logo
Czwartek, 18 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy muszę ponownie przyjąć szkaplerz?
Autor: Agnieszka (109.207.111.---)
Data:   2017-09-09 21:17

Jakiś miesiąc temu przyjęłam z rąk kapłana szkaplerz święty, noszę go cały czas, zdejmowałam go tylko do kąpieli. Jednak jakieś dwa tygodnie temu, moja przyjaciółka organizowała osiemnastkę. Na tę okazje ubrałam sukienkę, która miała koronkę z przodu,przez co szkaplerz był bardzo widoczny na szyi. Gdy moja siostra mnie zobaczyłam, stwierdziła, że muszę go zdjąć na czas imprezy, bo on kompletnie nie pasuje, jest za bardzo widoczny (faktycznie, nie wyglądało to dość korzystnie razem). Początkowo nie bardzo chciałam, jakoś tak nie chciałam się go pozbywać, jednak po dłuższym namyśle, zdjęłam go i schowałam do kurtki, którą ze sobą wzięłam. I teraz proszę Was o pomoc, czy to oznacza, że muszę go jeszcze raz przyjąć? Na nowo pójść z nim do kapłana? Czytałam, że jeśli się go świadomie odrzuciło z pogardą to tak trzeba zrobić. Tylko ja wcale nie myślałam tak o nim, nie chciałam go odrzucać!! Zaraz po skończonych urodzinach włożyłam go na nowo :( Proszę, pomóżcie. Nie chciałam obrażać Matki Najświętszej.

 Re: Czy muszę ponownie przyjąć szkaplerz?
Autor: se (---.play-internet.pl)
Data:   2017-09-10 09:40

witaj,
nie musisz przyjmować szkaplerza ponownie.
Szkaplerz płócienny można zastąpić medalikiem.
pozdrawiam

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: