logo
Wtorek, 21 listopada 2017 r.
imieniny:
Janusza, Marii, Reginy – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
skrzynka intencji
 

NASZ SKLEP

___________________
 
 reklama
 

Komentarz liturgiczny

Słowa Jezusa wiecznie aktualne

Idźcie pokażcie się kapłanom - to zadanie stawia Jezus przed trędowatymi. Jak bardzo jest to podobne do zadania, które stawia przed nam Jezus za każdym razem, kiedy pozwalamy zarazić się trądem grzechu. Mówi: Idźcie pokażcie się kapłanom w konfesjonale. Pokażcie kapłanom to, co jest dotknięte śmiertelną chorobą w waszym życiu, a oni to uleczą. Oni stwierdzą w imieniu Boga, że jesteście oczyszczeni z trądu grzechu. Piękny dar Jezusa Chrystusa. Bogu niech będą dzięki.

Boże Żywy i Jedyny, prowadź nas zawsze drogą przykazań. Niech Twe słowa będą zawsze radością życia, abyśmy kochali Ciebie w drugim człowieku.

Rozważania pochodzą z książki
o. Daniel Stabryła OSB, o. Michał Legan OSPPE
Edycja Świętego Pawła
www.edycja.pl
 

 

 

Patron DniaOfiarowanie Najświętszej Maryi Panny

 

Według tradycji wywodzącej się z apokryfów, Maryja jako dziecko została przedstawiona w świątyni jerozolimskiej i przy niej się wychowywała. Święto to obchodzono na Wschodzie już w VII wieku w rocznicę poświęcenia kościoła Matki Bożej w Jerozolimie. W XI wieku święto zostało przyjęte przez Kościół Zachodni. Kościół wspomina dzisiaj przede wszystkim ofiarę, która dokonała się w duszy Maryi w zaraniu Jej świadomego życia. Maryja ukazuje się wszystkim jako wzór życia poświęconego Bogu.

jutro: św. Cecylii

wczoraj
dziś
jutro