logo
Wtorek, 27 czerwca 2017 r.
imieniny:
Cypriana, Emanueli, Władysława, Cyryla – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
skrzynka intencji
 
___________________
 
 reklama

Komentarz liturgiczny

Ciasna brama

Ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia. Doskonale znamy te słowa. Wiemy, że są prawdziwe, a jednak bardzo często wzbraniamy się iść tą drogą. Tyle już razy podejmowaliśmy się wejścia na nią i wytrwania na niej. Tak długo jednak, jak długo nie poprosimy Jezusa, aby nas nią prowadził, i nie będziemy podążać za Jego głosem, tak długo będziemy ją gubić. Tylko On zna tę drogę, gdyż On sam nią jest. Tylko w Nim mamy przystęp do Ojca (por. Ef 3, 11-12). Nie możemy się zbawić własnymi siłami. Zbawienie jest łaską darowaną nam przez Boga. Przyjmując ją, decydujemy się iść drogą zbawienia.
 
Jezu, Ty jesteś Drogą, która prowadzi nas do Ojca. Potrzebujemy Twojej pomocy, aby przejść przez ciasną bramę zbawienia.
 
Rozważania pochodzą z książki
o. Daniel Stabryła OSB, o. Michał Legan OSPPE
Edycja Świętego Pawła
www.edycja.pl

 

  
 

Patron Dniaśw. Cyryl Aleksandryjski
 
biskup i doktor Kościoła

Św. Cyryl urodził się w Aleksandrii w Egipcie około roku 376. Wierząc niezachwianie, że Najświętsza Maryja Panna była matką Boga, wystąpił przeciwko Nestoriuszowi, patriarsze Konstantynopola, który utrzymywał że Jezus Chrystus zrodził się z Maryi wyłącznie jako człowiek, boskość zaś została mu nadana potem z powodu Jego wielkich zasług. Jego zasługą przede wszystkim potępienie błędów nestoriańskich i zdefiniowanie nauki katolickiej: dwie natury, Boska i ludzka, złączone są w jednej Boskiej osobie Chrystusa; stąd Najświętsza Panna jest prawdziwie matką Boga a nie tylko matką człowieka Chrystusa. Św. Cyryl przewodził soborowi Efeskiemu, który potępił Nestoriusza i jego doktrynę. Cyryl drogo jednak zapłacił za to zwycięstwo, spotkało go bowiem wiele cierpień ze strony Nestoriusza i jego zwolenników. Św. Cyryl pozostawił wiele traktatów egzegetycznych, był też autorem apologetycznego dzieła przeciwko Julianowi Apostacie. Zmarł 27 czerwca 444 r.


jutro: św. Ireneusza

wczoraj
dziś
jutro