logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Dziewczyna rozważa aborcję.
Autor: Michalina (---.as43234.net)
Data:   2018-03-08 07:33

Witam, wczoraj jakaś dziewczyna na pewnej grupie na facebooku dodała post z anonimowego konta, że zaszła w nieplanowaną ciążę, jednak teraz nie chce tego dziecka. Jej partner jest nieodpowiedzialny, źle ją traktuje, nie wspiera finansowo i najprawdopodobniej zdradza. Dziewczyna prosiła o rady, jak ma postąpić w tej sytuacji, wyraźnie wskazując, ze rozważa aborcje. W komentarzach znalazło sie kilka osób, które ją od tego odwodzily, jednak nie było ich zbyt wiele. Zdecydowana większość doradzała jej przerwanie ciąży, wysyłała jej linki do stron o aborcji, polecali jej różne sposoby, miedzy innym zabieg za granicą czy aborcje farmakologiczna. I chyba niestety przekonali tym dziewczynę, bo napisała, ze zagłębi sie w temat :( Teraz moje pytanie, jak można pomoc w tej sytuacji? Wysłałam do tej dziewczyny wiadomosc prywatną, napisałam, ze sama wychowuje córeczkę i wiem co to ciężkie macierzyństwo. Dodałam również, ze bliska mi osoba z rodziny dokonała kiedyś aborcji i do tej pory odbija to piętno na jej psychice. Na koniec zaoferowalam pomoc i wsparcie, jednak nie uzyskałam żadnej odpowiedzi. Ponieważ dziewczyna napisała z fikcyjnego konta, wiemy o niej bardzo nie wiele. Tylko tyle, ze na wsparcie rodziny nie może liczyć i brak jej środków do życia. Co tu tobic i jak pomoc?

 Re: Dziewczyna rozważa aborcję.
Autor: B. (---.184.134.99.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2018-03-09 12:42

Zrobiłaś w tej sytuacji wszystko co możliwe. Pozostaje jeszcze modlitwa.
Serdecznie pozdrawiam.

 Re: Dziewczyna rozważa aborcję.
Autor: m. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-03-09 19:40

Jeśli ma problemy to tutaj na pewno znajdzie pomoc:
http://dlazycia.info/
ks. Kancelarczyk z Fundacji Małych Stópek bardzo wiele kobiet odwiódł od aborcji. Często obiecał dużą pomoc finansową i to naprawdę nie byle jaką. Może jeszcze jakoś delikatnie jej zasugerujesz, że jest takie miejsce, gdzie znajdzie pomoc. Trzeba uważać by nie być zbyt nachalnym, najważniejsze to podać rękę, zainteresować się, przejąć, a przede wszystkim powierzać Bogu w modlitwie. http://www.netporadnia.pl/ tutaj także może napisać/zadzwonić/porozmawiać na chacie jeśli jest w trudnej sytuacji nieplanowanej ciąży.
Pozdrawiam i powodzenia. Na fb jest też strona "Modlitewne Okno Życia" - możesz poprosić o modlitwę, bo czasem tylko ona może coś zdziałać.

 Re: Dziewczyna rozważa aborcję.
Autor: Mary (---.dsl.bell.ca)
Data:   2018-03-10 15:44

Jest tez duze prawdopodobienstwo ze piszaca o mozliwosci aborcji jest prowokatorka dzialajaca dla feministycznych organizacji wspierajacych aborcje. W obecnych czasach kobiety nie sa takie stlamszone jak wiek temu, ze urodzenie dziecka niechcianego powoduje koniec kariery kobiety a wbrew przeciwnie. Zrobilas tyle ile moglas. Rowniez wez w duchowa adopcje dziecko poczete: (klik).

 Re: Dziewczyna rozważa aborcję.
Autor: mareta (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-03-12 08:29

Michalina podaj jakieś namiary tej dziewczyny - imię, linka, cokolwiek, żeby można było w jej intencji się pomodlić. Jakoś łatwiej modlić się osobowo. Nawet jeżeli to prowokatorka. Serdecznie pozdrawiam.

 Re: Dziewczyna rozważa aborcję.
Autor: Michalina (---.as43234.net)
Data:   2018-03-13 17:05

Przykro mi, ale nie znam jej imienia, bo posługuje się anonimowym kontem. Udało mi się skontaktować z księdzem Kancelarczykiem i podałam mu numer tej dziewczyny. Mam nadzieje, ze uda mu się jej pomóc.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: