logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Dlaczego Bog nie dazy do szczescia na ziemi?
Autor: Aneta (80.51.255.---)
Data:   2004-05-10 16:44

hmm... czemu bog nam nie pomoże ??
przeciez życie było by cudowne gdyby było łatwe...
na świecie zapanowoło by szczeście ...
dlaczego On do tego nie dąży...??
jest tylu potzrebujacych ... mających problemy ...
jestesmy sami ze swoimi problemami , zostajemy sami
On ma wielka moc , tylko że jej niewykorzystuje
nie wiadomo ile jeszcze pozyjemy nawet nie zaznaliśmy szczęścia
hmm... Zyjemy chyba bo musimy!!!

 Re: Dlaczego Bog nie dazy do szczescia na ziemi?
Autor: Baśka (---.bsk.vectranet.pl)
Data:   2004-05-10 21:50

hm.... czemu nie dostrzegamy tego, jak Bóg chce nam pomóc?
przecież życie było by cudowne gdybyśmy pozwolili Mu działać.....
na świecie zapanowałoby szczęście.....
dlaczego my nie dążymy do Niego?
jesteśmy tak bardzo potrzebujący.... mamy problemy....
a przecież nie musimy być sami ze swoimi problemami, On nas nie zostawia
On ma wielką moc tylko ja człowiek nie chcę z niej skorzystać
nie wiadomo ile jeszcze pożyjemy, nie umiemy zaznać szczęścia
hmm.... żyjemy chyba tylko dlatego, ze On nas kocha i jest cierpliwy!!!

Anetko, trochę zacytowałam Twoją wypowiedź, mam nadzieję , ze to zrozumiesz. Chcę Ci jeszcze przypomnieć, że to człowiek został stworzony na obraz Boży a nie Bóg na podobieństwo człowieka. Spojrzenie Boga na to, co jest szczęściem jest więc o wiele bardziej doskonalsze od tego, co my widzimy.Czy uważasz, ze Bóg walczyłby tak bardzo o człowieka gdyby nie pragnął jego szczęścia? Życzę Ci, żebyś szukała prawdy o Bogu i prawdy o człowieku i jego życiu. Pozdrawiam.

 Re: Dlaczego Bog nie dazy do szczescia na ziemi?
Autor: Verba Docent (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2004-05-10 22:15

Do szczęścia to mamy dążyć my. Mamy wszystkie karty do tej gry, a że nam to wychodzi, tak jak wychodzi to nasza wina. Nie umiemy, nie chcemy grać porządnie. Rozwiązywanie problemów to przecież wyzwanie. Czy chciałabyś żyć w miejscu, gdzie nie ma problemów. Cały rozwój człowieka to nieustanne rozwiązywanie problemów. Bóg obarzył nas rozumem, wolną wolą, sumieniem i innym atrybutami. Jesteśmy stworzeni na "obraz i podobieństwo Boże" (por. Rdz 1,27; 5,1) i jesteśmy jako Boże stworzenie z natury "dobrzy". A tam gdzie trzeba, to Bóg nam pomaga, mamy na to bardzo liczne dowody.

 Re: Dlaczego Bog nie dazy do szczescia na ziemi?
Autor: Bogna (---.gdynia.mm.pl)
Data:   2004-05-11 01:44

Aneto, bo bóg, to nam z pewnością nie pomoże, ponieważ nie ma takich możliwości, nic nie znaczy. Natomiast Pan Bóg może nam pomóc i wbrew temu, co o tym sądzisz, pomaga nam nieustannie, zgodnie ze swoją Bożą madrością, każdemu tyle, ile jest w stanie przyjąć, by spożytkować ku własnemu rozwojowi, a także do realizacji swojego zadania, swojej misji, jaką otrzymał od Stwórcy do wypełnienia.
>Zyjemy chyba bo musimy!!!< Tak to Twoje słowa. Skoro Pan nas; Ciebie, mnie, innych ludzi, powołał na ten świat, na pewno miał w tym jakiś cel. A jak wiesz, zapewne z katechez szkolnych, obdarzył każdego indywidualnie, duszą nieśmiertelną, rozumem i wolną wolą, ogarniając nas przy tym swoją Bożą Miłością. Szanuje nasze wybory i nasze działania. Oczekuje od nas tylko odpowiedzi na Jego wezwania. Musimy, więc, każdy osobiście, dla swojego zbawienia starać sie swoja wolę ku Niemu kierować. Gdyz tylko On wie, co dla nas najlepsze. Pozwala nam błądzić, byśmy przekonali się, że bez Jego opieki, nic nam sie nie uda. Nie narzuca nam jednak tego, tylko czeka z miłosiernie otwartymi ramionami, jak miłosierny Ojciec z przypowieści o synu marnotrawnym. (por Łk 15, 11-32).

A życie byłoby, jak piszesz; cudowne, łatwe i przyjemne, gdyby nie grzech pierwszych rodziców. Mieszkalibyśmy sobie wygodnie pełni szczęścia i wiecznie w Raju, a wilki byłyby łagodne jak baranki. Pisząc te słowa przypomniał mi się fragment Księgi Izajasza, zapowiadajacy: 'Przyjście Mesjasza, Króla sprawiedliwego' (Iz 11,1-16). Poczytaj sobie i rozważ, może zrozumiesz, że źle odczytujesz to co Bóg dla nas przygotował. Co czeka nas w czasach ostatecznych.

