logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nie potrzebuję wpisów typu: Twoje życie, Ty decyduj.
Autor: Ona (---.icpnet.pl)
Data:   2018-01-04 20:57

Mam pewien dość ważny dylemat. Od razu mówię, że nie potrzebuję wpisów typu: Twoje życie, Ty decyduj. Bo one w niczym mi nie pomogą.
Mam kolegę starszego o 8 lat. Znamy się od dłuższego czasu, jednak dopiero z 2 lata temu wszystko się zaczęło tak na poważnie. Zakochaliśmy się w sobie. Nie byliśmy parą, ale chyba oboje tego chcieliśmy. Jednak pewne sytuacje wpłynęły na nasze życie i decyzję i stałam się obojętna na niego. On wiele razy zapewniał mnie i nadal to mówi, że mnie kocha jak jeszcze nikogo innego, prosi o drugą szansę... Lecz ja nie czuję już tego, co kiedyś. Z jednej strony nie czuję do niego żadnej miłości, nie pociąga on mnie fizycznie, a nawet czasami brzydzi, odpycha... Ale z drugiej strony czuję dziwne uczucie, że mi na nim zależy, że powinnam jednak dać mu szansę i jeszcze raz spróbować. Jesteśmy dorośli, wierzący, pracujemy ale mieszkamy z rodzicami. I właśnie moi rodzice są przeciwni mojemu związkowi z tym chłopakiem. Szczególnie mam. Mówi, że to nie jest facet dla mnie, że to fajtłapa, nic nie potrafi, spóźnia się do pracy, w młodości ćpał, nie ma wykształcenia, jest brzydki itp itd i że zasługuję na kogoś lepszego... On się stara, stara jak może, choć nie zawsze mu to wychodzi. Jest troskliwy, opiekuńczy i chyba naprawdę mnie kocha... Biję się z myślami, ale nadal nie wiem jak powinnam postąpić...

 Re: Nie potrzebuję wpisów typu: Twoje życie, Ty decyduj.
Autor: orelka (---.merinet.pl)
Data:   2018-01-11 12:12

"Z jednej strony nie czuję do niego żadnej miłości, nie pociąga on mnie fizycznie, a nawet czasami brzydzi, odpycha..."

To co w takim razie powoduje, że w ogóle myślisz o tym, żeby z nim być? Dlaczego czujesz, że "powinnaś" (nie - chcesz, ale powinnaś) dać mu szansę (szansę - na co?)

W związki generalnie warto wchodzić, gdy się tego chce, gdy ta druga osoba pociąga - zarówno pod względem charakteru, osobowiści jak i fizycznym. Szansę można dawać, jak się kogoś kocha i ma nadzieję, że ten ktoś popracuje nad wadami, które utrudniają związek. Ale tu na dzień dobry nie ma się o co zaczepić - więc po co? Czemu to Ci nie daje spokoju?

Myślę, że jak sobie odpowiesz na te pytania, to będzie Ci zdecydowanie łatwiej podjąć decyzję.

 Re: Nie potrzebuję wpisów typu: Twoje życie, Ty decyduj.
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-01-11 14:24

Ona, litujesz się nad kolegą i tyle.
Zawieście albo zerwijcie kontakt tak żeby nie pobudzać Twoich opiekńczych uczuć.
Następnym uczuciem do jakiego doprowadzisz budując relacje na litości będzie pogarda dla chłopaka. Szanuj również jego emocje i nie czyń złudnych nadziei na coś co nie ma perspekyw.

 Re: Nie potrzebuję wpisów typu: Twoje życie, Ty decyduj.
Autor: n (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-01-13 00:13

Niczym Ci nie imponuje. Nie podziwiasz go. Jedyne co Cię ciągnie do niego egoistycznie to jego uczucie do Ciebie. Nie rób mu krzywdy. Odejdź i pozwól mu pokochać kogoś kto odwzajemni jego miłość i będzie szanował jego uczucia i jego samego.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: