logo
Sobota, 01 października 2016 r.
imieniny:
Teresy, Heloizy, Igora, Remigiusza – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
skrzynka intencji


______________________________________
 
 

 

reklama

Komentarz liturgiczny

Rozesłanie uczniów na głoszenie królestwa Bożego
(Łk 10, 1-12
)

Jezus wysyła uczniów do ewangelizacji po dwóch. Nie każe im niczego zabierać, by nie ufali tylko sobie, a Bogu. Mają wchodzić do domów z pozdrowieniem pokoju, uzdrawiać chorych i oznajmiać, że przybliżyło się do nich Królestwo Boże. Jeśli uczniów ktoś nie przyjmie, mają uczynić widzialny znak, że odchodzą – strząsnąć proch z nóg, o tym powiedzieć i powiedzieć, że bliskie jest Królestwo Boże.
 
Boże, wysłany jestem, by głosić ludziom Ewangelię. Nawet gdy nie chcą słuchać, dać im do zrozumienia, że przyjście Królestwa Bożego jest nieuchronne. Duchu Święty, proszę Ciebie o prowadzenie. Jezu, proszę o Twój pokarm na życie wśród ludzi nieprzyjaznych, by móc głosić im radość przebywania z Tobą.

Asja Kozak
asja@amu.edu.pl

 

Patron Dniaśw. Teresa od Dzieciątka Jezus (Teresa Martin)
dziewica, doktor Kościoła, patronka misji


Urodziła się 2 stycznia 1873 roku w Lisieux (Francja). W wieku 15 lat wstąpiła do klasztoru karmelitanek bosych. 9 lat życia w zakonie spędziła praktykując wśród ustawicznych cierpień swoją "małą drogę dziecięctwa duchowego", którą pojmowała jako doskonałe wypełnienie wszystkich nawet najmniejszych obowiązków w prostocie, z miłości ku Bogu, "aby Jezusowi sprawić przyjemność". Zmarła mając zaledwie 24 lata dnia 30 września 1897 roku.

jutro: świętych Aniołów Stróżów

wczoraj
dziś
jutro