logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Chcę się z całego serca nawrócić.
Autor: Mateusz (22 l.) (---.ftth.glasoperator.nl)
Data:   2017-11-12 14:13

Witam chce sie nawrocic potrzebuje modlitwy ludzi wracam do Polski chce sie z wszystkiego wyspowiadac prosze jakiejs rady naprawde czuje w sobie ze chce sie caly zblizyc do Boga chwala Panu. P.S jestem troche pogubiony

 Re: Chcę się z całego serca nawrócić.
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2017-11-12 16:02

"Zbliżali się do Niego wszyscy celnicy i grzesznicy, aby Go słuchać. Na to szemrali faryzeusze i uczeni w Piśmie: "Ten przyjmuje grzeszników i jada z nimi". Opowiedział im wtedy następującą przypowieść: "Któż z was, gdy ma sto owiec, a zgubi jedną z nich, nie zostawia dziewięćdziesięciu dziewięciu na pustyni i nie idzie za zgubioną, aż ją znajdzie? A gdy ją znajdzie, bierze z radością na ramiona i wraca do domu; sprasza przyjaciół i sąsiadów i mówi im: "Cieszcie się ze mną, bo znalazłem owcę, która mi zginęła". Powiadam wam: Tak samo w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia."
Łk 15, 1-7

Mateuszu, to przypowieść o Tobie :) Obdarzam Cię uśmieszkiem, bo to wielka radość i obiecuję modlitwę.
A rady? Zaczęłabym od zamiany określenia nawrócić na nawracać. Tak, bo to nie jest zmiana związana z jednorazową deklaracją tylko stały, dożywotni proces wyboru drogi z Panem Bogiem.
Wiele w początkowym okresie tej drogi zależy od tego jak wyglądało dotychczas Twoje życie chrześcijańskie, czy znane są Ci podstawy wiary.
Nawracanie to podążanie za Chrystusem, za Jego nauką. To życie sakramentalne, pogłębianie wiedzy religijnej. Życie według Przykazań Bożych, w których z Przykazania Miłości "Będziesz miłował Pana Boga swego z całego serca swego, z całej duszy swojej i ze wszystkich sił swoich, a bliźniego swego jak siebie samego" wynikają pozostałe.

Pozwól się ponieść Panu Bogu w tym pragnieniu a znajdziesz drogę. Módl się do Ducha Świętego o prowadzenie, to On obdarza natchnieniem.
Każdy ma swoją duchowość, swoją drogę ale spróbuję pomóc na początek w praktycznej pigułce:
-Spowiedź generalna. Znajdź w sieci informacje na stronach katolickich. Gotowe rachunki sumienia mogą być pomocne w przygotowaniu ale głównie polegaj na swoim sercu, które pragnie pojednania z Bogiem. Módl się o dobrego spowiednika.
- Podstawowa lektura dla katolika to Pismo Święte i Katechizm Kościoła Katolickiego. Pismo Święte to Źródło nawracania, KKK zawiera nauczanie Kościoła Katolickiego.
- Adoracja Najświętszego Sakramentu, gdzie spotykasz się z Żywym Chrystusem.
- Jak najczęstszy, udział we Mszy Świętej, pozostawanie łasce uświęcającej tak byś mógł czerpać siłę wiary, siłę do pokonywania trudności z przyjęcia Pana Jezusa w Komunii.
- Lektura duchowa, rekolekcje dostępne w sieci czy w realu według budzących się potrzeb duchowych, szeroko pojęte rozwijanie wiedzy religijnej.
- Wracając do spowiedzi, pomyśl nad stałym spowiednikiem. Stałe spowiednictwo można połączyć z kierownictwem duchowym: http://mateusz.pl/duchowosc/bs4-ffc-kdijz.htm
- Może Pan Bóg poprowadzi Cię np. w takim kierunku: (klik).

Módl się jak najczęściej słowami Jezu ufam Tobie a On poprowadzi Cię swoją miłością i miłosierdziem w najpiękniejszą podróż życia doczesnego i wiecznego.

 Re: Chcę się z całego serca nawrócić.
Autor: Mateusz (31.42.19.---)
Data:   2017-11-12 16:14

Rady będą dwie: jeśli chcesz zacząć zmieniać swoje życie, rzeczywiście potrzeba Ci spowiedzi, ale spowiedzi dobrej. Dlatego po pierwsze zrób dokładny rachunek sumienia (klik) - w wolnej chwili, tak aby nic Cię nie rozpraszało, i nie w ostatniej chwili przed podejściem do konfesjonału.
Po drugie - przeanalizuj sytuację bezpośrednio przed spowiedzią. Długa kolejka przed nim raczej przekreśla szansę na dopytanie o pewne sprawy, rozwianie wątpliwości. W związku z tym proponuję rozważenie przystąpienia do sakramentu pokuty poza mszą - oczywiście w takim przypadku należy najpierw umówić się ze spowiednikiem, np. tutaj: (klik).

 Re: Chcę się z całego serca nawrócić.
Autor: Polak (---.play-internet.pl)
Data:   2017-11-12 17:59

Po prostu idź do spowiedzi. Nie kombinuj po co tylko idź jak żołnierz i się wyspowiadaj.

 Re: Chcę się z całego serca nawrócić.
Autor: Mateusz (---.ftth.glasoperator.nl)
Data:   2017-11-13 10:58

Modlę się cały czas o wstąpienie Ducha Świętego mam problem tez dręczą mnie jakiejś złe myśli modlilem sie modlitwami o calkowitego oddanie zycia Bogu wiem ze musze zaufac za tydzien bede w Polsce jestem z okolic Rzeszowa wiem ze bede potrzebowal modlitwy i dobrego spowiednika jeżelli ktos sie orientuje to prosze o pomoc a tak to dziekuje Kalinko :)

 Re: Chcę się z całego serca nawrócić.
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2017-11-13 18:42

" wiem ze musze zaufac"

"I wy byliście umarłymi na skutek waszych występków i grzechów, w których żyliście niegdyś według doczesnego sposobu tego świata, według sposobu Władcy mocarstwa powietrza, to jest ducha, który działa teraz w synach buntu. Pośród nich także my wszyscy niegdyś postępowaliśmy według żądz naszego ciała, spełniając zachcianki ciała i myśli zdrożnych. I byliśmy potomstwem z natury zasługującym na gniew, jak i wszyscy inni. A Bóg, będąc bogaty w miłosierdzie, przez wielką swą miłość, jaką nas umiłował, i to nas, umarłych na skutek występków, razem z Chrystusem przywrócił do życia. ŁASKĄ bowiem jesteście zbawieni. Razem też wskrzesił i razem posadził na wyżynach niebieskich - w Chrystusie Jezusie, aby w nadchodzących wiekach PRZEMOŻNE BOGACTWO JEGO ŁASKI wykazać na przykładzie dobroci względem nas, w Chrystusie Jezusie. ŁASKĄ BOWIEM JESTEŚCIE ZBAWIENI PRZEZ WIARĘ. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił"
Ef 2, 1-10

" Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą"
(Mt 7, 7-8)

"Człowiek tak się powinien modlić, jakby wisiał nad przepaścią, zawieszony tylko na jednym włosku, trzymanym przez Bożą rękę dwoma palcami"
Mateusz, nie znam autora tego zdania ale życzę byś osiągnął taką moc modlitwy.

Wszystko otrzymujemy z łaski Pana: J 15, 1-11; Mt 14, 12-13
Pragnąc dojść do pełni ufności z Bogiem niech pomocą będzie modlitwa np.:
Mt 8, 23-27; Mt 14, 22-33; Ps 139

Mateusz, bardzo Cię zachęcam do modlitwy Słowem Bożym. Nie wklejam wszystkich fragmentów, byś usiadł z Księgą i budował niepowtarzalną więź TY- JEZUS

W diecezji rzeszowskiej jest kilka męskich zgromadzeń zakonnych:
http://www.diecezja.rzeszow.pl/2015/05/zakony-i-zgromadzenia-meskie/

W wielu zakonach przyjętą praktyką jest możliwość indywidualnego umówienia się na spowiedź. Można podejść albo zadzwonić na furtę klasztorną albo do zakrystii. Nry telefonów są tutaj: (klik).

"Odwagi, Ja jestem, nie bójcie się!". (Mk 6, 50) (Mt 14, 27)

 Re: Chcę się z całego serca nawrócić.
Autor: Mateusz (---.ftth.glasoperator.nl)
Data:   2017-11-13 21:32

Dziękuję bardzo prosze o modlitwe.

 Re: Chcę się z całego serca nawrócić.
Autor: Karol (---.dynamic-ww-09.vectranet.pl)
Data:   2017-11-14 01:17

Polecam przeczytać 'Dzienniczek' św. Faustyny (klik), który mówi o miłosierdziu Bożym.

Szczęśliwa dusza, która zaufała Twej dobroci i zdała się całkowicie na miłosierdzie Twoje, dusza jej napełniona pokojem miłości, wszędzie jej bronisz, jako dziecię swoje (Dz. 1652).

Ktokolwiek się zbliży do ciebie, niech nie odejdzie bez tej ufności w miłosierdzie Moje, której tak bardzo pragnę dla dusz (Dz. 1777).

Zachęcaj dusze, z którymi się stykasz, do ufności w nieskończone miłosierdzie Moje. O, jak bardzo kocham dusze, które Mi zupełnie zaufały – wszystko im uczynię (Dz. 294).

Kiedy dusza zbliża się do Mnie z ufnością, napełniam ją takim ogromem łaski, że sama w sobie tej łaski
pomieścić nie może, ale promieniuje na inne dusze (Dz. 1074).

"Niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jako szkarłat" (Dz 699).
"Niechaj się nie lęka do Mnie zbliżyć dusza słaba, grzeszna, a choćby miała więcej grzechów niż piasku na ziemi, utonie wszystko w otchłani miłosierdzia Mojego" (Dz 1059).

Powtarzaj Jezu Ufam Tobie. On pragnie, abyś się do niego zbliżył. Nie daj się zwieść szatanowi i idź za głosem Pana. Strach przed spowiedzią powoduje szatan. On nie cierpi kiedy dusza jedna się z naszym Panem. Pan na Ciebie czeka zaufaj mu. On za Ciebie się nie wstydził umrzeć, więc się nie bój On czeka na Ciebie jak na swoje dziecko.

 Re: Chcę się z całego serca nawrócić.
Autor: Mateusz (---.ftth.glasoperator.nl)
Data:   2017-11-14 09:28

Dziekuje

 Re: Chcę się z całego serca nawrócić.
Autor: bogumiła (62.93.43.---)
Data:   2017-11-14 13:45

witam Mateuszu,
Woda święcona również pomoże odgonić Twoje złe myśli.
Chciałabym dożyć tej chwili w której usłyszę od moich dzieci:
CHCĘ SIĘ Z CAŁEGO SERCA NAWRÓCIĆ.
niech się tak stanie AMEN.
bogumiła z rzeszowa

 Re: Chcę się z całego serca nawrócić.
Autor: Marek_Piotrowski (---.global.tygrys.net)
Data:   2017-11-17 11:22

Nie zwlekaj. To wszystko.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: