logo
Środa, 22 listopada 2017 r.
imieniny:
Cecylii, Jonatana, Marka – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
skrzynka intencji
 

NASZ SKLEP

___________________
 
 reklama
 

Refleksja maryjna

Wielkie rzeczy uczynione Maryi


Łatwo zauważyć z jaką szczerością Maryja opowiada wszystko Bogu. Nie wymaga dzieł, ani honoru, ani sławy, ale zachowuje się jak wcześniej, kiedy jeszcze tego wszystkiego, nie miała. Nie szuka zaszczytów bardziej niż poprzednio, nie napawa się dumą, nie głosi wszem i wobec, że stała się Matką Boga, nie oczekuje szacunku, wraca i pracuje w domu jak zawsze: doi krowę, gotuje, zmywa naczynia, zamiata, wykonuje prace, jakie powinna wykonywać dziewczyna czy matka, prace zwykłe, pokorne, jakby te przeobfite dobra i łaski nie dotyczyły Jej. Pośród innych kobiet Ona nie była uważana bardziej niż wcześniej, ani tego nie pragnęła, pozostała mieszkanką, ubogą pośród ubogich.

O jakże zwyczajne i czyste jest Jej serce! Co za wspaniała istota! Rzeczy wielkie ukryły się pod podobizną ubóstwa! Wiele osób mogło Jej dotknąć, mogło z Nią rozmawiać, jeść, pić, może Ją też obrazili lub uznali za zwykłą, ubogą i prostą wieśniaczkę. Jak bardzo byliby zdziwieni, gdyby wiedzieli o Niej wszystko.

M. Luter


teksty pochodzą z książki: "Z Maryją na co dzień - Rozważania na wszystkie dni roku"
(C) Copyright: Wydawnictwo SALWATOR,   Kraków 2000
www.salwator.com

 

Patron Dniaśw. Cecylia
dziewica i męczennica


Cecylia jest jedną z najsławniejszych męczennic Kościoła rzymskiego. Trudno jest jednak odróżnić w opisie jej męczeństwa fakty historyczne od dodatków legendarnych, które świadczą o popularności Świętej. Według legendy, mimo złożonego ślubu czystości, zmuszono ją do małżeństwa z poganinem Walerianem. Pan Bóg zachował jednak cudownie jej dziewictwo. Święta dziewica pozyskała męża i jego brata Tyburcjusza dla Chrystusa i razem z nimi poniosła śmierć męczeńską przez ścięcie. Ciało św. Cecylii odkryto w katakumbach w roku 882 i przeniesiono do bazyliki na Zatybrzu jej poświęconej. Imię Cecylii wymienia się w Kanonie rzymskim. Jest ona patronką muzyki kościelnej.

jutro: św. Klemensa

wczoraj
dziś
jutro