logo
Sobota, 26 maja 2018 r.
imieniny:
Eweliny, Jana, Pawła, Filipa – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Media donoszą: w Polsce rośnie liczba rozwodów. To prawda. Jednak sprzyjanie tym tendencjom, wykorzystywanie ich w celach marketingowych, traktowanie ludzkich tragedii w kategoriach towaru jest sprawą co najmniej smutną i niepokojącą. I TARGI WIERNOŚCI, organizowane w ramach Rekolekcji Ewangelizacyjnych dla młodzieży są odpowiedzią na zorganizowane po raz pierwszy w Polsce Targi rozwodowe.
 
„Przez niego rozsiewam pociechy dla dusz cierpiących, udręczonych. Przez niego upodobało mi się rozgłosić cześć dla miłosierdzia Mojego, a przez to dzieło Miłosierdzia więcej dusz do Mnie zbliży, aniżeli on dzień i noc rozgrzeszał aż do końca życia swego, bo tak pracowałby tylko do końca życia, a przez dzieło to pracował będzie do końca świata” – takie słowa o ks. Michale Sopoćce skierował do św. Faustyny Kowalskiej Chrystus 30 sierpnia 1937 roku, co zapisała w Dzienniczku. Ks. Sopoćko w swoich wspomnieniach o s. Faustynie zanotował, że sprawę kultu Miłosierdzia Bożego, a w szczególności ustanowienie święta Miłosierdzia Bożego w pierwszą niedzielę po Wielkanocy uważa za „jeden z głównych celów swojego życia”. Dzisiaj korzystamy z owoców jego pracy.
 
Ks. Michał Sopoćko – spowiednik s. Faustyny i orędownik Bożego Miłosierdzia – zostanie wyniesiony na ołtarze 28 września 2008 r. w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Mszy Świętej beatyfikacyjnej przewodniczyć będzie abp Angelo Amato, prefekt Kongregacji do Spraw Świętych.
 
W województwie małopolskim rozpoczęła się kampania edukacyjno – profilaktyczna „Dlaczego STOP narkotykom?” Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej. Celem przedsięwzięcia jest zapobieganie zażywaniu narkotyków a także ukazanie konsekwencji ich zażywania.
 
„Polska odnawia małżeńskie śluby” to hasło Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. „Zapraszamy małżeństwa szczęśliwe, by podziękowały Bogu za radość trwałego związku, zapraszamy szczególnie gorąco małżeństwa zagrożone, by się oddały w opiekę Jasnogórskiej Królowej Rodzin, zapraszamy także osoby porzucone, ale wierne przysiędze małżeńskiej, by nabrały sił do bohaterskiego świadectwa życia wyznawaną wiarą” – zachęcają organizatorzy. Także w parafiach w niedzielę 28 września na jednej z Mszy św. małżonkowie będą mogli odnowić przysięgi ślubne. Centralnej Eucharystii na Jasnej Górze będzie przewodniczył bp Kazimierz Górny, przewodniczący Rady Episkopatu Polski ds. Rodziny.
 
Około 3 tys. niesłyszących i ich opiekunów spodziewanych jest na Jasnej Górze 13 września. Ogólnopolska Pielgrzymka Głuchych i Głuchoniemych przybędzie po raz 26. Eucharystii będzie przewodniczył bp Antoni Długosz, który swoje pozdrowienia i homilię skieruje, posługując się językiem migowym.
 
Ksiądz prof. dr hab. Piotr Mazurkiewicz został wybrany nowym sekretarzem generalnym Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (ComECE). Biskupi – członkowie ComECE, za aprobatą Stolicy Apostolskiej, mianowali go na trzyletnią kadencję. Zastąpił na tym stanowisku ks. Noëla Treanora, wybranego biskupem w Północnej Irlandii 29 czerwca br. Ks. Mazurkiewicz przejmie obowiązki 1 października. Biskup Adrianus van Luyn, biskup Rotterdamu i przewodniczący ComECE, przyjął nominację ks. Mazurkiewicza, duchownego z Polski, jako znak nadziei dla Kościoła w Europie – poinformował sekretariat ComECE.
 
O kierunkach rozwoju Caritas diecezjalnych oraz najbliższych akcjach na rzecz potrzebujących będą dyskutować uczestnicy zgromadzenia dyrektorów Caritas diecezjalnych, które rozpocznie się dzisiaj w Turnie. Gościem specjalnym będzie dyrektor Caritas Italiana ks. Vittorio Nozza. W spotkaniu wezmą też udział m.in. bp Grzegorz Balcerek, przewodniczący Komisji Charytatywnej KEP oraz miejscowy ordynariusz - biskup radomski Zygmunt Zimowski.
 
„Bóg, Honor, Ojczyzna” – to ideały wciąż żywe w środowisku harcerskim. Od 12 do 14 września na Jasnej Górze będzie się odbywać Ogólnopolska Pielgrzymka Harcerzy. Do Matki Bożej Częstochowskiej przybędą 14 września z pielgrzymką także weterani i kombatanci – ci, którzy na polu walki potwierdzali wierność młodzieńczym ideałom. Msze św. dla harcerzy, a później dla kombatantów będzie celebrował biskup polowy Tadeusz Płoski – delegat Episkopatu ds. harcerzy i delegat ds. kombatantów.
 
Po raz 14. na Jasną Górę przybędą z pielgrzymką członkowie Legionu Maryi. Odbędzie się ona w sobotę 13 września. Uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył bp Roman Marcinkowski, krajowy opiekun duchowy Legionu Maryi, a homilię wygłosi biskup pomocniczy diecezji opolskiej Paweł Stobrawa.
 
 
1  
...
606  
607  
608  
609  
610  
611  
612  
613  
614  
...