logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Co można zrobić oprócz modlitwy dla zmarłych?
Autor: Munia (81.219.88.---)
Data:   2005-07-31 21:49

Wiem,że zmarli najbardziej potrzebują naszej modlitwy. Co jeszcze można dla nich zrobić?
Czy zapalanie swiec lub zniczy ma jakieś znaczenie czy jest to tylko symbol ?
Czy przyjmuje się eucharystię w intencji zmarłych ?
Wczoraj zginęła w wypadku samochodowym moja koleżanka. Jeśli mogę to proszę o modlitwę w jej intencji.

 Re: Co można zrobić oprócz modlitwy dla zmarłych?
Autor: B. (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2005-07-31 22:52

Zmarli potrzebują naszej modlitwy. Największą modlitwą jest Msza Sw. za zmarłą osobę.
Dbałość o grób, znicze, to widoczny dowód naszej miłości i pamięci (tylko, albo aż...).

 Re: Co można zrobić oprócz modlitwy dla zmarłych?
Autor: Anulka (---.devs.futuro.pl)
Data:   2005-07-31 23:54

Proszę napisz Imię dziewczyny. Zamów mszę sw, i módl się czesto. A jak już zamówisz mszę sw zaproś nas wszystkich tu na forum, będziemy sie łączyć w modlitwie. Taj jak to było w przypadku +Janusza.
Współczuję Ci serdecznie, polecam Bogu jej dusze.

 Re: Co można zrobić oprócz modlitwy dla zmarłych?
Autor: Munia (81.219.88.---)
Data:   2005-08-01 00:47

Miała na imię Iza , 28 lat i zaczęła właśnie układać sobie życie.Tydzień temu się zaręczyła. W jednej chwili wszystko to przestało mieć jakiekolwiek znaczenie :(
Jest mi smutno:(

 Re: Co można zrobić oprócz modlitwy dla zmarłych?
Autor: teresa (---.244.153.41.debica153.tnp.pl)
Data:   2005-08-01 09:48

Dziele to cierpienie zToba i cala rodzina Izy moj syn mial 25 lat odszedl do Pana 11.o6.to zaledwie 7 tygodni temu tylko Bog wie co przezywamy jak cierpimy z powodu jego straty .

 Re: Co można zrobić oprócz modlitwy dla zmarłych?
Autor: A* (---.laczpol.net.pl)
Data:   2005-08-01 19:27

Będę się za nią modlić....
Zgadzam się, że najlepszą pomocą dla zmarłych jest msza święta, ale można tez ofiarować za nich odpusty, np. w tej koronce:

KORONKA ZA ZMARŁYCH DO SERCA MARYI (do odmawiania na różańcu)
Na początku:
Wierzę w Boga... Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo...
Chwała Ojcu...
Na dużych paciorkach:
Boże mój, wierzę w Ciebie, boś jest samą prawdą.
Ufam Tobie, boś Dobroci nieskończona. Kocham Cię,
boś godzien największej miłości.
Z miłości ku Tobie kocham wszystkich bliźnich moich.
Na małych paciorkach:
Słodkie Serce Maryi bądź moim zbawieniem.
Pociechą tych, co cierpią. Módl się za nami,
za konającymi i za duszami w czyśćcu cierpiącymi (10x).
Na zakończenie:
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci (3x) lub Psalm 130 (129).
("Do prywatnego odmawiania. Za zgodą Kurii Biskupiej Warszawsko-Praskiej z dnia 22. 05. 1998 r., 680/K/98")
Każda posługa oddana choremu, każda jałmużna zaniesiona ubogiemu, każde słowo pociechy powiedziane nieszczęśliwemu, każda modlitwa odmówiona żarliwie, każda Msza święta, Komunia święta, ofiarowanie: są wielką ulgą dla dusz zmarłych.
/bł. Honorat Koźmiński/

 Re: Co można zrobić oprócz modlitwy dla zmarłych?
Autor: Longinus (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-08-01 19:33

Za zmarłych (w ogóle za ludzi) można ofiarować:
- modlitwę (o tym już wiesz)
- mszę św. (o tym też)
- przyjęcie Komunii św.
- post
- różnego rodzaju cierpienia (np. ból u dentysty, znoszenie ludzkiej złośliwości itp.)
- dobre uczynki (np. pomoc starszej osobie)
- sumiennie wykonywaną pracę (np. pielenie w ogródku)
Pozdrawiam.

 Re: Co można zrobić oprócz modlitwy dla zmarłych?
Autor: Michał (---.zeork.com.pl)
Data:   2005-08-01 19:37

Można zawsze jeszcze spróbować zdobyć odpust za zmarłego - poszukajcie czegoś w sieci na ten temat

 Re: Co można zrobić oprócz modlitwy dla zmarłych?
Autor: Michał (81.15.175.---)
Data:   2019-09-18 00:50

Moja mama zmarła kilka dni temu .bardzo ja kocham i najbardziej na świecie pragne dla niej wszystkiego co najlepsze , po tamtej stronie . . Czy jest cos co moge zrobic aby zapewnić jej szczęście badz jak kolwiek to zabrzmi "dobrobyt" . . Chcem zeby bylo jej dobrze i zeby wiedziala ze bardzo teskie i ze nigdy nie prsestane jej kochac ,. . . Bardzo prosze o pomoc

---
Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.
Amen

Proszę przeczytać wcześniejsze wpisy w wątku.

z-ca moderatora

 Re: Co można zrobić oprócz modlitwy dla zmarłych?
Autor: Aniela (---.static.chello.pl)
Data:   2019-09-24 14:53

Moja Mama zmarła 3 miesiące temu. Bardzo ją kocham i bardzo tęsknie. Pociesza mnie myśl, że jest teraz w lepszym miejscu, bez bólu i bez choroby. Modlę sie o to żeby mogła jak przyjdzie czas spotkać sie z Nią przed obliczem Boga. Bo wierze, ze to nie jest koniec. Skończyła sie tylko nasza ziemska wspólna wędrówka.
Tak do tego podchodź. Bo Twoja Mama żyje i jest. I chociaż w tym życiu juz Jej nie spotkasz to przed Wami cała wieczność. Módl się o wiec o niebo dla niej i dla siebie.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: