logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Ślub w Wielkim Poście.
Autor: fisch (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-10-25 23:26

Witajcie!
Wstępnie planowaliśmy z moją narzeczoną nasz ślub 25 marca 2006 roku. Dopiero niedawno jednak zajrzałem, że Święto Zmartwychwstania Pańkiego przypada 16 kwietnia czyli nasz ślub odbędzie się w Wielkim Poście. MAm z tym teraz związany problem. Czy planować ten ślub w tym dniu? Nie chcemy robić wesela tylko obiad dla najbliższej rodziny na którym nie będzie nawet chyba alkoholu. W "starych" przykazaniach kościelnych było : "zabaw hucznych nie urządzać" obecnie jest "posty nakazane zachowywać" Czy ktoś mógłby poradzić? Mamy już wstępnie zarezerwowaną salę, odbyliśmy także już katechezy dla narzeczonych i spotkania w poradnii przedmałżeńskiej, ale zastanawiamy się czy teraz wszystko odkręcać? Nie chcemy czynić czegoś wbrew przykazaniomkościelnym.

 Re: Ślub w Wielkim Poście.
Autor: Marian (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-10-26 10:13

Najprościej to sprawę tę omówić z proboszczem parafii gdzie ma być Wasz ślub.

 Re: Ślub w Wielkim Poście.
Autor: Anna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-10-26 11:20

We Wloszech to normalne ze w Wielkim Poscie odbywaja sie sluby w kosciolach, wiec wyglada na to ze nie ma przeciwskazan. No ale najlepiej w razie watpliwosci zapytac ksiedza.

 Re: Ślub w Wielkim Poście.
Autor: duszpasterz (---.dip.t-dialin.net)
Data:   2005-10-26 12:08

Moim zdaniem, jesli ten slub nie bedzie powiazany z jakims wielkim balem ("huczna zabawa"), to spokojnie mozecie pozostac przy tym (pieknym swoja droga...) terminie - oczywiscie te kwestie nalezy zawsze omowic z miejscowym duszpasterzem. Nie ma przykazania, ktore zabrania slubu w czasie W. Postu (a i obiad zjesc trzeba). Nalezy jednak brac pod uwage szczegolny charakter tego okresu. Pozdrawiam.

 Re: Ślub w Wielkim Poście.
Autor: Barbara Karpińska (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-10-26 16:21

25 marzec - Kościół katolicki obchodzi Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
Jeśli w tym dniu nie wypadają dni Wielkiego Postu o wyższej randze (np. Wielki Piątek) to w dniu tym jako w dniu uroczystości nie obowiązuje post.
Jesli można zasugerować to na wspólną nową drogę przydałby się bardzo niewielki kalendarz katolicki.
Szczęść Boze.

 Re: Ślub (nie wesele) w Wielkim Poście.
Autor: Aga (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2009-12-06 00:39

Jestem ciekawa czy udało się wziąć ostatecznie ślub w Wielkim Poście? Też planowaliśmy z narzeczonym ślub w marcu i jednocześnie chrzciny naszego półrocznego synka. Nasza sytuacja nie jest zbyt ciekawa z punktu widzenia wiary katolickiej, ale tak się życie potoczyło. Teraz chcielibyśmy to naprawić, ale powiem szczerze że obawiam się trochę rozmowy z księdzem i tego że nie zgodzi się na taką datę. Zaznaczę, że również nie planujemy wesela a jedynie skromny poczęstunek dla najbliższych. Myślę że z drugiej strony Post to dobry czas na nawrócenie się. Co myślą Państwo na ten temat
i jakie macie doświadczenia?

-------------------

Aga, do tego wątku sprzed ponad 4 lat mało kto zagląda, nie uzyskasz więc odpowiedzi - Twojego posta przeniosłam tutaj. Wystarczy kliknąć i wejść - jedna odpowiedź już jest
p.o. moderatora

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: