logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Szkoła od 8 rano w sb do 20 w ndz.
Autor: Iwona (---.raciborz.vectranet.pl)
Data:   2017-09-12 16:17

Pewnie pytanie jest dość głupie, ale wolałabym mieć jasność :) Obecnie zaczynam naukę w szkole zaocznej i wiem, że co dwa tygodnie mam mieć zjazdy zarówno w sobotę jak i w niedzielę od 08:00 do 20:00. Nie ma szans, abym dała radę być wtedy
na Mszy. Czy jest to jakikolwiek grzech?

 Re: Szkoła od 8 rano w sb do 20 w ndz.
Autor: Maciek (---.centertel.pl)
Data:   2017-09-12 18:18

Msza na siodma w niedziele i wykorzystanie akademickiego kwadransa?

 Re: Szkoła od 8 rano w sb do 20 w ndz.
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2017-09-12 19:03

Iwona,

Spróbuj trochę powalczyć o siebie. Czy nie możesz zwolnić się np. z ostatniej godz. zajęć i pójść na ostatnią wieczorną Msze św.? A w wolnym czasie uzupełnić notatki przy pomocy koleżanki ze szkoły; przecież tam na pewno będzie sporo osób.

Z tego co wiem, wykładowcy chętnie przychylają się do próśb. Na początku to wszystko wygląda nie do pokonania. Spokojnie. Z czasem na pewno się jakoś ułoży. Tylko działaj :)

Pozdrawiam

 Re: Szkoła od 8 rano w sb do 20 w ndz.
Autor: xxx (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2017-09-12 21:19

Jak byłam w podobnej jak Ty sytuacji, chodziłam na Mszę św. w niedzielę na 6.30 do kościoła obok szkoły.

 Re: Szkoła od 8 rano w sb do 20 w ndz.
Autor: Agata (---.play-internet.pl)
Data:   2017-09-12 22:02

Jak ostatni jest wykład, to można czasem opuścić. Ważniejsze są ćwiczenia.

 Re: Szkoła od 8 rano w sb do 20 w ndz.
Autor: Estera (31.25.249.---)
Data:   2017-09-13 09:14

W ciągu dnia też na pewno będą przerwy w zajęciach, godzinne albo i dwugodzinne.
Magdalena - z tym zwalnianiem to tak nie do końca - mniej niż 50% obecności na zajęciach oznacza nieklasyfikowanie z danego przedmiotu.

 Re: Szkoła od 8 rano w sb do 20 w ndz.
Autor: Lola (90.171.224.---)
Data:   2017-09-13 10:35

Nie podobają mi się rady, typu "urwij się z zajęć". Pan Bóg również wymaga odpowiedzialności. Jeśli się na coś decydujemy to powinniśmy uczciwie pracować, uczyć się czy cokolwiek innego robimy. Może poszukaj najwcześniejszej mszy porannej, lub sprawdź czy nie ma niedaleko duszpasterstwa akademickiego. Tam odprawiane są Msze bywają o 21.00. Jest też szansa, że często zajęcia będą odwoływane lub przekładane i wtedy zdążysz.

 Re: Szkoła od 8 rano w sb do 20 w ndz.
Autor: Iwona (---.raciborz.vectranet.pl)
Data:   2017-09-13 16:33

U mnie w mieście najwcześniejsza Msza jest o 7:30 a ostatnia o 19:00, więc jeśli nic nie wypadnie to nie mam jak iść do kościoła. Też nie jest tak, że jakoś specjalnie chcę się wymigiwać. Przeciwnie, praktycznie codziennie chodzę do kościoła, więc opuszczenie Mszy niedzielnej nie jest dla mnie łatwe. Jednak wiele ich przede mną, a nie chciałabym zawalić tego roku, bo to tylko jeden taki przede mną.

 Re: Szkoła od 8 rano w sb do 20 w ndz.
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2017-09-13 20:55

Przeczytaj wątki o podobnej tematyce: (klik); (klik).

 Re: Szkoła od 8 rano w sb do 20 w ndz.
Autor: xxx (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2017-09-15 16:28

Jeszcze jak będziesz miała rozkład zajęć, to może w przerwie się uda. I módl się, proś Pana Jezusa, żeby znalazł jakiś sposób na to, żeby zaspokoił Twoje pragnienie uczestnictwa w Mszy świętej niedzielnej.

 Re: Szkoła od 8 rano w sb do 20 w ndz.
Autor: opq (---.dynamic-ra-12.vectranet.pl)
Data:   2017-09-16 01:08

Na stronach internetowych parafii raciborskich znalazło się rozwiązanie twojego problemu. Otóż najwcześniejsza Msza Św. w niedzielę jest:

o godz. 6.00 w parafii św. Mikołaja
o godz. 6.30 w parafii Matki Bożej
o godz. 7.00 w parafii Wniebowzięcia NMP, parafii św. Jadwigi, parafii Św. Krzyża, parafii św. Paschalisa /franciszkanie/, parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i kaplicy szpitalnej.

Do ciebie należy decyzja, do której parafii pójdziesz na niedzielną mszę św.

Pozdrawiam

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: