logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy wyrzucić książki z zakazanym symbolem?
Autor: ZagubionaM (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2018-03-12 21:35

Szczęść Boże,
Ostatnio uczestniczyłam we Mszy Świętej z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie, podczas której w trakcie homilii ksiądz wyświetlał różne antychrześcijańskie symbole, ku przestrodze na wypadek gdyby ktoś nieświadomie posiadał takie w domu. W związku z powyższym chciałam zapytać, czy powinnam wyrzucić książki o tematyce historycznej posiadające na okładce swastykę?

 Re: Czy wyrzucić książki z zakazanym symbolem?
Autor: sstaszek (31.42.29.---)
Data:   2018-03-13 12:51

Jeżeli jest to książka o nazizmie lub II wojnie światowej, to co ta swastyka ma wspólnego z religią?

 Re: Czy wyrzucić książki z zakazanym symbolem?
Autor: Hanna (150.254.99.---)
Data:   2018-03-13 12:52

Oj, to byłby nonsens. Proszę nie wyrzucać książek historycznych. Encyklopedii proszę też nie wyrzucać. Podręcznika szkolnego - również. I laptopa, mimo że w internecie można znaleźć swastykę. Naprawdę, samo posiadanie okładki z dowolnym znakiem nie jest mocniejsze od czystego serca i trwania w więzi z Panem Bogiem, który jest oczywiście mocniejszy od historycznych obrazków, okładek itp.

 Re: Czy wyrzucić książki z zakazanym symbolem?
Autor: Robson (---.static.chello.pl)
Data:   2018-03-13 16:15

Ksiądz mógł mieć jak najlepsze intencje, ale najwyraźniej zasiał u Ciebie jakiś niepokój. Przypisywanie jakimkolwiek znakom szkodliwego działania przeciwnego wierze to coś jak bałwohwalstwo, tylko na odwrót, ale skutek podobny: zamiast zwracać oczy, serce i duszę ku Bogu, człowiek ma rozglądać się trwożliwie, czy gdzieś aby nie ma obok siebie "złego" znaku lub przedmiotu. Nie tędy droga :)

(4) Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną. Twój kij i Twoja laska są tym, co mnie pociesza. (Psalm 23)

"(31) Cóż więc na to powiemy? Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam?"

"(38) I jestem pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani Zwierzchności, ani rzeczy teraźniejsze, ani przyszłe, ani moce, (39) ani co wysokie, ani co głębokie, ani jakiekolwiek inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Boga, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym." (List do Rzymian, 8)

 Re: Czy wyrzucić książki z zakazanym symbolem?
Autor: ZagubionaM (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2018-03-14 02:11

Dziękuję za odpowiedzi - w międzyczasie oddalam książki do spalenia.
Staszku, swastyki była właśnie jednym z tych znaków wyświetlonych przez księdza.
Owszem, padło to na podatny grunt - skrupulantkę, więc przeszukuję dom i znalazłam już kilka sztuk odzieży czy sporo płyt. (Staram się nie popadać w obsesję, ale jak widzę metkę z trzema szóstkami w numerze, nie mogę się powstrzymać by jej nie wyciąć. Z trudem pohamowałam się przed wyrzuceniem filmu, w którym jest piosenka "matka bogów").
Generalnie ksiądz zasugerował by takie rzeczy zniszczyć, a jeżeli się nie da to tak spakować by nikt już się do tego "nie dobrał" i wyrzucić, skropiwszy wodą poświęconą i pomodliwszy się.
Nie wiem, ale czułabym się źle przynajmniej nie sprawdziwszy... póki co znoszę "zbiory" pocięte do mamy, a ona czyni resztę.

 Re: Czy wyrzucić książki z zakazanym symbolem?
Autor: bvr (---.mf.gov.pl)
Data:   2018-03-14 12:56

Na terenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach wiszą flagi krajów z których pochodzą czciciele Bożego Miłosierdzia. Jest i flaga Maroko, na którym widnieje symbol, który z pewnością znalazł się w prezentacji wspomnianego księdza (jaki to symbol? odsyłam do atlasu). I nikomu nie przyszło do głowy że pozbyć się flagi - bo nie ma takiej potrzeby. Symbole same w sobie nie maja żadnej mocy.

 Re: Czy wyrzucić książki z zakazanym symbolem?
Autor: Marta (---.know.cable.virginm.ne)
Data:   2018-03-14 18:01

Czy mogłabyś podać imię i nazwisko tego księdza? Chciałabym mu wysłać ten Twój wątek. Może by się zastanowił, co mówi i jak mówi. Bo jak widać na Twoim przykładzie, niektórzy nie zrozumieli o co chodzi i popadają w przesądy. A jeśli rzeczywiście nawoływał, żeby książki ze swastyką wyrzucać, to powinien iść na na dywanik do swojego biskupa czy przełożonego zakonnego. Głoszenie bzdur z ambony jest szczególnie szkodliwe.

 Re: Czy wyrzucić książki z zakazanym symbolem?
Autor: Hanna (150.254.99.---)
Data:   2018-03-14 18:35

Szukanie szeregu szóstek byłoby śmieszne, gdyby nie było - a jest - dla Ciebie szkodliwe. Rodzi obsesje. Zostaw to, dziewczyno! Nie szukaj, nie sprawdzaj, nie należy, wręcz: nie wolno, dla własnego dobra.

Ze skrupułów zaś trzeba się leczyć.

 Re: Czy wyrzucić książki z zakazanym symbolem?
Autor: wyszywaczek wredny (---.net.pulawy.pl)
Data:   2018-03-14 20:38

Patrzę na swój numer telefonu i zaczynam się.... nie, nie bać. Śmiać. :) A co by to było, gdyby w kodzie weryfikacyjnym przy wysylaniu postów na Forum Katolika pojawily sie trzy szóstki?

 Re: Czy wyrzucić książki z zakazanym symbolem?
Autor: wyszywaczek wredny (---.net.pulawy.pl)
Data:   2018-03-14 20:46

Mówisz - masz :) Przepraszam, nie moglam się powstrzymać :)
https://c1.staticflickr.com/1/811/25939810207_48667fb456_c.jpg

 Re: Czy wyrzucić książki z zakazanym symbolem?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2018-03-14 21:59

Widzę cztery szóstki ;-) :-)P

 Re: Czy wyrzucić książki z zakazanym symbolem?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2018-03-14 22:05

Wyszywaczku, w mojej dacie urodzenia są trzy szóstki. Słowo honoru! co prawda nie wszystkie obok siebie, no ale i takie są. Że też nigdy wcześniej tego nie zauważyłam.
I mam się za szczęśliwe dziecko Boże.
Mam nadzieję, że wersja z wycinaniem i paleniem mojej osoby nie dotyczy. Moich dokumentów też nie.

Zagubiona, odpuść! Posiadanie takich rzeczy nie jest grzechem. Ale uwaga, z głupoty i z przesądnego traktowania zwykłych numerów, z zabobonów i magicznego podejścia do rzeczy moim zdaniem należy się spowiadać. Bo wchodzą w miejsce zaufania Panu Bogu. Bo eksponują zło zamiast dobra. Bo stawiają na siły zła zamiast na łaskę Niebios.

 Re: Czy wyrzucić książki z zakazanym symbolem?
Autor: B. (---.184.133.169.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2018-03-16 01:34

Zajrzyj np. tu:
http://strzelce.diecezja.swidnica.pl/34-zagrozenia/288-znaki.html
„Bywa, że są to emblematy, które nie tylko są sprzeczne z nauką Chrystusa i Jego Kościoła, ale wprost zwracają się przeciwko Chrystusowi”
Albo zajrzyj tu:
http://www.mariowka.sluzki.opoka.org.pl/refl8.htm
„zwracajmy uwagę, jakimi symbolami i przedmiotami otaczamy się. Do poprawności interpretacji symbolu potrzebna jest jednak znajomość kodu, środowiska i kontekstu, w jakim twórca umieścił dany znak. Osoba umieszczająca symbol, spełnia rolę nadawcy. Chce bowiem, by odbiorca odczytał dany znak i zawartą w nim informację.”

Widziałam u jubilera, jak starszy pan chciał kupić towarzyszącej mu starszej pani jakiś złoty pierścień. Jubiler zaproponował pierścień atlantów (mężczyzna już miał na palcu taki pierścień). Powiedziałam, nie pamiętam dokładnie, chyba że nie powinno się nosić symboli okultystycznych, coś takiego. Starszy pan zwrócił się do mnie ze szczerym zapewnieniem:
- Ależ proszę pani, to naprawdę działa!
Ale jeżeli pierścień "działa", a Bogu się to nie podoba, to kto faktycznie "działa"? Wniosek nasuwa się sam – „działa” ktoś przeciwny Bogu, jakiś duch Bogu przeciwny. Nazwę tego ducha znamy (szatan).

