logo
Wtorek, 20 marca 2018 r.
imieniny:
Joachima, Kiry, Maurycego, Wolframa, Klaudii, Teodozji – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
skrzynka intencji
 

ISMCH

___________________
 
 reklama
 

Komentarz liturgiczny

Przykazanie miłości


„Jeśli kochasz siebie samego, wszystkich kochasz jak siebie. Dopóki choćby jednego człowieka kochasz mniej niż siebie, nigdy nie kochałeś naprawdę siebie samego”. Tak o przykazaniu miłości pisał dominikański mistyk Mistrz Eckhart i dodawał, że kochać wszystkich jak siebie samego powinniśmy w Jezusie Chrystusie, który jest Bogiem i Człowiekiem. Wówczas staje się to możliwe. Naturalne jest bowiem, że stopniujemy naszą miłość. Jednych kochamy bardziej, innych mniej. Doskonała miłość i przyjaźń – możliwa dzięki łasce Chrystusa – jest przekroczeniem tego porządku. Dlatego przykazanie miłości to nie tylko przykazanie, ale również dar, który Bóg dał i obiecał dawać zawsze tym, którzy tego pragną.

Ojcze nieskończenie dobry, wlej w moje serce taką miłość, by podobało mi się to, co się Tobie podoba, by wola Twoja stawała się moim pragnieniem, a miłość bliźniego była naśladowaniem miłości Twojego Syna.


Rozważania pochodzą z książki
Jarosław Krawiec OP
Edycja Świętego Pawła
www.edycja.pl
 
 

Patron Dnia


Św. Wolfram
biskup

Jego ojciec był oficerem na dworze francuskiego króla Dagoberta. On sam spędził kilka lat na dworze króla Klotara III, władcy, który mimo światowych pokus gorliwie praktykował cnoty. W roku 682 został konsekrowany na arcybiskupa Sens; zarządzał diecezją przez dwa i pół roku. Przykład misjonarzy angielskich nawracających pogańskich Fryzów skłonił św. Wolframa do rezygnacji z biskupstwa. Po krótkim pobycie w klasztorze w Fontenelle wyjechał do Fryzji jako misjonarz. Udało mu się ochrzcić dużą liczbę pogan. Zakończywszy pracę we Fryzji, ponownie udał się do klasztoru w Fontenelle. Tam przygotowywał się na śmierć. Umarł około roku 703.

jutro: św. Mikołaja

wczoraj
dziś
jutro