>jestesmy sami ze swoimi problemami , zostajemy sami On ma wielka moc , tylko że jej niewykorzystuje <
to typowe myślenie deistyczne, uważające, Boga za bezosobową siłę sprawczą, stwórcę obojętnego wobec świata, który stworzył i nie ingerujacego w jego sprawy.

Droga Anetko, szczęście tj. swoje błogosławieństwo Bóg cały czas nad nami roztacza. Trzeba tylko zmienić swoje myślenie, nastawienie konsumpcyjne do świata, wyzbyć się egoizmu, stać się istotą społeczną, bo taką nas Pan Bóg stworzył. Bądź życzliwą dla bliźnich, a nie zauważysz nawet kiedy, pod wpływem tej metanoi, (przemiany, nawrócenia serca), zaczniesz odczuwać szczęście bez granic. Bo szczęście się czuje, przeżywa i jak już je osiągniesz, pielęgnuj w sobie, prosząc Boga o pomoc w utrzymaniu tego stanu, bowiem niewątpliwie jest to dobrem.

Piszesz też: >nie wiadomo ile jeszcze pozyjemy nawet nie zaznaliśmy szczęścia <
Prosze nie uogólniaj! Ja zaznałam szczęścia i dalej zaznaję. A tak czujacych i myślących, na tym Bożym świecie jest z pewnością wielu. I to dobrze, że nie znamy czasu naszego pobytu na ziemi. Dobrze, że to jest przed nami zakryte. Bo możemy czynić tak, jak radzi nam Ewangelista Mateusz: " Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny" (Mt 25:13). By nie spotkało nas to co panny nieroztropne. (por. Mt 25, 1-13).

No! Tyle Ci lektury zadałam, ale zapewniam Cię; naprawdę warto czytać Pismo święte, i to zarówno Stary, jak i Nowy Testament. One się wzajemnie uzupełniają. ST prowadzi nas do zrozumienia i przyjęcia tego, co objawia nam się w NT. Jeden bez drugiego to jak kaleka bez jednej nogi. Trudno się tak poruszać.

Pozdrawiam Cie serdecznie i ... więcej optymizmu, oraz prawdziwej metanoi życzę. Szczęść Boże.

 Re: Dlaczego Bog nie dazy do szczescia na ziemi?
Autor: as (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2004-05-11 06:17

Bóg dąży do szczęścia na ZIemi i w Niebie. Szczęścia rozumianego jako stan czystego serca, a nie "łatwości" w życiu ot tak. To cżłowiek komplikuje sobie życie i to człowiek jest winny swojego nieszczęścia.
as

 Re: Dlaczego Bog nie dazy do szczescia na ziemi?
Autor: sabina (---.is.net.pl)
Data:   2004-05-11 08:54

Bog tez nie mial latwego zycia na ziemi Piekne nie znaczy latwe, latwe wcale nie znaczy piekne. ON daje nam problemy, ale daje nam rowniez sile do ich pokonania, pamietaj.
Zycze Ci, zeby Bog Ci to lepiej ode mnie ukazal. Jesli chcesz napisz do mnie. Odpisze, jesli tylko dam rade.

 Re: Dlaczego Bog nie dazy do szczescia na ziemi?
Autor: tis (---.katowice.msk.pl)
Data:   2004-05-11 09:11

hmm... czemu bog nam nie pomoże ?? To proste, bo żaden bóg pomóc nie jest wstanie. Jednakowoż Pan Bóg na pewno, nie tylko może pomóc ale i niestrudzenie pomaga. Spróbuj zgadnąć jak pomaga. Zapewniam Cię, że to nie trudne zadanie. Tylko stań się na powrót istotą myślącą.
Pokój i dobro!

 Re: Dlaczego Bog nie dazy do szczescia na ziemi?
Autor: Jurek (---.gw.connect.com.au)
Data:   2004-05-11 10:49

Droga Aneto,
Biblia (Slowo Boze) swiadczy o bezgranicznej i bezwarunkowej trosce i pomocy Bozej dla nas ludzi najpierw na przykladzie narodu wybranego a potem i pogan, czytaj nas wszystkich nie Zydow. Bog nie ma rak tylko nasze, posluguje sie takimi marnymi kruchymi narzedziami, a mimo to wychodzi mu to bardzo dobrze. Szatan jest zreszta zwyciezony przez niewinna smierc Jego, Syna Boga na Golgocie i przez zmartwychwstanie dnia trzeciego. Jednak aby sie o tym przekonac trzeba biblie czytac, delektowac sie i zrozumiec jak On Stworca do nas stworzen mowi. Zrozumiec jak Bog do nas mowi jest dla nas wazniejszym zadaniem niz nauczenie w szkole czytania. On mowi nieustannie, ale my nie mamy czasu, checi etc. sluchac Go! Gdybysmy znalezli czas i zaczeli Go sluchac zaczelibysmy zmieniac swiat, ktory On Stworca nam dal w nasze gospodarownie. Mozna widziec szklanke na pol pusta, ale ona jest tak samo na pol pelna.
Jurek

 Re: Dlaczego Bog nie dazy do szczescia na ziemi?
Autor: Jurek (---.gw.connect.com.au)
Data:   2004-05-11 10:51

Dodam slowa wziete z piosenki.
"Gdyby Bog nie kochal nas, swiat by dzisiaj juz nie istnial."
Jurek

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: