logo
Wtorek, 19 czerwca 2018 r.
imieniny:
Gerwazego, Protazego, Sylwii, Romualda – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
skrzynka intencji
 

ISMCH

___________________
 
 reklama
 

Komentarz liturgiczny

Ze śmierci do życia


Niechętnie rozmawiamy o śmierci. Dzieje się tak, ponieważ się jej boimy. Jedni tego, że może być ona związana z bólem, cierpieniem i chorobą. Inni obawiają się, że zastanie ich nieprzygotowanych, że nie będzie wtedy u boku nikogo bliskiego. Jeszcze inni noszą w sobie bolesną niepewność, czy na pewno po tej drugiej stronie czeka Bóg. Jezus zapewnia, że kto wierzy w Boga, „ma życie wieczne i nie będzie sądzony, lecz przeszedł ze śmierci do życia” (J 5, 24). Jak trudno odchodzić ludziom, którzy bez wiary konfrontują się z cierpieniem i śmiercią. Dlatego tak ważne jest, by być blisko konających i modlić się za osoby umierające, gdyż moment przejścia przez wrota śmierci często związany jest z walką duchową.

Najświętszy nasz Zbawicielu, zmiłuj się nad wszystkimi grzesznikami. Wejrzyj szczególnie na tych, którzy stoją u progu nowego życia. Wzmocnij wiarę konających, dodaj im duchowych sił i przeprowadź, jak obiecałeś, ze śmierci do życia wiecznego.

 

Rozważania pochodzą z książki
Jarosław Krawiec OP
Edycja Świętego Pawła
www.edycja.pl
 
   
 

Patron Dniaśw. Romuald
 
opat

Św. Romuald pochodził z Rawenny. Wstąpił do klasztoru benedyktyńskiego w Closse koło Rawenny. Po kilku latach rozpoczął życie pustelnicze. Zreformował wiele wspólnot pustelniczych na północy Italii i we Francji. W Camandoli dał początek kongregacji kamedułów, która praktykuje życie wspólne i pustelnicze. Umarł w pustelni obok klasztoru Val di Castro 19 czerwca 1027 roku.


jutro: św. Sylweriusza

wczoraj
dziś
jutro