logo
Środa, 07 grudnia 2016 r.
imieniny:
Ambrożego, Marcina, Sobiesława – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
skrzynka intencji

______________________________________
 
 reklama

Komentarz liturgiczny

Chrystus pokrzepia utrudzonych 
(Mt 11, 28-30)

Jezus zaprasza do siebie wszystkich ludzi utrudzonych i obciążonych, aby ich pokrzepić. Czy każdy z nich znajdzie owo pokrzepienie? Prawdopodobnie nie, bo może je znaleźć ten, dla którego Jezus jest rzeczywiście Panem pociechy – ten, który „przerzuca” swoje utrudzenie na ramiona Chrystusa… 

Jeśli przychodzisz żeby się przed Nim wygadać, ale w rzeczywistości swoje problemy masz zamiar rozwiązywać po swojemu, to daremnie przychodzisz. Jezus może pomóc tym, którzy są „cisi i pokorni sercem” tak jak On, tym którzy przychodzą z zaufaniem, aby Jemu oddawać  swoje trudności, i nie oczekują szybkich i łatwych rozwiązań.

„Oto Pan przyjdzie, aby lud swój zbawić, błogosławieni, którzy są gotowi wyjść Mu na spotkanie”. 


Anna
orlimada@gmail.com

 

Patron Dniaśw. Ambroży
biskup i doktor Kościoła


 

Św. Ambroży urodził się około roku 340. Jego ojciec był prefektem Galii. Po śmierci ojca, powrócił ze swoją matką do Rzymu, gdzie odebrał staranne wykształcenie, nauczył się greki i zostsł prawnikiem. Mając trzydzieści pięć lat został namiestnikiem Ligurii i Emilii z rezydencją w Medjolanie. Już jako katechumen został wybrany przez lud biskupem Mediolanu. Dzielnie zwalczał panoszący się arianizm. W roku 381 zorganizował sobór w Mediolnie przeciwko herezji Apolinarego, brał udział w soborach w Akwilei i w Rzymie. Był wybitnym kaznodzieją i pisarzem, jednym z największych biskupów Kościoła katolickiego. Nawrócił wielu pogan i heretyków, wprowadził do Kościoła św. Augutstyna. Nieugiencie walczył o prawowitość i niezależność Kościoła, był to jednocześnie asceta, żarliwy duszpasterz i opiekun ubogich. Bogatą spuściznę literacką stanowią przede wszystkim kazania, komentarz do Ewangelii św. Łukasza, pisma dydaktyczne, mowy i 91 listów. Pracowity żywot zakończył traktatem o dobrej śmierci. Umarł w Wielki Piątek, 4 kwietnia 397 roku. Dzień 7 grudnia, kiedy Kościół obchodzi jego pamięć, jest rocznicą jego konsekracji biskupiej.


jutro: NMP Niepokalanie Poczętej

wczoraj
dziś
jutro