logo
Sobota, 26 maja 2018 r.
imieniny:
Eweliny, Jana, Pawła, Filipa – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Liga Katolicka - ruch promujący Polonię w społeczeństwie amerykańskim
 


Liga Katolicka Pomocy Religijnej Polsce i Polonii jest ruchem religijno-społecznym działającym w USA. Członkowie Ligi jako cele stawiają sobie m.in. budowanie jedności Polonii i promowanie jej w Kościele oraz społeczeństwie amerykańskim.
 
Metropolita poznański, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w podziękowaniach skierowanych do dyrektora wykonawczego Ligi, biskupa pomocniczego archidiecezji Chicago Andrzeja P. Wypycha, podkreśla, że Liga Katolicka nie szczędziła sił i środków, aby wspierać duchowo i materialnie wysiłki naukowe wielu pokoleń polskich kapłanów.
 
Jednym z celów działalności Ligi Katolickiej jest pomoc Kościołowi w Polsce, a także aktywne uczestnictwo w misjach Kościoła obsługiwanych przez polskich misjonarzy i misjonarki.
 
Jak wskazuje bp Andrzej P. Wypych, misja Ligi Katolickiej opiera się na mocnych fundamentach rodziny polonijnej, która wzoruje się na wiernym wdrażaniu w codzienne życie, religijno-społeczne, zasad ewangelicznych nauczanych przez Kościół rzymskokatolicki i wyakcentowanych w nauczaniu św. Jana Pawła II. Uwaga Ligi skupiona jest na rodzinie chrześcijańskiej.
 
„Chcemy asystować w pracy z dziećmi, młodzieżą i rodzicami. W aktywny sposób kształtować liderów, tak świeckich, jak również duchownych. Kochając bliźniego, pragniemy wyjść poza swoje własne podwórko i nieść pomoc potrzebującym w Polsce i krajach misyjnych” – podkreśla dyrektor wykonawczy Ligi Katolickiej.
 
www.episkopat.pl