logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nie podoba mi sie odsylanie na www.spowiedz.pl
Autor: aneczka (82.139.161.---)
Data:   2005-11-17 17:35

Musze przyznac ze nie podoba mi sie zbytnio takie odsylanie, przepraszam ks moderatora, ale gdy odsyla ksiadz tamze pyanie pzostaje zwykle bez odpowiedzi i na tym sprawa sie konczy, poniewaz tam niesamowicie trudno znalezc jakas odpowiedz na zadawane pytanie, sa onie nie uporzadkowane, wpisywane jedno po drugim, poza tym odpowiedzi niczym nie roznia sie od pytanm w sensie nie ma zadnego pogrubieniem podkreslenie czy czegos w tym stylu... sama zostalam swego czasu tam odesalana i niestety nie znalazlam do dzis odpowiadzi na swoje pytanie... :( a odwiedzam tamten portal dosc czesto... moze przekierowujac osobe podac chociaz jakies namiary gdzie znajdze odpowiedz na swoje pytanie...

 Re: Nie podoba mi sie odsylanie na www.spowiedz.pl
Autor: Christian (---.red-82-158-3.user.auna.net)
Data:   2005-11-17 17:42

Moge w czyms pomoc, o jakie pytanie chodzilo?
Pozdrawiam
+In Christi

 Re: Nie podoba mi sie odsylanie na www.spowiedz.pl
Autor: qrczak (---.dbn.pl)
Data:   2005-11-17 21:02

A ja w tym odsyłaniu nie widzę problemu a raczej rzecz jak najbardziej konieczną. Serwi spowiedz jest ok wiele cennych informacji można tam wyczytać. A jak ktoś ma problem poważniejszy to warto by o spowiedzi i związanych z nią trudnych doświadczeń czy kłopotach rozawiać z jakimś księdzem w realu. Nie przeceniajmy w końcu wartości internetu i nie rezygnujamy z poszukiwań w realu :D powodzenia

 Re: Nie podoba mi sie odsylanie na www.spowiedz.pl
Autor: Dziadek_Muminka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-11-17 23:20

Aneczko:)
W internecie nie dokonuje sie spowiedzi.Wiele spraw mozna wyjasnic czytajac strone spowiedzi.Niejednokrotnie moderator tlumaczy,zeby nie przeceniac inernetu,a szukac pomocy u konkretnego spowiednika w prawdziwym zyciu.Swiat wirtualny nie moze byc glownym autorytetem w tej dziedzinie."Boga nie ma w sieci,ale sa ludzie,ktorzy do Niego prowadza"-jak czytam na innym portalu.A prawdziwy Bog jest w prawdziwym zyciu.W rzeczywistosci przezywa sie zycie,nadajac mu sens miloscia i cierpieniem.Szczesc Boze:)

 Re: Nie podoba mi sie odsylanie na www.spowiedz.pl
Autor: Michał (---.Zabrze.Net.pl)
Data:   2005-11-18 01:41

Wprawdzie jacyś kiedyś twierdzili, że o gustach się nie dyskutuje, ale mnie się postawiony problem bardzo podoba, bo daje on pole do dyskusji (a przynajmniej wyobraźni) o gustach naszego Moderatora: Jakie one są? Można sobie wyrobić opinię na ten temat, nie tylko sądząc po tym, co pisze (niewiele), ale po tym gdzie odsyła, a przede wszystkim na podstawie tego, co odrzuca. Tu mógłbym dłuuugo, ale obawiam się, ze więcej bym miejsca na tym forum nie zagrzał. Ciekawe, co o tym myślą inni? W istocie rzeczy, umieszczając pytanie aneczki Moderator zezwolił nam, jak domniemywam na dyskusje nad swoimi gustami? Co o nich myślicie? Ciekaw jestem, czy macie wyrobiony pogląd podobny do mojego?

