logo
Czwartek, 24 maja 2018 r.
imieniny:
Joanny, Zdenka, Zuzanny, Marii – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
informacje
Prezydent Lech Kaczyński nie żyje
materiał własny
 


10 kwietnia rządowy Tu-154 z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim, jego żoną Marią oraz gośćmi, którzy jechali na uroczystości w Katyniu, o godzinie 8:56 (czasu polskiego) rozbił się z powodu gęstej mgły. Nikt nie przeżył katastrofy. Informację o śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii Kaczyńskiej potwierdził wiceszef prezydenckiej kancelarii Jacek Sasin. 
 
Żaden z 89 pasażerów, ani załogi samolotu nie przeżył katastrofy.

Podczas lądowania samolot z prezydentem Polski nie doleciał do pasa, zaczepił o wierzchołki drzew, spadł na ziemię i rozpadł się na części – poinformował gubernator obwodu smoleńskiego.

Rzecznik MSZ Piotr Paszkowski powiedział, że prezydencki samolot rozbił się 1,5 km od wojskowego lotniska w Smoleńsku, przy 4 podejściu do lądowania (jak podają medią rosyjskie).

Według programu Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, na liście pasażerów prezydenckiego samolotu TU-154 znajdowali się: Lech Kaczyński, Maria Kaczyńska, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, Jerzy Szmajdziński, Władysław Stasiak, Aleksander Szczygło, Paweł Wypych, Mariusz Handzlik, Andrzej Kremer, szef sztabu generalnego WP gen. Franciszek Gągor, Andrzej Przewoźnik, Grzeogrz Dolniak, Przemysław Gosiewski, Zbigniew Wassermann, Janusz Kochanowski, Sławomir Skrzypek, Janusz Kurtyka, bp Tadeusz Płoski.

Według rzecznika do katastrofy doszło w wyniku mgły. Samolot Tu-154 miał problemy z lądowaniem. Piloci poderwali samolot w powietrze. Maszyna zahaczyła o drzewa, spadła na ziemię i zapaliła się.

Według Paszkowskiego, rzecznik MSZ, maszyna była sprawdzana przed startem i nie było żadnych problemów technicznych.

Obowiązki Prezydenta Polski przejął marszałek Bronisław Komorowski, zgodnie z Konstytucją RP.

– W obliczu ogromnej narodowej tragedii wszyscy jesteśmy razem, nie ma podziałów, nie ma różnic, nie ma lewicy nie ma prawicy - powiedział marszałek Sejmu Bronisław Komorowski o tragicznej katastrofie w Smoleńsku.

- Jesteśmy razem w ramach żałoby narodowej. Podpisałem decyzję o żałobie narodowej na tydzień. Zwracam się do wszystkich rodaków, abyśmy razem, bez różnic w tej żałobie uczestniczyli - dodał marszałek Komorowski.

Wybory nowego Prezydenta Polski, zgodnie z Konstytucją odbędą się przed 20 czerwca 2010 roku.

Źródło: TVP Info, PAP, IAR

 
Zobacz także
ks. Rafał Masarczyk SDS
Sprawa bardzo poważna i wymaga szybkiej rady proszę pomóżcie... Chcemy się pobrać, ślub konkordatowy w parafii zaprzyjaźnionego księdza. Ani u mnie w parafii, ani u niej, ale to w sumie nie ma nic do rzeczy. Poszliśmy do kancelarii w parafii dziewczyny i zakonnica powiedziała że mamy zdobyć świadectwo Chrztu Św. i Bierzmowania + papier z USC. I najwcześniej 3 miesiące przed ślubem mamy się zgłosić i umówić na spisywanie umowy... Ale najlepiej powiedziała to jakieś 2 miesiące przed.
 
ks. Rafał Masarczyk SDS
Pokarmu dla wiary należy dziś szukać tam, gdzie był on od zawsze – w ciszy, ale nie tej pustej i nie ze swoimi myślami, lecz w ciszy modlitwy, w której dochodzi do spotkania żywego Serca Pana Jezusa z moim grzesznym sercem. 

Z ks. dr. Jarosławem Kodzią rozmawia s. Wioletta Ostrowska CSL
 
ks. Rafał Masarczyk SDS
Wyobraźmy sobie, że bierzemy do ręki książkę, na okładce jako autor widnieje znany i ceniony profesor. Kupujemy książkę w dobrej wierze, a potem dowiadujemy się, że to nie profesor jest autorem, a jedynie jeden z jego studentów, który podpisując książkę jego nazwiskiem, chciał tak uszanować swego mistrza. Niewyobrażalne?
 
 

ISMCH

___________________
 
 reklama