logo
Czwartek, 24 maja 2018 r.
imieniny:
Joanny, Zdenka, Zuzanny, Marii – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Lednica 2000 z udziałem Przewodniczącego Episkopatu Polski
 


Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP, weźmie udział się XXI Spotkanie Młodych Lednica 2000. Odbędzie się ono 3 czerwca pod hasłem „Idź i Kochaj”. Młodzi będą dziękować za Światowe Dni Młodzieży w Polsce oraz zaproszą na ŚDM Panama 2019.
 
Pola Lednickie 3 czerwca będą otwarte już od godziny 8.00 rano. O godzinie 17.00 abp Wojciech Polak, metropolita gnieźnieński, Prymas Polski powita oficjalnie uczestników. Centralnym punktem wydarzenia będzie Msza Święta sprawowana o godzinie 20.00 pod przewodnictwem abp Stanisława Gądeckiego, metropolity poznańskiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.
 
Patronką spotkania w Lednicy będzie Matka Boża. Organizatorzy pragną, by to Ona poprowadziła XXI Spotkanie Młodych.
 
Głównym symbolem tegorocznego spotkania na Lednicy będą złączone ze sobą dwa puzzle z pieczęcią, mające symbolizować realne spotkanie z drugim człowiekiem. Na jednym będzie napis „Idź”, na drugim „Kochaj”. Odbite stopy nawiązują do hasła tegorocznego spotkania: „Idź i Kochaj!”. Organizatorzy zachęcają, by po powrocie do domu podzielić się puzzlem z osobą, którą wskaże nam Duch Święty.
 
Ponadto osoby duchowne otrzymają gadżety z wizerunkiem Matki Bożej Niezawodnej Nadziei – księża ryngraf, zaś siostry zakonne chustę.
 
Spotkaniu młodzieży  towarzyszyć będą dodatkowe wydarzenia, takie jak Maraton Lednicki czy fishmob – tańce lednickie dla św. Jana Pawła II z okazji jego urodzin.
 
LEDNICA 2000 to największe w Polsce coroczne spotkanie katolickiej młodzieży. To dzieło o. Jana Góry i św. Jana Pawła II. Aby wziąć w nim udział, należy się zgłosić na stronie internetowej www.lednica2000.pl
 
BPKEP
fot. Waldemar Wylęgalski
www.episkopat.pl