logo
Piątek, 22 czerwca 2018 r.
imieniny:
Pauliny, Sabiny, Tomasza, Jana – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Zaplanowana na 11 października br. kanonizacja o. Damiana de Veustera jest okazją do przypomnienia postaci tego Apostoła Trędowatych na wyspie Molokai, ale i przyjrzenia się jak Kościół w Polsce działa na rzecz „współczesnych trędowatych” - odrzuconych i zepchniętych na margines czy chorych na AIDS.
 
Pomódl się częścią różańca za misjonarzy, a następnie prześlij różaniec na którym się modliłeś do sióstr salwatorianek. Nadesłane różańce trafią na misje lub zostaną sprzedane, a dochód zostanie przeznaczony na pracę misyjną zakonnic.
 
Prezydent RP Lech Kaczyński i prymas Polski kardynał Józef Glemp będą gośćmi rozpoczynających się w przyszłym tygodniu uroczystości związanych z obchodami 25. rocznicy męczeńskiej śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. W ceremoniach, które odbędą się między innymi w miejscach tragedii sprzed ćwierćwiecza, wezmą także udział bracia i przyjaciele księdza Jerzego.
 
Temat troski o życie publiczne jest dla biskupów zawsze bardzo ważny - podkreślił abp Józef Michalik, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski po zakończeniu obrad biskupów. Spotkanie z udziałem zagranicznych gości odbyło się w dniach 6-7 października w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie. Biskupi zdecydowali m.in. o wprowadzeniu okresu propedeutycznego w seminariach, ogłoszeniu nowego statutu oraz dokonali wyborów do gremiów Episkopatu.
 
Nowy statut, przygotowanie do kapłaństwa i program duszpasterski na najbliższe lata to tematy podjęte przez biskupów na 349. zebraniu plenarnym. W komunikacie Episkopat odnosi się także do bieżącej sytuacji społecznej.
 
Powołanie Rady Biskupów Diecezjalnych, zmiany w strukturze Rady Stałej i nowe zasady ustalania deklaracji doktrynalnych – to główne punkty czwartego z kolei Statutu Konferencji Episkopatu Polski, który dziś wchodzi w życie. Podczas trwającego zebrania plenarnego biskupi dokonali wyborów uzupełniających do gremiów KEP według wytycznych nowego statutu.
 
Szczegółowy plan I Memoriału im. Agaty Mróz- Olszewskiej, który odbędzie się w katowickim Spodku 17-18 października 2009 roku.
 
Fundacja Servire Veritati Instytut Edukacji Narodowej zaprasza 10 października br. (sobota) na sympozjum "Młodość wolna od agresji”, które odbędzie się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lublinie, ul. Spokojna 9. Sympozjum będzie poświęcone zagadnieniu szkolnej agresji i przemocy.
 
Fundacja "Opoka", prowadząca najpopularniejszy katolicki portal internetowy opoka.org.pl, otrzymała nagrodę specjalną tygodnika Computerworld w corocznym konkursie "Lider Informatyki", w którym nagradzane są firmy i instytucje za dokonania w dziedzinie informatyki.
 
1 października rozpoczyna się krucjata modlitwy różańcowej prowadzona przez młodzież i w intencji młodzieży. Ideę Żywego Różańca błogosławionej Karoliny Kózkówny propaguje Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, którego jest patronką.
 
 
1  
...
612  
613  
614  
615  
616  
617  
618  
619  
620  
...