logo
Piątek, 29 lipca 2016 r.
imieniny:
Marty, Konstantego, Olafa, Ludmiły – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
skrzynka intencji

___________________
 

reklama

Komentarz liturgiczny

Wiara Marty
(J 11,19-27)

Jezus jest Panem życia i śmierci, On śmierć pokonał i dał nam nadzieję wieczności. A nawet więcej niż nadzieję, dał nam pewność życia wiecznego. Jeśli w tą prawdę wierzymy, to musimy także wierzyć w Niego. Skoncentrować swoją wiarę na Osobie Chrystusa, który nie przychodzi, aby zmieniać porządek rzeczy na tym świecie – „Panie, gdybyś tu był, mój brat by nie umarł” (por. J 11,).
 
Nasza wiara często sprowadza się do przekonania, że gdy będziemy ludźmi wierzącymi, to nic złego, przykrego nie powinno nas spotkać. Jezus wychodzi poza to czysto ludzkie rozumowanie, proponuje zdecydowanie szerszą perspektywę. Dopiero z tej perspektywy widać wszystko jasno i wyraźnie, a dotychczasowe życie nabiera nowego sensu. Nie trzeba się trwożyć i płakać, bo Pan pełen mocy i chwały jest blisko każdego z nas.
 
Anna
orlimada@gmail.com
 
 

Patron Dniaśw. Marta
 
dziewica, patronka kucharek

Marta była siostrą Marii i Łazarza, z którymi mieszkała w Betanii (obec. El Azaryie). Rodzina cieszyła się ogólnym szacunkiem. Byli, jak wiadomo z Ewangelii, przyjaciółmi Chrystusa, który często bywał ich gościem. Marta jest wzorem zapobiegliwej gospodyni. Kiedy Jezus przybył do Betanii po śmierci Łazarza, Marta wyszła Panu na spotkanie i rzekła: "Teraz wiem, że Bóg da Ci wszystko, o cokolwiek byś prosił Boga". Usłyszawszy wówczas słowa: "Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem", odpowiedziała wspaniałym aktem wiary: "Ja mocno wierzę, żeś Ty jest Mesjasz, Syn Boży". Siostry głosiły też Jezusa po wskrzeszeniu Łazarza. W roku 1187 odkryto w Tarasconie we Francji rzekome relikwie św. Marty i umieszczono we wspaniałej krypcie w tamtejszym kościele.

jutro: św. Piotra Chryzologa

wczoraj
dziś
jutro