logo
Sobota, 18 sierpnia 2018 r.
imieniny:

Bogusława, Bronisława, Ilony, Heleny, Agapita – wyślij kartkę

Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Siostra Augustianka
Olimpijski ogień
materiał własny
 


Olimpijski ogień
 
Trwają Zimowe Igrzyska Olimpijskie.
Płonie olimpijski znicz, by swoim ogniem przypominać szczytne idee olimpijskie. My, wygodnie przed telewizorami podziwiamy cudowne krajobrazy i olimpijczyków zabiegających o medale. Przeżywamy ich zwycięstwa i porażki. Ale czy tak do końca zdajemy sobie sprawę, że każdy medal, to tygodnie ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeń? Aż chce się powtórzyć za św. Pawłem: „Każdy, kto staje do zawodów, wszystkiego sobie odmawia; oni żeby zdobyć przemijającą nagrodę, my zaś nieprzemijającą.”
No właśnie, czy i my potrafimy w naszym życiu duchowym zapalić „olimpijski ogień” w sercu, i z radością „trenować” dla Jezusa? Potrzebujemy przecież treningu modlitwy, duchowej lektury i medytacji. Czy potrafimy odmówić sobie wszystkiego, by nasze życie duchowe było w olimpijskiej formie?
W głębi naszego serca Duch Święty ma swoje mieszkanie. Jeżeli Go poprosisz, będzie twoim wewnętrznym płomieniem, twoim dynamizmem w igrzyskach tego świata. Duch Święty jest olimpijskim ogniem, który płonie w twoim sercu, i który ciągle przypomina nam, że meta znajduje się dopiero w Niebieskiej Ojczyźnie.
Niech słowa św. Pawła dodają nam mocy w igrzyskach: „Bracia, ja nie sądzę o sobie samym, że już zdobyłem, ale to jedno [czynię]: zapominając o tym, co za mną, a wytężając siły ku temu, co przede mną, pędzę ku wyznaczonej mecie, ku nagrodzie, do jakiej Bóg wzywa w górę w Chrystusie Jezusie.” 
 
Siostra Augustianka od Miłosierdzia Jezusa
www.augustines.opoka.org
 
Zobacz także
Małgorzata Stuła-Topolska
Nie sposób mówić o ewangelizacji i nie pokazać znaczenia dla niej Słowa Bożego. Ono bowiem dla ewangelizacji jest fundamentem wszelkich apostolskich działań. Z niego bierze początek wszystko co możemy o niej powiedzieć, o niej się nauczyć. Ewangelizacji nie wymyślił żaden papież, ani żaden z założycieli zakonów, czy ruchów kościelnych.
 
Małgorzata Stuła-Topolska
Wigilia, biały obrus, a pod nim sianko. Na stole dwanaście potraw, opłatek i pusty talerz dla niespodziewanego gościa. Wokół stołu rodzina, w tle słychać kolędy, a za oknem śnieg i mróz odcinają się bielą od kolorowej choinki. Takie mamy wyobrażenie tradycyjnych świąt Bożego Narodzenia. 
 
bp Adam Lepa
Oddziaływanie mediów na człowieka przekroczyło najśmielsze oczekiwania. One nie tylko informują i uczą, bawią i zaskakują, ale przede wszystkim kształtują opinie i postawy człowieka. Rezultaty tego wpływu widać m.in. w takich zjawiskach jak urabianie opinii publicznej czy sterowanie nastrojami społecznymi...
 
 

ISMCH

___________________
 
 reklama