 Re: Nie podoba mi sie odsylanie na www.spowiedz.pl
Autor: Michał (---.Zabrze.Net.pl)
Data:   2005-11-18 01:46

Żeby nie było, że mi brak odwagi cywilnej, to np. ks. Moderator wycina (ostatnio !) wszystkie moje uwagi w tematach dotyczących Kościoła w Niemczech. Znamienne, nie?

 Re: Nie podoba mi sie odsylanie na www.spowiedz.pl
Autor: Michał (---.Zabrze.Net.pl)
Data:   2005-11-18 01:53

No tak, kolejne wycięcia tylko potwierdzają moje teorie...
Kiepsko, kiepsko, proszę Księdza.

 Re: Nie podoba mi sie odsylanie na www.spowiedz.pl
Autor: aneczka (82.139.161.---)
Data:   2005-11-18 10:29

co do wyciec, to sie nie czepiam, rowniez moderuje fora o podobnej tematyce, wiec wyobrazic sobie moge jakich rzeczy ks Moderator musi sie czasem naczytac... a z racji ze jest On glownym moderatorem forum, ma prawo wycinac to co wydaje Mu sie nie wlasciwe, przeciez to tez czlowiek

problem o stronke postawilam szczerze mowiac z nadzieje ze moze tam (to z tego co wiem stronka autorstwa naszego tutejszego moderatora) jakis maly szczegol sie zmieni, chociaz to odroznianie pytan od odpowiedzi... a moze to tylko ja mam problemu z odnalezieniem na niej czegos....?

----------------------------

Pytania sa podzielone na sekcje tematyczne. Kazde pytanie ma wlasny numer. Kazde pytania - w odroznieniu od odpowiedzi - ma pogrubiona czcionke.
Faktycznie przydalaby sie wyszukiwarka do pytan, jednak nie znam sie na technikaliach. Jesli zna Pan kogos, kto by zaimplementowal wyszukiwarke, to zapraszam do kontaktu.
moderator

 Re: Nie podoba mi sie odsylanie na www.spowiedz.pl
Autor: Julka (---.media4.pl)
Data:   2005-11-18 16:43

Ten serwis jest w htmlu, dodanie wyszukiwarki do niego jest w sumie mozliwe, ale malo efektywne. Jesli jest mozliwosc wykorzystania php i mysql, to zrobie ta wyszukiwarke do pytan.

------------

Dziekuje za konkretne propozycje. Napisze do Pani na priva.
moderator

 Re: Nie podoba mi sie odsylanie na www.spowiedz.pl
Autor: Michał (---.Zabrze.Net.pl)
Data:   2005-11-18 16:54

Dziewczyno, masz szansę na kontakt z Moderatorem! Łap okazję! Już byłem prawie pewien, że nie istnieje! (Co najwyżej w wyobraźni Bogny)

 Re: Nie podoba mi sie odsylanie na www.spowiedz.pl
Autor: qrczak (---.dbn.pl)
Data:   2005-11-18 18:26

Zapewniam Cię Michał że Moderator istnieje i jest konkretnym człowiekiem :) takim jak każdy z nas :) wiem z reala :):):):) pozdrawiam

 Re: Nie podoba mi sie odsylanie na www.spowiedz.pl
Autor: zielona_mrowka (---.chello.pl)
Data:   2005-11-18 20:46

Nie chciałam zakładać nowego wątku bo to mało istotne... ale moder zawsze wysyła na spowiedz.pl a mi tam 70% stron nie działa. konkrety:
--> po co spowiedz ostatnia działająca strona nr 003;
--> skutki - tylko pierwsza;
--> kierownik - ostatnia strona działająca nr 003;
--> formacja - tutaj nie jest źle do 013 strony
--> skrupuły - do 005
--> tajemnica - tylko pierwsza
itp itd...

jakoś nie moge wyczaić tego serwisu... tak samo jak nie mogę zrozumieć, krytariów puszczania poszczególnych wypowiedzi... herezji staram się nei siać a i tak połowa z tego co pisze nigdy nie ujrzy światła dziennego, a reszta musi być zmoderowana choćby tylko przez wycięcie enterów (i zmniejszenie czytelności postu).
Pozdrawiam modera.

-------------------

Kazda podana przez Pania liczbe nalezy pomnozyc przez 10 pytan i odpowiedzi znajdujacych sie na kazdej podstronie oraz dodac sekcje pominietye przez Pania.
W sumie jest tam kilkaset (500?) pytan i odpowiedzi). Nie uwazam, ze to malo. Na podstawie zawartego tam materialu mozna sie pokusic o twierdzenie, ze to solidne podstawy do kierownictwa duchowego.
Z drugiej strony wszystkiego nie da sie skodyfikowac. Prosze sie przyjrzec dowolnemu systemowi prawnemu w dowolnej instytucji czy panstwie. Łącznie z koscielnym prawem kanonicznym. Prosze podac sposrod nich choc jeden przyklad, o ktorym mozna powiedziec, ze jest doskonalym systemem prawnym, ze niczego porawic sie nie da i ze nie nie przewiduje sie korekty.
Ergo: zamiast uporczywie szukac gotowej odpowiedzi na tysiace przypadkow prosze formowac wlasne sumienie w oparciu o najlepsze i niezmienne z praw: Dekalog i przykazanie milosci.
odwzajemniam pozdrowienia
moderator

ps. nie rozumiem, co to znaczy "mi tam 70% stron nie działa".

 Re: Nie podoba mi sie odsylanie na www.spowiedz.pl
Autor: UP (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2005-11-18 21:37

ps. nie rozumiem, co to znaczy "mi tam 70% stron nie działa".

Np. w dziale "Skutki spowiedzi" - działa tylko pierwsza strona, reszta numerów stron to zapasowe.
Przypuszczam, że ktoś kiedyś przygotował te strony zapasowe, bo ksiądz Moderator, jak pisze, nie zna się na technikaliach, więc ma gotowe na zapas. Jak zapełnia się strona, wchodzi na następną... Czy tak, Księże Moderatorze?

---------------

Dokladnie tak :)
moderator

 Re: Nie podoba mi sie odsylanie na www.spowiedz.pl
Autor: Michał (---.Zabrze.Net.pl)
Data:   2005-11-18 23:25

Niektórzy to mają szczęście...
Chyba zacznę mieć problemy...

 Re: Nie podoba mi sie odsylanie na www.spowiedz.pl
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2005-11-18 23:47

Oooooo, widzę, że znalazłeś jednak posta z najdłuzszymi wypowiedziami naszego Forowego x. Moderatora, Michał.

 Re: Nie podoba mi sie odsylanie na www.spowiedz.pl
Autor: Cz (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2005-11-19 00:01

Michał, jak chcesz uzyskać dłuższą wypowiedź ks. Moderatora, to pytaj o to, co On kocha (np. www.spowiedz.pl), a nie o wyprzedaż majątku narodowego ;)

 Re: Nie podoba mi sie odsylanie na www.spowiedz.pl
Autor: Michał (---.Zabrze.Net.pl)
Data:   2005-11-19 00:33

???

 Re: Nie podoba mi sie odsylanie na www.spowiedz.pl
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2005-11-19 00:42

Oj Michał!!!

 Re: Nie podoba mi sie odsylanie na www.spowiedz.pl
Autor: Cz (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2005-11-19 01:14

No widzisz... ;) Ale chyba nie zrozumiałeś?... Dałeś znaki zapytania?... To wprost napiszę. Ks. Moderator kocha problemy, które są na stronie www.spowiedz.pl, którą robi, żyje tym (jest w końcu księdzem). A więc te sprawy na które próbujesz wskazać, np. największe u nas w UE bezrobocie, choć ważne, nie spowodują dłuższych wypowiedzi, bo jeżeli ktoś (ks. Moderator) jest zajęty po uszy konkretną pracą, to nie uzyskasz dłuższych wypowiedzi w tamtych sprawach. Generalnie - specjalista kocha swoją pasję, i tu możesz czynić próby "pociągnięcia za język" ;)
Czy mam rację, proszę Księdza Moderatora?

--------------

Ma Pani racje.
www.spowiedz.pl www.wapm.pl (i inne) to moje wlasnosci i pasje.
moderator

 Re: Nie podoba mi sie odsylanie na www.spowiedz.pl
Autor: Michał (---.Zabrze.Net.pl)
Data:   2005-11-19 01:39

No i wespół, zespół...
(W starszej wersji to było: "Gdzie diabeł(też anioł!(były)) nie może...")

 Re: Nie podoba mi sie odsylanie na www.spowiedz.pl
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2005-11-19 01:57

Oj Michał!!! (zapisała mi się antyfona)

 Re: Nie podoba mi sie odsylanie na www.spowiedz.pl
Autor: Calina (---.tnt7.chi15.da.uu.net)
Data:   2005-11-19 20:25

Mnie też się nie podoba odsyłanie do www.spowiedz.pl., ale nie dlatego, że się w ogóle odsyła, bo kierując na tą stronę Moderator robi słuszną rzecz. Nie podoba mi się z innego powodu.
Strona spowiedzi, jak wskazuje częstotliwość pytań i "odsyłek" na nią, jest bardzo potrzebna. Można na niej znaleźć prawie wszystko, co dotyczy spowiedzi i wiele odpowiedzi na zawikłane pytania. Być może wymaga lepszego zorganizowania, ale wiadomo; nie wszystko tak od razu powstaje. I tu dziwi mnie, że KATOLIK, jako portal, mający najróżniejsze zasoby na tematy naszej religii, mający miejsce też na inne bardziej błahe rzeczy, nie ma na stałe u siebie wejścia do "Konfesjonału"?
Chyba nikt nie wątpi, że pokuta i spowiedź, to elementy nie do odsuwania w cień.
I dobrze by było, jeśli "Konfesjonał" mógłby być wyraźnie widoczny na pierwszej stronie. To zachęcało by do zajrzenia do niego tych, co nawet o tym w danej chwili nie myślą. A nie dopiero, gdy ktoś ma jakiś problem, kiedy trafi na cierpliwe odesłanie do spowiedzi.pl z Forum Pomocy - dowiaduje się, że coś takiego istnieje.

I tu przypomniała mi się myśl duchowego założyciela salwatorianów, słów której, powiem szczerze, do tego momentu nie mogłam do niczego "dopasować":

"Nasze Towarzystwo musi być prawdziwym komunizmem i socjalizmem, tak jak go praktykowali pierwsi chrześcijanie. Nie pozwólmy się więc zwyciężyć przez pseudosocjalizm, który został założony przez diabła, i który podważa trony i konstytucje." (o. Franciszek Jordan)

Czyżby Salwatorianie weszli obecnie w kapitalizm? ;)

--------------------

Dziekuje za posta. Przesle go do szefa www.katolik.pl
moderator

 Re: Nie podoba mi sie odsylanie na www.spowiedz.pl
Autor: zielona_mrowka (---.chello.pl)
Data:   2005-11-20 16:24

oj... to teraz będę jeszcze mieć wyrzuty sumienia, że zagarnęłam swoim postem, aż tyle znaków wypowiediz modera ;) W każdym razie Michale przepraszam ;)
Moderze moje 70% tyczyło się właśnie tego o czym napisał UP, więc już wsio wiem.
Nadal pozdrawiam :)

 Re: Nie podoba mi sie odsylanie na www.spowiedz.pl
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2005-11-20 22:03

Mrówa tylko nie modera, już tak sobie nie skracaj. Och ta dzisiejsza młodzież, ;))) wszystko tylko na skróty... A o wiele ciekawiej i ładniej brzmi: Moderatora, Moderatorze. I chyba to prawda, że lepiej się czyta: Zielona_Mrówka, zamiast z mego wstępu wzięta 'mrówa'? Ach, a ta starszyzna, to znowu wszystkiego się czepia, jak ten rzep psiego ogona, nawet nie zważa na swoją Krajankę :))). Także pozdrawiam, szczęść Boże.

 Re: Nie podoba mi sie odsylanie na www.spowiedz.pl
Autor: zielona_mrowka (---.chello.pl)
Data:   2005-11-21 01:03

oj Bogna :) ale moderator to też nie jest jakiś polski wyraz,w ogóle obco i złowieszczo brzmi ;) poza tym zawsze można zawołać "moder-kalosz" jak czymś podpadnie, używając formy "moderator" można by jedynie wołać: "moderatorze kaloszu!" a to już zdecydowanie za długo mi można zachrypnąć. W każdym razie, jeśli jakoś Cie to razi postaram się o tym pamiętać i albo nic nie pisać albo pisać bez skracanie :)
Pozdrawiam :)

 Re: Nie podoba mi sie odsylanie na www.spowiedz.pl
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2005-11-21 02:00

Nie mnie to razi, ale może razić np. o. Moderatora. A dlaczego miałabyś wołać 'kalosz' na naszego Moderatora? Czyżby był sędzią sportowym? I znowu nie jestem o czymś poinformowana?
A na www.spowiedz.pl z pewnością nie spotkasz żadnego człowieka - sędziego. Ale Tego o którym napisał św. Paweł do Koryntian: "Mnie zaś najmniej zależy na tym, czy będąc osądzony przez was, czy przez jakikolwiek trybunał ludzki. Co więcej, nawet sam siebie nie sądzę. Sumienie nie wyrzuca mi wprawdzie niczego, ale to mnie jeszcze nie usprawiedliwia. Pan jest moim sędzią. Przeto nie sądźcie przedwcześnie, dopóki nie przyjdzie Pan, który rozjaśni to, co w ciemnościach ukryte, i ujawni zamiary serc. Wtedy każdy otrzyma od Boga pochwałę" 1 Kor 4,3-5...

 Re: Nie podoba mi sie odsylanie na www.spowiedz.pl
Autor: Cz (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2005-11-21 05:33

Witaj Zielona_Mrowka ;))
Bogna ma rację... Abstrahując od księdza Moderatora, a rozważając ogólnie - czy do każdego można lub wypada powiedzieć coś poufale (protekcjonalnie, lekceważąco, lekko, bez szacunku, pogardliwie, kumplowsko, itp.) ?
Przeczytaj i sam odpowiedz...
Słowo „możny” oznacza tu m.in. „mający władzę”.

(32) Przed siwizną wstaniesz, będziesz szanował oblicze starca, w ten sposób okażesz bojaźń Bożą. Ja jestem Pan! (Ks. Kapłańska 19:32)

(1) Gdy z możnym do stołu usiądziesz, pilnie uważaj, co masz przed sobą; (2) nóż sobie przyłóż do gardła, jeśli masz gardło żarłoczne. (3) Nie pożądaj jego przysmaków, bo to pokarm zwodniczy. (4) O bogactwo się nie ubiegaj i odstąp od twojej chytrości (Ks. Przysłów 23:1-4)

(7) Niech raczej ci rzekną: Posuń się wyżej!, niżby cię mieli poniżyć przed możnym. /.../ (Ks. Przysłów 25:7)

(14) Wspomnij na ojca i matkę swoją, gdy będziesz razem z możnymi, żebyś przypadkiem nie zapomniał się w ich obecności i żebyś z przyzwyczajenia jakiegoś głupstwa nie popełnił: bo wtedy wolałbyś nie być zrodzonym lub przeklinałbyś dzień swego narodzenia. (Syr 23:14)

(6) Najmniejszy znajdzie litościwe przebaczenie, ale mocnych czeka mocna kara. (7) Władca wszechrzeczy nie ulęknie się osoby ani nie będzie zważał na wielkość. On bowiem stworzył małego i wielkiego i jednakowo o wszystkich się troszczy, (8) ale możnym grozi surowe badanie. (Ks. Mądrości 6:6-8)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: