logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy chrzestny musi być na rozdaniu obrazków komunijnych?
Autor: Edyta (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-05-09 23:14

Witam serdecznie. Potrzebuję odpowiedzi i to na "już" odnośnie rozdania obrazków komunijnych. Mianowicie czy ojciec chrzestny na takowym rozdaniu musi być? Pytam bo nigdzie nie znalazłam odpowiedzi a w niedzielę mój chłopak ma komunię chrześniaka. Będę wdzięczna za pomoc.

 Re: Czy chrzestny musi być na rozdaniu obrazków komunijnych?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2018-05-09 23:34

Nie, nie musi. Nie, tym bardziej, że czasem jest to inna pora, inny dzień, dodatkowe spotkanie, trudność organizacyjna itp. Nie ma żadnego obowiązku formalnego czy moralnego, ani tym bardziej towarzyskiego.

Zresztą, na Mszy św. komunijnej też być nie MUSI i zdarza się, że choćby chciał, nie może. Ale to inna sprawa.

 Re: Czy chrzestny musi być na rozdaniu obrazków komunijnych?
Autor: Edyta (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-05-10 00:03

Hanno dziękuję za odpowiedź. Może i źle ujęłam słowo 'musi', zmęczenie po pracy niestety daje o sobie znać. Bardziej chodziło mi czy powinien czy jest to jakoś przyjęte że ma być obecny?

 Re: Czy chrzestny musi być na rozdaniu obrazków komunijnych?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2018-05-10 02:45

Moim zdaniem - i w mojej okolicy - nie jest to przyjęte. Zresztą, to rozdanie obrazków bywa różnie organizowane. Gdy tego samego dnia co Pierwsza Komunia, to powtórne przyjście do kościoła, zwłaszcza oddalonego, bywa problemem logistycznym. Z tego powodu w niektórych parafiach przeniesiono rozdawanie pamiątek na inny dzień - i nie ma nic dziwnego w tym, że gości już przy tym nie ma.
No i po ostatnie: naprawdę, co miałoby być tak ważnego w rozdawaniu obrazków, żeby wymagało ekstraświadków?

 Re: Czy chrzestny musi być na rozdaniu obrazków komunijnych?
Autor: Edyta (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-05-11 22:57

Hanno nie wiem i dlatego pytam. Nie wiem dlaczego, ale tak mi się coś wydawało, jak widać błędnie. Dziękuję serdecznie za pomoc :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: