logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Przyjaciel odbija argumenty swoimi.
Autor: Marcin (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2018-08-02 17:23

Mój przyjaciel, świecki, poza granicami Polski, zbliżył się do Bractwa. Uczestniczy m.in. W liturgiach, choć ma możliwość uczestniczenia we Mszy św sprawowanej przez kapłana będącego w łączności że Stolicą Apostolską. Potrzebuję materiałów do rzeczowej dyskusji i uświadomienia mu, że jest w błędzie. Uważa sie za gorliwego rzymskiego katolika.

 Re: Przyjaciel odbija argumenty swoimi.
Autor: Mateusz (84.38.84.---)
Data:   2018-08-02 19:10

Zachęć kolegę do zainteresowania się osobą arcybiskupa Marcela Lefebvre'a, od którego zaczęło się istnienie Bractwa. Niech poczyta, na czym polegał jego spór z papiestwem i jak to się skończyło - ekskomuniką wszystkich członków grupy, którą kolega tak się fascynuje. Na pytanie o to, czy "gorliwego katolika" powinno ciągnąć w stronę tych, którzy od Kościoła się odłączyli i póki co nie zamierzają do niego powrócić, niech odpowie sobie sam. Jeśli zaś atrakcyjna jest dla niego dawna forma Mszy świętej, z kapłanem stojącym przodem do ołtarza, a tyłem do wiernych i odprawianej po łacinie, to niech zainteresuje się Bractwem Kapłańskim Świętego Piotra (FSSP) - odnajdzie niby to samo, ale w pełnej łączności z Kościołem, a nie poza nim.

 Re: Przyjaciel odbija argumenty swoimi.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2018-08-02 20:11

Na czym polega problem: (klik).

 Re: Przyjaciel odbija argumenty swoimi.
Autor: K. (---.fiberway.pl)
Data:   2018-08-02 22:45

Mateusz: gdzie można poczytać o abp Lefebvre oprócz wikipedi i stron Bractwa?

 Re: Przyjaciel odbija argumenty swoimi.
Autor: B. (---.centertel.pl)
Data:   2018-08-03 12:58

http://mszatrydencka.pl/14-katecheza-9-co-wspolnego-z-msza-trydencka-maja-tzw-lefebrysci.html

 Re: Przyjaciel odbija argumenty swoimi.
Autor: Marcin (193.41.231.---)
Data:   2018-08-03 13:26

Problem polega na tym, że przyjaciel odbija takie argumenty swoimi.
/.../

Ten, który wierzy, nie potrzebuje wyjaśnienia.
Temu kto nie wierzy, wyjaśnić się nie da.
św. Tomasz z Akwinu

Do ewentualnej dyskusji zapraszam obok: klik.
moderator

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: