logo
Sobota, 26 maja 2018 r.
imieniny:
Eweliny, Jana, Pawła, Filipa – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
skrzynka intencji
 

ISMCH

___________________
 
 reklama
 

Komentarz liturgiczny

Splecione dłonie

„Modlić się – mówi Catherine de Hueck Doherty – to trzymać Boga za rękę. Czasem do Niego mówisz, czasem nie, ale jesteś z Nim nieustannie”. Dlatego podpatrując małe dzieci i ich rodziców, możemy uczyć się modlitwy, której istota wcale nie leży w mądrości i ilości powtarzanych słów, ale w ufności. Małe dziecko trzyma mocno dłoń swoich najbliższych, bo wie, że samo sobie nie poradzi. Tylko razem z nimi może czuć się bezpieczne. Modlić się to trzymać się Boga z całej siły. W porównaniu z Nim nic nie ma większego znaczenia. Wszystkie sprawy odnajdą swoje miejsce, kiedy On będzie w centrum naszego życia.
 
Panie Jezu, udziel mi łaski, abym kochał Cię całym sercem i aby inni, których spotkam, także mogli Cię pokochać. Naucz mnie modlić się z ufnością dziecka.
 
 
Rozważania pochodzą z książki
Jarosław Krawiec OP
Edycja Świętego Pawła
www.edycja.pl
 
 
 

Patron Dniaśw. Filip Nereusz
 
kapłan

Św. Filip urodził się we Florencji w roku 1515. W 18 roku życia przeniósł się do Rzymu, gdzie spędził resztę swego życia. Pełen prostoty i humoru prowadził jednocześnie głębokie życie wewnętrzne, przepojony miłością bliźnich. Odwiedzał chorych, więźniów, pracował wśród pielgrzymów i opuszczonej młodzieży stając się apostołem Wiecznego Miasta. Otrzymawszy święcenia kapłańskie w 1551 roku, skupił z czasem wokół siebie księży żyjących wspólnie i dał początek zgromadzeniu księży oratorianów. Umarł 26 maja 1595 roku.

jutro: św. Augustyna

wczoraj
dziś
jutro