logo
Czwartek, 28 marca 2024 r.
imieniny:
Anieli, Kasrota, Soni, Guntrama, Aleksandra, Jana – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Maciej Szeszko SDS
II niedziela Adwentu... naszej drogi do Boga
katolik.tv
 


Nasza droga do BogaLudzkie ścieżki dla Pana Boga

Druga niedziela adwentu w wideo-rekolekcjach „Droga do Boga” – to myśli na temat ludzkich ścieżek i ich odpowiedniego przygotowania w nawiązaniu do cytatu z Ewangelii św. Marka: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego” (Mk 1,3).

Adwent to przede wszystkim dokładne porządki, mycie okien, odkurzanie, trzepanie dywanów, zakupy, prasowanie obrusów i odświętnych ubrań. Ale czym byłby ten czas bez przygotowań wewnętrznych? Zwykłym marnowaniem bądź zabijaniem czasu. Również to, co wewnętrzne musi zostać odpowiednio uporządkowane na przyjście Pana, a kosztuje to wiele pracy i wysiłku.

O tym, że przygotowanie drogi Panu wcale nie jest takie łatwe oraz że to, jakie relacje i więzi tworzymy z innymi jest bardzo ważne opowiada Maciej Szeszko SDS – w młodości związany z Ruchem Młodzieży Salwatoriańskiej, obecnie dyrektor i duszpasterz tego młodzieżowego ruchu.

Zapraszamy do oglądania!
 




Pierwsza niedziela adwentu: "Pan Bóg a ludzkie ścieżki życia"


 

 

 



 
Zobacz także
Dariusz Kowalczyk SJ
Charles Peguy napisał: „Co mnie zadziwia to nadzieja, mówi Bóg. / I nie mogę wyjść z podziwu. / Ta drobna nadzieja taka niepozorna. / Ta wątła dziewczynka nadzieja. / Nieśmiertelna”. Ta wątła dziewczynka staje się nadzieją chrześcijańską, jeśli do naszego „jeszcze nie”, czyli do niespełnienia – dodamy Chrystusowe „już”, czyli Jego zwycięstwo nad śmiercią. 
 
Urszula Dudziak
Godność i wartość każdego człowieka zobowiązują do traktowania go z szacunkiem, miłością i troską. Dotyczy to zwłaszcza dziecka, które ma prawo oczekiwać od starszych, kompetentnych i doświadczonych życiowo ludzi ukierunkowania i wsparcia swego rozwoju. Taką odpowiedzialność przyjmują na siebie w pierwszym rzędzie osoby planujące stać się rodzicami. Taką odpowiedzialność podejmują również nauczyciele/wychowawcy. 
 
Monika Białkowska

Koraliki nawlekane na sznur albo po prostu sznur z supłami podpatrzyliśmy u muzułmanów. Dokładniej zaś: to rycerze podczas wypraw krzyżowych zaobserwowali, że muzułmanie w Ziemi Świętej modlą się w ten właśnie sposób. Uznali, że to całkiem praktyczny sposób, który warto przywieźć do Europy. Narzędzie to szybko połączono z rozpowszechnianą już w V w. praktyką odmawiania modlitwy 150 „Ojcze nasz” lub „Zdrowaś Maryjo” w miejsce 150 psalmów dla tych, którzy nie potrafili czytać...

 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS