logo
Czwartek, 18 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nie chcę, żeby mama robiła za mnie zaległe lekcje.
Autor: Krystian (---.proflink.pl)
Data:   2017-10-05 15:19

Sprawa wyglada tak: Niedawno dostalismy cwiczenia, mam zalegle lekcje i inni tez. Moja mama zdecydowala ze ona bedzie robic za mnie te zalegle lekcje a na biezaco bede robil juz sobie sam... tyle ze ja tak nie chce! Jutro ide do spowiedzi i to bedzie na nic, nie chce grzeszyc ale bede musial... powiedzialem mamie ze ja to zrobie to ona nie..

 Re: Nie chcę, żeby mama robiła za mnie zaległe lekcje.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2017-10-05 16:16

Naprawdę???? Trudno mi uwierzyć.
Ale jeśli naprawdę.... Być może nie zdołasz mamie wyperswadować dość szczególnego pomysłu. Zawsze jednak możesz:

1) gdy ćwiczenia będą sprawdzane w szkole, przyznać odważnie i uczciwie, nawet nie pytany o to, że nie Ty je odrobiłeś (nie musisz mówić, kto - grunt, ze będziesz szczery: nie Ty, nie wywiązałeś się sam z zadania); nie ma żadnych przeszkód, by się przyznać (jakąkolwiek przeszkodę byś podał, będzie nieakceptowalna),

2) niezależnie od mamy, po wykonaniu zdań bieżących, samodzielnie wykonać ćwiczenia,

3) zamiast godzinami siedzieć w necie i jak to masz w zwyczaju - dzielić włos na czworo, zawsze odrabiać na bieżąco zadania, nie oglądając się na innych. Nie byłoby zaległości, nie byłoby problemu, zgadza się?

 Re: Nie chcę, żeby mama robiła za mnie zaległe lekcje.
Autor: Kitty (---.play-internet.pl)
Data:   2017-10-05 19:53

Słuchaj mamy, bo za młody jesteś, żeby tak stawać okoniem. A spowiednikowi powiedz o sprawie. Forum Ci nie pomoże.

 Re: Nie chcę, żeby mama robiła za mnie zaległe lekcje.
Autor: Natalka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-10-05 23:26

Porozmawiaj z mamą. Jeśli nadal będzie się upierać przy swoim, powiedz, że nauczyciel się domyśli i wtedy nie będziesz kłamał. Wytłumacz mamie, że wszyscy koledzy są w takiej sytuacji, że mają braki, a Ty chcesz samodzielnie wykonywać swoje szkolne obowiązki. Podziękuj mamie i uspokój ją, że dasz radę :) Pozdrawiam i życzę wszelkiego dobra na każdy czas i pozytywnego rozwiązania tej sprawy z Bożą Pomocą :)

 Re: Nie chcę, żeby mama robiła za mnie zaległe lekcje.
Autor: Martha78 (185.107.143.---)
Data:   2017-10-06 10:36

Wiemy, co na to mama, ale interesuje mnie, co na to nauczyciel. Mój syn również dostał książki zbyt późno w stosunku do rozpoczynającego się nowego roku szkolnego i te ćwiczenia, które się przez ten czas nagromadziły (z różnych przedmiotów) mają po prostu odpuszczone. Zrobili w zeszycie, na kserówkach itp.
Jako nauczyciel nie wyobrażam sobie zadawania moim uczniom całej partii naraz - albo odpuściłabym jak wyżej, albo prosiła o nadrobienie partiami.
Jeśli faktycznie masz zaległości NIE Z WŁASNEJ WINY to sprawdź, czy masz aktualne informacje. Jeśli jednak zrobić musicie, to proście o podzielenie na partie, ewentualnie interweniujcie w tej sprawie u wychowawcy.

 Re: Nie chcę, żeby mama robiła za mnie zaległe lekcje.
Autor: Kasia (---.net-komp.com.pl)
Data:   2017-10-06 10:55

Oj musisz mamie wyraźnie dać do zrozumienia że swoje sprawy załatwiasz sam. Bo teraz będzie chciała odrabiać za Ciebie lekcje, potem będzie wybierać Ci przyjaciół a a za jakiś czas powie z kim masz się żenić. Pewne rzeczy należy uciąć w zarodku. Życzę powodzenia i pozdrawiam.

 Re: Nie chcę, żeby mama robiła za mnie zaległe lekcje.
Autor: Krystian (---.proflink.pl)
Data:   2017-10-06 16:40

Robilem zadanie z podręcznika. Patrzyłem czasami na to co zaznaczyła mama i szukalem potwierdzenia.

 Re: Nie chcę, żeby mama robiła za mnie zaległe lekcje.
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2017-10-06 18:51

Nie napisałeś, czy nauczyciel dał Wam za mało czasu na uzupełnienie ćwiczeń czy po prostu część uczniów, łącznie z Tobą, nie pracowała systematycznie nad zaległościami i stąd problem.

Jeśli nauczyciel obciążył Was zbyt ciężką pracą, rodzicie powinni interweniować u niego lub wychowawcy, a nie odrabiać lekcje za dzieci. Ale jeśli to uczniowie zawinili, bo wzięli się za nadrabianie tuż przed upływem terminu, powinni wyciągnąć z tego wnioski na przyszłość. Z czasochłonną czynnością nie wolno zwlekać do ostatniej chwili. Trzeba od razu się za nią zabrać, a przynajmniej realistycznie oszacować własne możliwości.

Skoro nie wykonałeś samodzielnie ćwiczeń (termin upłynął dzisiaj?), wróć do nich w najbliższym czasie. Upewnij się, że prawidłowo opanowałeś materiał. Pamiętaj, że wszelkiego rodzaju oszustwa w zdobywaniu wiedzy (np. ściąganie zadań, kiedy nie umiesz ich rozwiązać) prędzej czy później obrócą się przeciwko Tobie. Dobre oceny nic Ci nie dadzą, jeśli nie będą szły w parze z Twoimi umiejętnościami.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: