logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Do Aleksandry/Oli (20 l.)
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-08-08 12:10

"Boje się sama cokolwiek robić szukać modlitw lub co innego..."

Ola to Twoje zdanie z sąsiedniego wątku, nie jedyne mówiące o lęku, który Cię wypełnia, który utrudnia otwarcie się na Bożą Miłość. Ola, czego lub kogo się boisz?
Spróbuj ten lęk nazwać konkretnie i jeżeli zechcesz podziel się nim.
Czy jest to lęk, przed Bogiem, który masz utrwalony przez jakiś fałszywy wcześniejszy przekaz?
Czy jest to lęk przed karą za popełnione grzechy i brak ufności, że każda ważna spowiedź te grzechy odpuszcza?
Czy jest to lęk, wstyd przed tym jak oceni Cię kapłan, inny człowiek?
Czy lęk przed tym, że modlitwa w Twoim rozumieniu " niedoskonała" nie zostanie wysłuchana przez Pana Boga?
Ola, jak wyrazisz co Cię naprawdę napawa strachem, to może uda się ten lęk złagodzić.

Wiesz, z modlitwą formułami jest tak, iż jest istotnym elementem wiary ale w takim wymierze jak mówi o Tobie samej. Jedyną modlitwą, którą otrzymaliśmy od samego Jezusa jest Modlitwa Pańska (Ojcze nasz). Modlitwa Wierzę w Boga (Credo, Skład Apostolski) jest wyznaniem tego w Kogo i w co wierzysz)
Każda modlitwa, żeby niosła owoc wiary powinna brzmieć najpierw w Twoim sercu. W tym co na wargach w ludzkiej słabości możemy się pomylić choć jeśli chodzi o te dwie modlitwy powinny wryć się w pamięć. Modlitwa ubrana w słowa wypowiedziane jest potrzebna Tobie, Pan Bóg ją zna z Twojego serca jak tylko zrodzi się w pragnieniu "Choć jeszcze nie ma słowa na języku: Ty, Panie, już znasz je w całości" Ps139, 4

Ola, z Twoich powtarzalnych w temacie grzechu i modlitwy pytań, rodzi się obraz osoby, która bardzo pragnie wiary, ale pozostaje póki co w religijności, która jest wiarą bardzo kruchą, poddatną na zwąpienia, opartą na nieustanym strachu.

Powtarzam się ale może słowa powtarzane wnikną w Twoje myśli, emocje. Wiara jest łaską, którą obdarza nas Bóg. Do tej łaski, by wiara wzrastała, byś uwierzyła w Boga i Bogu niezbędna jest Twoja współpraca, Twoja wola. Bycie chrześcijaninem-katolikiem to radosna ale ciężka, codzienna praca by tę wiarę doskonalić, by odrzucać pokusy szatańskie, które odciągają nas od Boga, poprzez dręczenie brakiem Bożego miłosierdzia. W tej pracy można korzystać z wielu źródeł pomocy, tak jak czynisz to Ty na FPK, można rozmawiać z osobami duchownymi, czytać i słuchać treści chrześcijańskich, można korzystać z kierownictwa duchowego ale nawet kierownictwo duchowe nie zdejmie z Ciebie powinności WŁASNEJ pracy nad rozwojem wiary a jest tylko wskazówką i towarzyszeniem byś nie pobłądziła.

"12 On usłyszawszy to, rzekł: «Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. 13 Idźcie i starajcie się zrozumieć, co znaczy: Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary. Bo nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników»." (Mt 9)

Spróbuj zrozumieć i przyjąć te wersy Ewangelii.
Ola, składałam Ci kilka propozycji modlitwy Słowem Bożym. Tym razem do wlasnej pracy chciałbym Cię zachęcić przez lekturę malutkiej w formie ale głębokiej w treści książki ks. Piotra Pawlukiewicza " Bóg dobry aż tak, o Bożym miłosierdziu myśli kilka" której bardzo obszerne fragmenty podaję: https://gloria.tv/article/fzZhGdEKv1pk1sYu4cLPGw2fR

Ola, módl się własnymi, prostymi słowami o ufność i prawdziwą, głęboką wiarę.

 Re: Do Aleksandry/Oli (20 l.)
Autor: Ola (---.centertel.pl)
Data:   2018-08-08 13:16

Dziękuje bardzo mi pomagasz

 Re: Do Aleksandry/Oli (20 l.)
Autor: Ola (---.centertel.pl)
Data:   2018-08-08 16:15

A co oznacza uwolnić?

 Re: Do Aleksandry/Oli (20 l.)
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-08-08 21:24

Ola, czy pytasz o słowo uwolnić w związku z Twoim pytaniem- Modlitwa ks. G Amorth do Pana Jezusa o uwolnienie od złego ducha. Czy mogę ją odmawiać?

Uwolnić w tym przypadku oznacza prośbę do Pana Jezusa o wyzwolenie Cię z pod wpływu złego ducha, z jego dręczenia, które wprowadza do Twojej psychiki zamęt, niepokój emocji, zwątpienie.

 Re: Do Aleksandry/Oli (20 l.)
Autor: Ola (---.centertel.pl)
Data:   2018-08-08 21:38

Czy to oznacza ze już nie ma we mnie tego złego? Boje sie bardzo modliłam sie kiedy tak sie dzieje idę w modlitwe

 Re: Do Aleksandry/Oli (20 l.)
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-08-08 22:30

Ola, o co chodzi w twierdzeniu iż jesteś muzułmanką? Piszesz o tym jako o źródle całego zła. Czy brałaś udział w jakichkolwiek praktykach, czy masz pochodzenie muzułmańskie? Czy siedzi to tylko w Twojej głowie, słyszysz podszepty?

Ola nie odpowiem Ci wprost na pytanie o złego, bo tego nie wiem. Mam tylko nadzieję, że w znacznej części jest to wytwór Twojej wyobraźni z powodu problemów psychicznych. Może być też tak, że w okresie nawracania, kiedy dojrzewanie w wierze dopiero się kształtuje, zły wszelkimi sposobami chce nas od Boga odciągnąć. Czyni to podstępnie, nieraz pod przykrywką pozornego dobra, nieraz wprost dręcząc, wpędzając w poczucie winy, siejąc wątpliwości. Czyni to zresztą cały czas choćby przez to, że popadamy w grzech ale kiedy nasze sumienie jest dobrze uformowane, kiedy poznajemy Boga żywego i prawdziwego, podążamy za Nim, to wiemy w kim szukać pomocy.
Ola, dobrze robisz oddając swoje niepokoje w modlitwie Panu Bogu. Nie ma większej mocy niż Bóg ale od Ciebie zależy czy chcesz wytrwać przy Nim czy lęk zaślepi Twoją miłość do Boga. Czy pamiętasz fragment 1 Listu św Jana dotyczący lęku?
W Kościele Kapucynów w Warszawie, w bocznym ołtarzu jest obraz Jezusa Miłosiernego, w którego promieniach wypływających z serca chroni się owieczka. Ola, jak dopadnie Cię lęk spójrz na obrazek Jezusa Miłosiernego i wzbudź myśl, że to Ty jesteś taką zalęknioną owieczką. Wypowiedź krótką modlitwę - 'Jezu ufam Tobie' i pozwól działać Jezusowi. Nie odliczaj minut, nawet dni nie odliczaj, nie ponaglaj, po prostu idź z natchnieniami Ducha Świętego, bez zbędnych pytań. Jak pozwolisz się prowadzić to sama będziesz wiedziała, że zło które Cię gnębi odeszło.
Jeżeli jesteś wrażliwa na modlitwę śpiewem to możesz przyłączyć się do tej:
https://www.youtube.com/watch?v=HCd8L05y4Y8

Pozostań w pokoju ducha.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: