logo
Sobota, 24 lutego 2018 r.
imieniny:
Boguty, Bogusza, Macieja, Modesty, Etelberta – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
skrzynka intencji
 

ISMCH

___________________
 
 reklama
 

Komentarz liturgiczny

Słowa Jezusa wiecznie aktualne

Idźcie pokażcie się kapłanom - to zadanie stawia Jezus przed trędowatymi. Jak bardzo jest to podobne do zadania, które stawia przed nam Jezus za każdym razem, kiedy pozwalamy zarazić się trądem grzechu. Mówi: Idźcie pokażcie się kapłanom w konfesjonale. Pokażcie kapłanom to, co jest dotknięte śmiertelną chorobą w waszym życiu, a oni to uleczą. Oni stwierdzą w imieniu Boga, że jesteście oczyszczeni z trądu grzechu. Piękny dar Jezusa Chrystusa. Bogu niech będą dzięki.

Boże Żywy i Jedyny, prowadź nas zawsze drogą przykazań. Niech Twe słowa będą zawsze radością życia, abyśmy kochali Ciebie w drugim człowieku.

Rozważania pochodzą z książki
o. Daniel Stabryła OSB, o. Michał Legan OSPPE
Edycja Świętego Pawła
www.edycja.pl
 

 

 

Patron Dniaśw. Etelbert
król Kentu

Św. Etelbert był potomkiem Hengista, legendarnego założyciela pokolenia Jutów z Kentu. Został królem w roku 560 i rozszerzył swoje panowanie na całą Brytanię. Ożenił się z chrześcijańską księżniczką Bertą, córką merowińskiego króla Chariberta. Wtedy to po raz pierwszy wprowadzono w Anglii chrześcijaństwo. Kiedy św. Augustyn z Centerbury przybył na misję do Brytanii w roku 597 - został życzliwie przyjęty przez Etelberta, który pobudzony przykładem małżonki i świętego misjonarza nawrócił się i został ochrzczony w Zielone Święta. W następnych latach popierał krzewienie chrześcijaństwa w swoim królestwie, nieustannie troszcząc się o dobro swojego ludu. Za jego rządów powstał kodeks praw, który przez długie wieki cieszył się uznaniem w Brytanii. Św. Etelbert zniósł kult bożków, a ich świątynie zamienił na kościoły lub zamknął. Przyczynił się również do nawrócenia Seberta, władcy plemion saksońskich i Redwala, władcy Anglów. Umarł w roku 616 po przeszło półwiecznym panowaniu.

jutro: św. Tarazjusza

wczoraj
dziś
jutro