logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Bierzmowanie - jak nie zbeszczescic?
Autor: Krystian (---.proflink.pl)
Data:   2017-09-13 18:34

Witam! Przygotowuje się do sakramentu bierzmowania. Bylem dzisiaj na nabozenstwie fatimskim... zamiast odmawiac rozaniec podczas drogi rozmawialem, a jak poproszono moja klase to poszedlem... ale nioslem to doslownie kilka metrow bo widzialem ze dziewczyny juz niosa a nie wiedzialem czy zmienic sie mozna... martwi mnie moje zachowanie... nie chce zbeszczescic tego sakramentu.. jak pozbyc sie wstydu przed odmawianiem rozanca wsrod znajomych? Chce isc do spowiedzi lecz wiem ze to sie bedzie powtarzac..

 Re: Bierzmowanie - jak nie zbeszczescic?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2017-09-14 21:51

Zdaje się, że już o tym pisałeś w innym poście, prawda?
Myślę, ze problemy dotyczące bierzmowania możesz omawiać z osobę, która przygotowuje Was do tego sakramentu (katecheta? ksiądz? różnie to jest organizowane), a kwestie dotyczące spowiedzi zawsze należy omawiać w konfesjonale - tam padnie wiążąca, indywidualna odpowiedź najlepsza dla Ciebie.

 Re: Bierzmowanie - jak nie zbeszczescic?
Autor: Kitty (---.play-internet.pl)
Data:   2017-09-15 08:57

Przede wszystkim - nie przejmować się znajomymi i odmawiać. Jeśli nie jest Ci wstyd upominać kolegów za głupoty, to nie wstydź się też bycia dobrym przykładem. Pomyśl, może choć w jednym serduchu coś się ruszy, kiedy zobaczą, że masz odwagę odmawiać Różaniec. Nawet jeśli reszta będzie drwić - Ty doprowadzisz dwa serca bliżej Maryi - Twoje i to jedno poruszone.
Poza tym, odwaga do publicznej modlitwy jest lepszym objawem dojrzałości niż cokolwiek innego.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: