logo
Sobota, 26 maja 2018 r.
imieniny:
Eweliny, Jana, Pawła, Filipa – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Kolędowanie w parafii św. Alberta w Łodzi
 


Parafia p.w. św. Alberta na Widzewie pragnie zaprosić do udziału we wspólnym śpiewaniu polskich kolęd i pastorałek. Kolędowanie odbędzie się tradycyjnie 6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego, o godzinie 16:00. Gościom przypominamy, iż wieczorna msza święta jest odprawiana o godzinie 18:30.
 
Wykonawcami utworów będą wszyscy obecni w tym czasie w kościele. Aby umożliwić czynny udział, tekst utworów będzie wyświetlany, zaś muzyczne wsparcie zapewnią parafialne grupy muzyczne.
 
Pomysł na wspólne kolędowanie zrodził się w ubiegłych latach, gdy podczas spotkań opłatkowych w mniejszych grupach uczestnicy sięgali do śpiewników i nucili o narodzinach Chrystusa.
 
Pierwsze ogólnoparafialne kolędowanie odbyło się w 2015 roku i ku ogólnej radości – cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem i frekwencją. Mamy nadzieję, że termin Uroczystości Objawienia Pańskiego („Trzech Króli”) na trwałe zagości w kolędowym parafialnym kalendarzu.
 
Śpiew kolęd to nasza piękna polska tradycja, chętnie czynimy to w naszych domach, w gronie rodziny i przyjaciół. Chcielibyśmy 6 stycznia przypomnieć ten zwyczaj – zapraszamy nie tylko rodzinę parafialną, ale wszystkich, którzy chcą wraz z nami radować się z daru Bożego Narodzenia.

www.archidiecezja.lodz.pl