logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Ile wypada dać za mszę?
Autor: Jagodka (217.113.224.---)
Data:   2005-05-11 16:34

Chcę dać na mszę dziekczynna za pomyślne załatwienie trudej sprawy!Jaka kwota jest odpowiednia?Mieszkam na Podkarpaciu gdzie zarobki i ceny są niższe niż np. w stolicy- prosze poradżcie!

 Re: Ile wypada dać za mszę?
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2005-05-12 01:29

Stypendium mszalne - bo taką nazwę w KPK nosi ofiara pieniężna składana za odprawienie Mszy w zamówionej intencji - nie ma określonej stawki i jego wysokość jest dobrowolna. Rzeczywiście rodzi się problem u wielu osób jaką kwotę ofiarować? Powiem tak. Wszystko zależy od posiadanych przez nas środków finansowych. Warto też wziąć pod uwagę zamożność parafii, tzn kapłanów, posługujacych u Was. Nie w każdej parafii wszystkie Msze mają intencje od parafian (bywają wolne terminy). Myślę, że kwota w granicach 20-50 zł, nie jest wygórowana. Ale, to jest tylko Twój wybór. Pozdrawiam serdecznie, szczęść Boże.
Ps. Jesli Cię na to stać, nie żałuj grosza. Bowiem pieniądz szczerze darowany w dobrej sprawie, często w dwujnasób wraca.

 Re: Ile wypada dać za mszę?
Autor: piotrt (---.ip.takas.lt)
Data:   2005-05-12 06:14

ile ofiarujesz tyle stokroc zyskasz.

 Re: Ile wypada dać za mszę?
Autor: Lili (---.olsztyn.mm.pl)
Data:   2005-05-12 10:23

Kilka lat temu bodajże o. Jan Góra rozwiewał te wątpliwości na studenckiej mszy u Dominikanów w Poznaniu. Powiedział, że zwyczajowo powinno się dać tyle, ile wynosi koszt Twojego dziennego utrzymania. Jeśli żyjesz za 10 zł dziennie, to jest to jak najbardziej wystarczająca ofiara. Ale jeśli jest to 100 zł, to dać mniej jest skąpstwem.

 Re: Ile wypada dać za mszę?
Autor: Beata (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-05-12 12:28

Witaj, słyszałam kiedyś, że dniówkę robotnika. Trzeba pamiętać, że jest to ofiara na utrzymanie kapłana. Oczywiście, zależy też od Twojej sytuacji materialnej. Pozdrawiam. Beata

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: