logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Co to za muzyka i kim są tzw. 'metalowcy'?
Autor: Anita (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-10-23 21:41

Moja córka od kilku miesięcy słucha muzyki metalowej, zaczęła się ubierać na czarno, co dzień ma czarny makijaż. Do tego obraca się w towarzystwie tzw. "metalowców". Często wraca późno do domu - pozwalam jej, bo to prawa wieku, ale nigdy nie informuje mnie gdzie idzie, w jakim celu i z kim. Gdy wraca jest dziwnie wesoła. Co to wszystko znaczy? Co to za muzyka i kim są tzw. "metalowcy"?Proszę o pomoc, to bardzo pilna sprawa...

 Re: Co to za muzyka i kim są tzw. 'metalowcy'?
Autor: Robson (---.reebok.pl)
Data:   2005-10-24 10:07

http://pl.wikipedia.org/wiki/Heavy_metal
Bardziej niż rodzajem muzyki przejmowałbym się na Pani miejscu rodzajem używek powodujących dziwną wesołość - a te bywają różne i wśród słuchaczy metalu i wśród bywalców dyskotek.
R.

 Re: Co to za muzyka i kim są tzw. 'metalowcy'?
Autor: none (212.122.214.---)
Data:   2005-10-24 13:26

Proszę się nie martwić, pani córka dojrzewa i to bardzo miło, że pani szanuje jej gust muzyczny. Metalowcy nie są źli-oni są bardziej pokojowo i liberalnie nastawieni do świata-nie są żadnymi satanistami i nie zabijają zwierzaków na czarne msze. Metal to taki muzyczny bunt przeciwko bolesnej rzeczywistości, pani córka spotyka się z metalowcami bo ma w nich oparcie psychiczne i czuje że jest tam potrzebna. Są też pseudometale-agresywnie nastawieni do świata-czasem są satanistami, ale nie sądzę żeby pani córka do nich należała, zresztą niech pani w końcu porozmawia ze swoim dzieckiem o swoich obawach.
Z dziećmi trzeba duuużo i długo rozmawiać.

 Re: Co to za muzyka i kim są tzw. 'metalowcy'?
Autor: Robson (---.reebok.pl)
Data:   2005-10-24 13:59

Jest jeszcze:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Metalowcy

ale niewiele. Czarny makijaż i strój to również element tzw. "subkultury gotyckiej", która jest o tyle groźniejsza, że łączy się z elementami fascynacji okultyzmem.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Subkultura_gotycka
R.

 Re: Co to za muzyka i kim są tzw. 'metalowcy'?
Autor: sArA (---.broker.com.pl)
Data:   2006-08-13 10:38

Prosze sie nie martwic...moja córka tesh jest tzw. metalem i tez przebywa w towarzystwie metali ale ja siem o niom nie boje wiem ze ona poprostu musi siem zbuntowac tak jak kazdy nastolatek. Nie raz rozmawiałam z niom o tym gdzie chodzi z kim i o której wraca do domu....czasami nawet rozmawiałam z jej przyjaciółmi ..metalami" i są to bardzo mili i dobzi ludzie wiec nie ma siem co martiwc..!! :D:D

 Re: Co to za muzyka i kim są tzw. 'metalowcy'?
Autor: Bodom (195.117.122.---)
Data:   2006-08-21 21:10

Proszę się nie martwić. Sam jestem metalem i wiem, że nie ma w tej subkulturze nic złego. Może i z zewnatrz wygląda ona szokująco, ale tak naprawde nie ma powodu do paniki. Jest to element buntu przeciwko trudnej rzeczywistości i w sumie to dobrze, że Pani córka wybrała właśnie tę, a nie jakąś bardziej agresywną subkulturę. Metale są w znacznej większości pokojowo nastawieni do ludzi, odznaczają się tolerancją i empatią - taka jest nasza ideologia. Są oczywiście niechlubne wyjątki, ale to raczej kwestia wychowania niż subkultury. Powinna Pani tolerować gust muzyczny córki i jej styl ubierania, a przede wszystkim dużo z nią rozmawiać - dla dorastającego człowieka to jest najważniejsze, bez względu na to, czego słucha i jak się ubiera. A jeśli chodzi o samą muzykę - jest ona dość hałaśliwa i brutalna, ale proszę sobie przypomnieć, jak Pani rodzice reagowali na to, czego Pani słuchała w wieku córki:)

 Re: Co to za muzyka i kim są tzw. 'metalowcy'?
Autor: Metal4ever (---.chello.pl)
Data:   2008-10-15 17:00

Sam jestem metalowcem. I mogę Panią zapewnić że "metalowiec" wcale nie oznacza "satanista". Nie jesteśmy aż tak straszni jak wyglądamy. Jeśli już zdarzają się przypadki agresjii, to są one dużo rzadsze niż w innych subkulturach.

