logo
Piątek, 20 października 2017 r.
imieniny:
Ireny, Kleopatry, Witalisa, Jana Kantego – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
420 km w intencji trzeźwości. Z Warszawy do Miejsca Piastowego wyruszyła piesza pielgrzymka
2017-07-03 10:00
Już po raz 33. z Warszawy wyruszyła michalicka pielgrzymka trzeźwościowa młodzieży. Szlak wiedzie od grobu sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego do Miejsca Piastowego, do sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza, apostoła trzeźwości. Młodzi dotrą do celu 14 lipca. 
 
Siedem tysięcy osób uczestniczyło w pielgrzymce nauczycieli na Jasną Górę
2017-07-03 08:00
Około 7 tys. osób uczestniczyło w 80. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Nauczycieli i Wychowawców, która odbyła się w weekend na Jasnej Górze.  Była ona połączona z Ogólnopolskim Sympozjum Nauczycieli.  
 
Prymas: rodzina ratuje nas od kolonizacji zarówno pieniądza jak i ideologii, które zagrażają światu
2017-07-02 17:00
Rodzina – przypominał w swoich katechezach o rodzinie papież Franciszek – jest początkiem tej kultury światowej, która nas ratuje: ratuje nas od licznych ataków, od zniszczeń, od kolonizacji zarówno pieniądza jak i ideologii, które zagrażają światu – podkreślał metropolita gnieźnieński, prymas Polski abp Wojciech Polak w homilii wygłoszonej w niedzielę w Leśniowie.
 
Nauczyciela na Jubileuszowej pielgrzymce
2017-07-02 15:00
80. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców połączona z Ogólnopolskim Sympozjum Nauczycieli trwa w dniach 1-2 lipca na Jasnej Górze. Na pielgrzymce obecna jest minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, kuratorzy oświaty, dyrektorzy szkół, nauczyciele i wychowawcy wraz z rodzinami - w sumie ok. 7 tys. osób. Hasłem spotkania są słowa: „Wdzięczność i misja”.  
 
Spotkanie Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Świeckich w Świdnicy
2017-07-02 13:00
1 lipca zakończyło się w Świdnicy 3-dniowe wyjazdowe posiedzenie Rady ds. Apostolstwa Świeckich, działającej przy Konferencji Episkopatu Polski. Członkowie Rady KEP ds. Apostolstwa Świeckich przybyli do Świdnicy na zaproszenie bp. Ignacego Deca, który jest jednocześnie jej przewodniczącym. 
 
My, Kresowianie, niezmordowanie dążymy do prawdy
2017-07-02 12:00
XXIII Światowy Zjazd i Pielgrzymka Kresowian trwają w niedzielę, 2 lipca na Jasnej Górze. Tegoroczne spotkanie odbywa się pod hasłem: „Kresowianie w obronie godności Polski i polskiej racji stanu”.  
 
Eucharystia z okazji utworzenia górnośląsko-zagłębiowskiej metropolii
2017-07-02 11:00
Pod przewodnictwem metropolity katowickiego abp Wiktora Skworca odprawiono w katowickiej katedrze Chrystusa Króla Eucharystię z okazji utworzenia Górnośląsko-Zagłębiowksiej Metropolii. Obecni na niej byli przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych z terenu metropolii.
 
Abp Gądecki: w sprawie uchodźców kierunek wskazuje Jezus, nie politycy
2017-07-02 09:00
W kwestii gościnności wobec uchodźców i migrantów kierunek chrześcijaninowi ukazuje Jezus, a nie postanowienia polityki, ekonomii czy kultury. Jezus zaś mówi: „Byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie” – uważa abp Stanisław Gądecki. 
 
Uroczystość koronacji kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej
2017-07-01 18:00
„Z wiary we wstawiennictwo Matki Bożej możemy czerpać siłę i ideały do naszego odnowionego życia” – powiedział w piątek, 30 czerwca w bazylice św. Stefana w Budapeszcie prymas Węgier kard. Péter Erdő.  
 
Z Michałem Archaniołem dzielnie walczymy ze złem!
2017-07-01 18:00
3. Ogólnopolska Pielgrzymka Rycerzy i Czcicieli św. Michała Archanioła miała miejsce w sobotę, 1 lipca na Jasnej Górze. Pielgrzymka nosi nazwę: „Ze św. Michałem na Jasną Górę”, gdyż już po raz kolejny pielgrzymom towarzyszy kopia figury św. Michała Archanioła z Cudownej Groty Objawień na Gargano, w mieście Monte Sant’Angelo we Włoszech.  
 
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
8  
9  
...