Notice: Undefined index: D in /home/admin/domains/katolik.pl/public_html/popup/modlitwa_czytaj_calosc.php on line 16

Notice: Undefined index: M in /home/admin/domains/katolik.pl/public_html/popup/modlitwa_czytaj_calosc.php on line 17

Notice: Undefined index: IDK in /home/admin/domains/katolik.pl/public_html/popup/modlitwa_czytaj_calosc.php on line 18

 

Prawdziwi uczniowie Jezusa
Mk 8, 34 – 9, 1
 
Nie tylko Apostołowie mają zrozumieć i przyjąć drogę Mesjasza. Jezus przywołuje do siebie wszystkich. Wyjaśnia otwarcie, że pójście za Nim wiąże się z naśladowaniem Go we wszystkim, również w podjęciu własnego krzyża.

Paradoks w przyjmowaniu słów Jezusa polega na tym, że w pierwszej momencie może pojawiać się odruch zniechęcenia wobec czekającego nas trudu. Gdy jednak troszczymy się o kogoś, kogo kochamy, potrafimy przyjąć na siebie wiele zobowiązań, a nawet cierpienia. Jest to wówczas czymś oczywistym.

Jezus kolejny raz zaprasza nas do intymnej więzi, do wiary, która na pierwszym miejscu kładzie życie w zażyłości z Nim. Gromadzenie nawet najcenniejszych rzeczy jest niszczące, jeżeli odbiera odwagę, aby postępować według Jego słów i wyznać wiarę w Niego. Natomiast miłość zmienia wszystko. Prośmy dzisiaj o łaskę widzenia Jego krzyża jako znaku miłości bezgranicznej, jako znaku, w którym Bóg daje nam swoje Życie, byśmy i my mieli je w obfitości.

Jeżeli wydaje nam się dzisiaj, że pójście za Jezusem odbierze jakąś część naszego życia, że pozbawi nas szczęścia, to jest to miejsce, gdzie na pewno potrzebujemy zaprosić Jezusa.

 


Rafał Ziajka SDS
duszpasterz Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie
www.cfd.salwatorianie.pl