logo
Niedziela, 24 czerwca 2018 r.
imieniny:
Danuty, Jana, Janiny – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
skrzynka intencji
 

ISMCH

___________________
 
 reklama
 

Komentarz liturgiczny

Słowa Jezusa wiecznie aktualne

Idźcie pokażcie się kapłanom - to zadanie stawia Jezus przed trędowatymi. Jak bardzo jest to podobne do zadania, które stawia przed nam Jezus za każdym razem, kiedy pozwalamy zarazić się trądem grzechu. Mówi: Idźcie pokażcie się kapłanom w konfesjonale. Pokażcie kapłanom to, co jest dotknięte śmiertelną chorobą w waszym życiu, a oni to uleczą. Oni stwierdzą w imieniu Boga, że jesteście oczyszczeni z trądu grzechu. Piękny dar Jezusa Chrystusa. Bogu niech będą dzięki.

Boże Żywy i Jedyny, prowadź nas zawsze drogą przykazań. Niech Twe słowa będą zawsze radością życia, abyśmy kochali Ciebie w drugim człowieku.

Rozważania pochodzą z książki
o. Daniel Stabryła OSB, o. Michał Legan OSPPE
Edycja Świętego Pawła
www.edycja.pl
 

 

 

Patron DniaNarodzenie św. Jana Chrzciciela

Święto narodzenia św. Jana Chrzciciela, proroka zwiastującego przyjście Chrystusa i urodzonego sześć miesięcy przed Nim, obchodzi się 24 czerwca. Jest to jedno z najstarszych świąt w liturgii Kościoła. Był synem Zachariasza, któremu anioł zapowiedział jego narodzenie, i Elżbiety, krewnej Najświętszej Maryi Panny. Tradycja umieszcza dom w którym przyszedł na świat, niedaleko wioski Ain-Karin, dziesięć kilometrów na zachód od Jerozolimy. W miejscu tym zbudowano później kościół franciszkański pod wezwaniem św. Jana w Górach. Był ostatnim prorokiem Starego Przymierza. Jego zadaniem było przygotowanie drogi Panu, zapowiedź długo oczekiwanego Mesjasza, Odkupiciela, w którym "wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże".

jutro
: św. Prospera

wczoraj
dziś
jutro