 Re: Co to za muzyka i kim są tzw. 'metalowcy'?
Autor: Metal (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2008-10-27 19:33

hmmm... metalowcy to subkultura, powstała w latach 70-tych XX wieku. Obracamy się wokół muzyki metalowej, jest wiele odmian i gatunków metalu. tak jak Twoja córka - czarne ubrania, makijaz rzadziej, łańcuchy, ćwieki i ostre gitarowe granie. metalowców mozna podzielić na 3 najwazniejsze grupy: tzw. true metal (prawdziwy): oddanie muzyce zespoły takie jak Motorhead, Metallica, Iron Maiden... później jest metal gotycki, czy symfoniczny - jest to połączenie mocnego grania z sopranowym kobiecym wokalem, czesto orkiestrą symfoniczną (Nightwish, Tristania, Within Temptation i wiele innych). no i ostatnia, najbardziej charakterystyczna grupa, czesto z nimi są myleni inni metale. Death, Black metal. ci ludzie podają sie za wyznawców szatana, teksty często zachaczają o tematy mistyczne, satanistyczne. no to tak z grubsza opisałem tą subkulture. chce zaznaczyć tylko ze LUDZIE NIE MYLCIE WSZYSTKICH METALI Z SATANISTAMI ja jestem ateistą, ale nie czcze zadnego szatana. zresztą jak większośc prawdziwych fanów tej muzyki.

pozdrawiam :)

 Re: Co to za muzyka i kim są tzw. 'metalowcy'?
Autor: Olimpia (---.netrun.cytanet.com.cy)
Data:   2008-11-14 16:43

Mam 15.5 lat. Jestem metalowcem. I jest ok. Są metale dobrzy i zli. Możliwe że Pani córka wpadła na złych metali, którzy odurzają ją narkotykami. Jesli dobrzy to poprostu jest szczęśliwa i nie ma się czym martwić :D

 Re: Co to za muzyka i kim są tzw. 'metalowcy'?
Autor: Duartuss (---.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
Data:   2009-07-25 01:39

Małe sprostowanie: jeśli ktoś słucha Death/Black metalu nie powinien być z góry osądzany o satanizm. Ja i wiele innych osób to zaangażowani i oddani fani tego podgatunku i metalu i nikt z nas nie jest satanistą. Nie trzeba się identyfikować z zespołem, być takim jak oni, jeśli jego teksty traktują np. o szatanie itd. Sam tworzę z kilkoma innymi osobami kapelę, mając w planach grać taki właśnie typ muzyki, jednak nie wiąże się to z zejściem na ścieżkę okultyzmu i satanizmu.

Wszelkich używek znajdzie się od groma w jakiejkolwiek innej subkulturze. Proszę nie kierować się w żadnym wypadku stereotypami i zasłyszanymi plotkami o wątpliwej wiarygodności i samemu porozmawiać z córką.

 Re: Co to za muzyka i kim są tzw. 'metalowcy'?
Autor: Marcin (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2009-09-16 16:30

Sam jestem metalowcem, proszę mi wierzyć w tej muzyce ani w subkulturze nie ma nic strasznego, jesteśmy jacy jesteśmy, jednak co nas cechuje to to, że nie przejawiamy agresji, jesteśmy dla innych ludzi dobrzy, także Pani córce nic nie grozi. Zastanawia mnie jedynie tylko ta wesołość, być może dziewczyna się zakochała w swoim koledze metalowcu i po prostu jest w euforii po spotkaniu z nim, że pijana to niemożliwe bo to się czuje, a co do narkotyków to w nie wątpię, zdarzają się przypadki ćpania, jednak nie są one częste. Zresztą, niech Pani z córką porozmawia, wyjaśni sobie z pociechą co trapi.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: