logo
Środa, 21 marca 2018 r.
imieniny:
Benedykta, Lubomiry, Lubomira, Mikołaja – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
skrzynka intencji
 

ISMCH

___________________
 
 reklama
 

Komentarz liturgiczny

Jezus Mistrz

Staniecie się uczniami, poznacie prawdę i prawda was wyzwoli – to trzy etapy duchowej drogi, na którą Jezus zaprasza tych, którzy Mu uwierzyli. Chcąc zdobyć wiedzę i umiejętności, idziemy do najlepszej szkoły lub wybieramy świetnego nauczyciela. Czy ktoś może być większym mistrzem od Chrystusa? Bycie Jego uczniem jest wielkim przywilejem. Uczymy się, by poznać prawdę. Doskonale znali smak prawdy starożytni nauczyciele. Wiedzieli, że prawda ma swoją cenę i bezsprzecznie warto ją zapłacić. Ale czymś jeszcze wznioślejszym jest przyjęcie wolności, do której prowadzi poznana prawda.

Jezu, Mistrzu, stając się Twoim uczniem, pragnę pewnie kroczyć drogą nauki Twojej Ewangelii. Wspomagaj mnie Twoją łaską i uczyń wolnym od tego, co mnie oddala od Prawdy.

 

Rozważania pochodzą z książki
Jarosław Krawiec OP
Edycja Świętego Pawła
www.edycja.pl
 
    
 

Patron DniaŚw. Mikołaj z Flüeli,

pustelnik, patron Szwajcarii

Ten wielki święty, patron swojego kraju, urodził się w Flüeli w kantonie Unterwalden nad Jeziorem Czterech Kantonów w Szwajcarii w roku 1417. Mając 30 lat ożenił się z córką farmera Dorotą Wiss, która urodziła mu dziesięcioro dzieci. Był zdolnym gospodarzem, dowódcą wojskowym, członkiem zgromadzenia, radnym, sędzią, słowem - człowiekiem prawym i moralnym. Jednocześnie poświęcał dużo czasu modlitwie kontemplacyjnej i zachowywał ścisły post. Po dwudziestu latach życia małżeńskiego otrzymał od Boga wezwanie, by opuścić świat i rodzinę i został pustelnikiem. W roku 1467 uzyskał zgodę małżonki i osiadł w pustelni niedaleko Ranft, kilka kilometrów od swojej posiadłości. Gdy na zjeździe w Stans, w roku 1481, wybuchł spór pomiędzy delegatami konfederacji szwajcarskiej. Nad krajem zawisła groźba wojny domowej. Odwołano się do św. Mikołaja. Po całonocnej pracy przywiózł zbiór propozycji, które okazały się do przyjęcia dla wszystkich. Zmarł sześć lat później, 21 marca 1487 roku. Świadkami jego ostatnich chwil była żona i dzieci. Jest otaczany czcią zarówno przez szwajcarskich protestantów, jak i katolików.

jutro: św. Lei

wczoraj
dziś
jutro