W naszej kulturze swastyka to znak, jaki nosili Niemcy pod wodzą zbrodniczego Hitlera, i tylko tyle. W wielu materiałach historycznych ten symbol jest czytelnym znakiem, że człowiek noszący go lub miejsce nim oznaczone związane były z formacjami hitlerowskimi, albo ze zwolennikami tej straszliwej ideologii. Widziałam kiedyś film pokazujący, że Hitler zaczerpnął znak swastyki z pogańskich świątyń indyjskich. W internecie jest wiele stron informujących, że Hitler zajmował się okultyzmem. Z wiadomym skutkiem (miliony ofiar). Co to jest okultyzm podaje np. strona http://adonai.pl/zagrozenia/?id=3

Czy zatem historyczne książki ze zdjęciami budynków oznakowanych swastyką trzeba wyrzucać? Myślę że nie, bo z przekazów m.in. filmowych wiemy, że gestapo oznaczone swastyką dokonywało zbrodni. Swastyka mówi nam, że ludzie posługujący si ę nią powodowali tragedie. Fakt historyczny.

Czy inne symbole okultystyczne należy lekceważyć? Nie, należy ich unikać, ale nie przesądnie. Trzy szóstki zawsze występują w ciągu liczb i jest to normalne. Nie należy się bać każdych trzech szóstek, bo jest to wówczas zabobon. Jedynie Bóg jest Mocą, a nie trzy szóstki np. w numerze telefonu. Jednak tego symbolu należy unikać wtedy, gdy nie jest on naturalną liczbą (np. naturalne jest, że w encyklopedii po stronie 665 jest strona 666). Tej liczby należy unikać, gdy jest np. symbolem użytym na koszulce satanisty. Mamy od Boga rozum, który pozwala to rozróżnić.
Inne symbole nie występują w sposób naturalny (jak trzy szóstki), ale są wyłącznie i celowo symbolami okultystycznymi (np. ów pierścień atlantów czy znak Ying Yang).
Wykazy symboli okultystycznych umieszczone są nieraz w gablotach przed kościołem. Pozwala to na unikanie nieświadomego używania tych symboli.
Ksiądz który "wyświetlał różne antychrześcijańskie symbole", zrobił dobrze, a Ty dobrze robisz, że szukasz doprecyzowania tych informacji:)
Jeżeli uważasz, że figurka słonika z podniesioną trąbą przynosi Ci szczęście - wyrzuć ją, bo wierzysz w zabobony (porównaj Pwt 18,9-14).
Czy jednak "takie rzeczy zniszczyć, a jeżeli się nie da to tak spakować by nikt już się do tego "nie dobrał" i wyrzucić, skropiwszy wodą poświęconą i pomodliwszy się"? Można skropić, ale wygląda to na rodzaj egzorcyzmu, wypłaszanie złego ducha. To możesz pozostawić księżom. Ale pozostałe elementy tego zdania są bez zastrzeżeń.
Niszczenie symboli pogańskich oceniane było w Starym Testamencie jako dobre.
W tekstach biblijnych widać, że dany król czynił to "co słuszne w oczach Pana”, jeżeli usuwał stele i aszery, usuwał, ścinał i palił bożki, likwidował nierząd sakralny (np. 2 Krl 18, 1-7).
Pan Jezus już raczej nie miał z Izraelitami takich problemów, nie przypominam sobie, aby w tym czasie Izraelici jeszcze sprawowali kulty pogańskie (miał inne problemy, np. gdy wypędził ze Świątyni handlarzy i bankierów).
Serdecznie pozdrawiam.

 Re: Czy wyrzucić książki z zakazanym symbolem?
Autor: strzyga (---.play-internet.pl)
Data:   2018-03-18 20:06

Ksiądz pokazywał tylko jeden rodzaj swastyki? Jeśli tak to chyba błąd, bo to tylko równolegle do religijnego funkcjonujący symbol... Swastyka pod różnymi postaciami występuje na prawie wszystkich kontynentach od dawien dawna... Jeśli traktujemy ją jako symbol szczęścia (to ta z ramionami w prawo) bądź jako znak magii (ta z ramionami w lewo) to jak najbardziej powinniśmy się ich z domu pozbyć.
Jednak w kontekście historycznym, czy jako znak faszystowskich Niemiec czy też inny (w polskim wojsku też była używana!) nie ma mocy piekielnych.

Moja mama (w dodatku bardzo religijna osoba) ma w peselu trzy szóstki. Powinna się powiesić z tego powodu?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: