logo
Sobota, 20 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Agnieszki, Amalii, Teodora, Bereniki, Marcela – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Przesłanie Franciszka: ŚDM pielgrzymką wiary i braterstwa
 


XXXI Światowy Dzień Młodzieży, który wzywa mnie na spotkanie młodych ludzi z całego świata zaproszonych do Krakowa, daje mi także radosną okazję spotkania umiłowanego narodu polskiego – powiedział Franciszek w specjalnym wideoprzesłaniu wystosowanym przed Światowymi Dniami Młodzieży. Papieskie orędzie wyemitowały równocześnie m.in. TVP1, PolsatNews, TVN24, TV Republika, Telewizja Trwam oraz wiele stacji radiowych i portali.
 
Papież przypomniał, że ŚDM będzie się odbywać pod znakiem Miłosierdzia w Roku Jubileuszowym oraz wdzięcznej i pobożnej pamięci świętego Jana Pawła II, który był twórcą Światowych Dni Młodzieży i przewodnikiem narodu polskiego w jego niedawnej historycznej drodze ku wolności.
 
Papież podziękował młodym Polakom za zaangażowanie w przygotowania do ŚDM i modlitwę. „Serdecznie wam dziękuję za to wszystko, co czynicie oraz za miłość, z jaką to czynicie; już teraz ściskam was i błogosławię” – powiedział.
 
Pobłogosławił młodzież z wszystkich kontynentów wybierająca się do Krakowa z „pielgrzymką wiary i braterstwa”. „Bardzo pragnę się z wami spotkać, aby dać światu nowy znak harmonii, mozaikę o różnych obliczach, wielu ras, języków, ludów i kultur, ale wszystkich zjednoczonych w imię Jezusa, który jest Obliczem Miłosierdzia” – powiedział Franciszek.
 
Zwracając się do drogich synów i córek narodu polskiego papież zaznaczył, że przybycie do Polaków jest „wielkim darem od Pana”. Przypomniał, że Polacy są narodem, który w swoich dziejach przeszedł wiele doświadczeń, w tym niektórych bardzo ciężkich i „poszedł naprzód z siłą wiary, wspierany macierzyńską ręką Maryi Dziewicy”. „Jestem pewien, że pielgrzymka do sanktuarium w Częstochowie będzie dla mnie zanurzeniem w tej wypróbowanej wierze, i będzie to dla mnie bardzo dobre” – powiedział Ojciec Święty i podziękował biskupom, kapłanom, zakonnikom, zakonnicom, wiernym świeckim, a zwłaszcza rodzinom za modlitwy w intencji wizyty.
 
„To rodziny pokazują, jakie jest moralne i duchowe „zdrowie” narodu. Dlatego św. Janowi Pawłowi II tak bardzo zależało na narzeczonych, młodych małżeństwach i rodzinach. Idźcie dalej tą drogą! – zaapelował Franciszek i zakończył: „Drodzy bracia i siostry, przesyłam wam to orędzie jako dowód mojej życzliwości. Trwajmy zjednoczeni na modlitwie. I do zobaczenia w Polsce!”.
 
www.episkopat.pl