"limitu" nie ma. Jedynie należy pamiętać, że Komunię można przyjąć maksymalnie dwa razy w ciągu dnia, przy czym za drugim razem musi być spełniony dodatkowo warunek: udział w całej Mszy Św.
piszesz, że nie przystępujesz do Eucharystii, ale ta wiedza na przyszłość może Ci się przydać.
pozdrawiam w Panu

 Re: Czy w ciągu doby można być na kilku mszach Mszach?
Autor: splot (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2017-09-10 11:52

Miałam trochę podobny problem i przy okazji podzielę się wątpliwościami. Miałam okazje rodzinne i przyjacielskie, by uczestniczyć w Eucharystii w sobotę wieczorem i w niedzielę rano i wieczorem. Mocno się zastanawiałam, czy w każdej Eucharystii mogę przyjąć Komunię Świętą. Czy tą sobotnią powinnam zaliczyć do niedzieli i wtedy byłaby to trzecia Eucharystia. Przyznam, że uznałam, że sobota, to jest sobota, a niedziela - niedziela. I przyjęłam Jezusa do serca na tych trzech Eucharystiach. Chociaż czasami nadal zastanawiam sie, czy to była właściwa decyzja.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: