logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy zaufanie jest łaską?
Autor: bvr (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-04-16 09:29

Czy zaufanie Bogu jest łaską, czy raczej czymś co dopiero otwiera na łaskę? Inaczej, czy najpierw powinienem modlić się o łaskę zaufania, które otworzy mnie na inne łaski czy próbować zaufać sam z siebie? Powiem szczerze że u mnie z zaufaniem do Pana Boga jest bardzo słabo i wydaje mi się ze przez to jestem zamknięty na relację z Bogiem.

 Re: Czy zaufanie jest łaską?
Autor: Mateusz (31.42.19.---)
Data:   2018-04-16 12:15

"Powiem szczerze że u mnie z zaufaniem do Pana Boga jest bardzo słabo i wydaje mi się ze przez to jestem zamknięty na relację z Bogiem".

Postawiłeś pytanie i sam sobie odpowiedziałeś :) Najpierw pragnij tej łaski, później się o nią módl, a ostatecznie staraj się współpracować z nią w swoim życiu.

 Re: Czy zaufanie jest łaską?
Autor: A2 (150.254.222.---)
Data:   2018-04-16 13:21

Dołącz do wspólnoty.

 Re: Czy zaufanie jest łaską?
Autor: Hanna (150.254.99.---)
Data:   2018-04-16 14:46

Mam wrażenie, że to niepotrzebna kombinacja intelektualna.
Masz łaskę zaufania Bogu czy też nie - a jednak masz np. życie i zdolność pisania. Zatem zaufanie nie jest warunkiem przynajmniej dla niektórych darów, niektórych łask.
Co Ci da hierarchizowanie?
Proś o to, co Ci potrzebne. Bez budowania systemu.

 Re: Czy zaufanie jest łaską?
Autor: bvr (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-04-16 15:47

Dziękuję.
Do przemyśleń zainspirował mnie fragment Dzienniczka św. s. Faustyny: "Przychodź i czerp łaski z tego źródła naczyniem ufności" (Dz 80). Stąd zacząłem się zastanawiać czy sama ufność też jest łaską. Z Waszych odpowiedzi wynika ze tak, i warto a nawet należy się o nią modlić.

 Re: Czy zaufanie jest łaską?
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2018-04-16 16:32

"czy próbować zaufać sam z siebie?"

Sam z siebie? :)
"Ja jestem krzewem winnym, wy - latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić" (J 15,5).


"Powiem szczerze że (...)"

Mów to samo Panu Bogu. Zwracając się wprost do Niego, będziesz budować z Nim relację. Czytanie o cudzych relacjach z Bogiem może być w jakimś stopniu pomocne, ale tej Waszej z pewnością nie zbuduje.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: