logo
Niedziela, 24 czerwca 2018
Szukaj w

Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony

Bierzmowanie - jak nie zbeszczescic?
Autor: Krystian (---.proflink.pl)
Data:   2017-09-13 18:34

Witam! Przygotowuje si do sakramentu bierzmowania. Bylem dzisiaj na nabozenstwie fatimskim... zamiast odmawiac rozaniec podczas drogi rozmawialem, a jak poproszono moja klase to poszedlem... ale nioslem to doslownie kilka metrow bo widzialem ze dziewczyny juz niosa a nie wiedzialem czy zmienic sie mozna... martwi mnie moje zachowanie... nie chce zbeszczescic tego sakramentu.. jak pozbyc sie wstydu przed odmawianiem rozanca wsrod znajomych? Chce isc do spowiedzi lecz wiem ze to sie bedzie powtarzac..

Re: Bierzmowanie - jak nie zbeszczescic?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2017-09-14 21:51

Zdaje si, e ju o tym pisae w innym pocie, prawda?
Myl, ze problemy dotyczce bierzmowania moesz omawia z osob, ktra przygotowuje Was do tego sakramentu (katecheta? ksidz? rnie to jest organizowane), a kwestie dotyczce spowiedzi zawsze naley omawia w konfesjonale - tam padnie wica, indywidualna odpowied najlepsza dla Ciebie.

Re: Bierzmowanie - jak nie zbeszczescic?
Autor: Kitty (---.play-internet.pl)
Data:   2017-09-15 08:57

Przede wszystkim - nie przejmowa si znajomymi i odmawia. Jeli nie jest Ci wstyd upomina kolegw za gupoty, to nie wstyd si te bycia dobrym przykadem. Pomyl, moe cho w jednym serduchu co si ruszy, kiedy zobacz, e masz odwag odmawia Raniec. Nawet jeli reszta bdzie drwi - Ty doprowadzisz dwa serca bliej Maryi - Twoje i to jedno poruszone.
Poza tym, odwaga do publicznej modlitwy jest lepszym objawem dojrzaoci ni cokolwiek innego.

Odpowiedz na t wiadomo
 Twoje imi:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: