logo
Sobota, 17 marca 2018 r.
imieniny:
Reginy, Patryka, Zbyszka, Gertrudy – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
"Kościół wyniósł dziś do chwały ołtarzy pokornego kapłana, którym Opatrzność posłużyła się, by niezmienna prawda o Miłosierdziu Bożym dotarła w sposób szczególny do umysłów i serc ludzi dwudziestego wieku" powiedział w homilii podczas uroczystości beatyfikacyjnych ks. Michała Sopoćki metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. W imieniu Ojca Świętego Benedykta XVI liturgii z rytem beatyfikacji przewodniczył abp Angelo Amato, prefekt Kongregacji ds. Świętych.
 
26 września 2008 o godzinie 17.00, zmarł biskup senior Jan Mazur z diecezji siedleckiej.
 
Na dramat chrześcijan w Indiach zwrócił uwagę przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik, otwierając obrady plenarne biskupów. W indyjskim stanie Orisa pogromy chrześcijan nasiliły się 23 sierpnia. Śmierć poniosło prawdopodobnie 100 osób, kapłanów, zakonnic i świeckich. Dziesiątki tysięcy uciekło ze swoich miejsc zamieszkania, by schronić się w prowizorycznych obozach. Jednak i tam nie mogą czuć się bezpiecznie, bo w każdej chwili mogą stać się łatwym celem hinduistów. Fundamentaliści niszczą kościoły i domy chrześcijan.
 
O obecności Kościoła w mediach, 25 września dyskutowali w Tarnowie dziekani diecezji tarnowskiej. Do większej otwartości i współpracy z mediami zachęcał kapłanów, rzecznik biskupa tarnowskiego ks. Jerzy Zoń. Podał także praktyczne wskazówki jak budować dobre relacje z mediami i z dziennikarzami. Dodał także, że trzeba zwrócić w duszpasterstwie uwagę na element wychowywania wiernych do odpowiedzialnego i dojrzałego korzystania ze środków społecznego komunikowania, ponieważ przekazywane treści mogą mieć na człowieka zarówno pozytywny jak i niestety negatywny wpływ.
 
Teatr Hagiograf im. Św. Teresy z Lisieux rozpoczyna z dniem 30 września nowy - 8 sezon artystyczny. Zapraszamy serdecznie do refleksji nad pismami Świętych, Dziełem Jana Pawła II, zachwytu pięknem słowa i muzyki.
 
W Roku św. Pawła jesteśmy zachęcani przez Papieża do naśladowania tego wielkiego Apostoła Pogan. W dzisiejszym, zsekularyzowanym świecie to wezwanie nabiera bardzo aktualnego znaczenia. Tak jak on chcemy więc głosić na areopagach, rynkach, targowiskach i ulicach, że "żyć to Chrystus". W dniu 5.10.2008 od godz.15.00 do 20.30, na wrocławskim rynku (koło fontanny) planujemy ewangelizację "ŻYJĘ W TYM MIEŚCIE" ,którą zakończy Koncert Uwielbienia z modlitwą za miasto.
 
W ramach obchodów 70. rocznicy narodzin dla nieba św. Siostry Faustyny, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, 2-4 października 2008 r. odbędzie się III Międzynarodowy Kongres Apostołów Bożego Miłosierdzia. Obchody narodzin dla nieba Apostołki Bożego Miłosierdzia zakończy 5 października uroczysta Msza święta pod przewodnictwem abpa Edwarda Nowaka z Watykanu.
 
Drugi pod względem sprzedaży polski tygodnik opinii „Gość Niedzielny” obchodzi w tym roku swoje 85-lecie. Rocznica wydania pierwszego numeru minęła 2 tygodnie temu, zaś 22 września w katowickiej redakcji zaprezentowano monografię pisma, autorstwa jego wieloletniego dziennikarza Andrzeja Grajewskiego. Spotkanie z udziałem redaktora naczelnego „Gościa” ks. Marka Gancarczyka poprowadziła wicemarszałek Senatu Krystyna Bochenek. Książkę recenzowali: historyk ks. prof. Jerzy Myszor i dziennikarz Andrzej Stefański.
 
Quo vadis Europo? Spotkanie z Martinem Kuglerem, założycielem wiedeńskiej organizacji 'Europa dla Chrystusa'
 
 
1  
...
589  
590  
591  
592  
593  
594  
595  
596  
597  
...