logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Egzamin za 14 dni, a nowenna trwa 27 dni.
Autor: Piotr (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2018-04-16 00:18

Witam, mam problem ze zdaniem prawa jazdy i chciałbym w tej intencji odmówić nowennę pompejańską (wiem, bardzo przyziemna intencja), na którą trafiłem dość niedawno, jednak część błagalna trwa aż 27 dni a ja mam egzamin za 14. Wydaje mi się, że w takiej sytuacji nie ma sensu jej odmawiać i lepiej zająć się różańcem w tej intencji, jednak chciałbym poznać wasze zdanie na ten temat.

 Re: Egzamin za 14 dni, a nowenna trwa 27 dni.
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-04-16 01:00

Aż by się chciało napisać - do grającej szafy grosik wrzuć a będziesz miał Piotrze spełniony koncert życzeń.

Intencja nie jest przyziemna, intencja dobra jak wiele innych. Gorzej z Twoją motywacją do tego rodzaju modlitwy, ta wydaje się dosyć przyziemna.
Podpowiem, może skorzystasz.
Idź przed Najświętszy Sakrament i spróbuj otworzyć serce do szczerej rozmowy z Panem Bogiem. Możesz w tej rozmowie powiedzieć, że jesteś dobrze przygotowany ale bardzo się stresujesz i proś o spokój wewnętrzny, koncentrację czy czego tam się jeszcze obawiasz podczas egzaminu. Rozmawiaj jak z przyjacielem, który będzie Ci towarzyszył podczas egzaminu. Ale nie licz na cud jeżeli masz braki w umiejętności jazdy. Licz się z tym, że stan Twojego przygotowania egzaminator może ocenić inaczej niż Ty sam.
Modlitwa ma Cię przybliżać w kontakcie z Bogiem, ma budzić zaufanie ale nie w Twoją tylko Bożą wolę.
Nowenna Pompejańska jest wymagającą modlitwą a nie zaklęciem.
Może lepiej na początek módl się Modlitwą Różańcową ale módl się z rozważaniami tajemnic idąc w nich z życiem Chrystusa.

 Re: Egzamin za 14 dni, a nowenna trwa 27 dni.
Autor: wyszywaczek wredny (---.net.pulawy.pl)
Data:   2018-04-16 03:43

a zdajesz sobie sprawę, że możesz odmówić dziewiętnaście nowenn (albo tysiąc różańców) tam i z powrotem i oblać?

Ja bym odmówiła jedną zdrowaśkę a w zaoszczędzonym czasie poszła się uczyć.

 Re: Egzamin za 14 dni, a nowenna trwa 27 dni.
Autor: bvr (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-04-16 09:25

@wyszywaczek wredy: uwielbiam twoje wpisy :) ironia pełna miłości. Pozdrawiam

 Re: Egzamin za 14 dni, a nowenna trwa 27 dni.
Autor: O. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-04-16 10:30

A ja się pomodlę, żebyś nie zdał, jeśli jeszcze nie umiesz jeździć (czyli: żebyś zdał tylko wtedy, kiedy już nie będziesz miał problemów z jazdą). Bo chcę spokojnie przechodzić przez ulicę i bezpiecznie chodzić po chodniku.

 Re: Egzamin za 14 dni, a nowenna trwa 27 dni.
Autor: guśka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-04-16 18:06

Kiedyś przed bardzo trudnym egzaminem modliłam się: Matko Najświętsza, jak zdam, to odmówię Nowennę Pompejańską. A potem dodałam: Jak nie zdam, to też odmówię. Zdałam, odmówiłam i śmiałam się, że w mojej Nowennie są dwie części dziękczynne.
Poproś o pomoc św. Krzysztofa.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: