logo
Sobota, 18 sierpnia 2018 r.
imieniny:

Bogusława, Bronisława, Ilony, Heleny, Agapita – wyślij kartkę

Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
skrzynka intencji
 

ISMCH

___________________
 
 reklama
 

Ostatecznie winnica Boża - Naród Wybrany - nie spełnił pokładanej w nim nadziei. Pan Bóg oczekiwał należnych mu plonów, to jest pobożności i wierności wobec Jego przykazań, niestety nie doczekał się tego. Wysyłał proroków, którzy przypominali im o obowiązkach wobec właściciela winnicy to jest Boga, ale to nic nie pomogło. Cóż można było dalej uczynić? Proroków nie słuchali, ale na pewno dadzą posłuch Jego Synowi. "Posłał go do nich jako ostatniego, bo mówił sobie: „Uszanują mojego syna”. Lecz owi rolnicy mówili między sobą: „To jest dziedzic. Chodźcie, zabijmy go, a dziedzictwo będzie nasze”. I chwyciwszy, zabili go i wyrzucili z winnicy. Cóż uczyni właściciel winnicy? Przyjdzie i wytraci rolników, a winnicę odda innym" (Mk 12, 6-9).

I tak też się stało. Po ukrzyżowaniu Chrystusa, kilkadziesiąt lat później Żydzi wywołali powstanie przeciwko Rzymianom. Jak przepowiedział Jezus państwo żydowskie zostało zniszczone, a ich świątynia spalona. Wielu Żydów zginęło lub zostało obróconych w niewolników. 

Teraz w miejsce Żydów do winnicy Boga weszli wyznawcy Chrystusa. 
Jakimi jesteśmy pracownikami w tej Bożej winnicy?

W wielu chrześcijańskich krajach coraz mniej ludzi przyznaje się do Chrystusa. Co będzie w przyszłości? Niepokojące jest pytanie Jezusa: "Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie" (Łk 18, 7).

diakon Franciszek 

diakonfranciszek@gmail.com

 

Patron Dnia


bł. Sancja Szymkowiak
 
dziewica

Siostra Sancja (Janina Szymkowiak) urodziła się 10 lipca 1910 roku w Możdżanowie w rodzinie głęboko religijnej. Wykształcenie średnie zdobyła w Ostrowie Wielkopolskim; następnie studiowała na Uniwersytecie Poznańskim filologię romańską, apostołując gorliwie wśród młodzieży. Od młodych lat pragnęła poświęcić swe życie Bogu. W 1934 roku wyjechała do Francji i podczas pielgrzymki do Lourdes podjęła decyzję wstąpienia do Zgromadzenia Oblatek Najśw. Serca Jezusowego w Montluçon. Pod naciskiem rodziny wróciła do kraju.

W 1936 roku wstąpiła do Zgromadzenia Córek Matki Bożej Bolesnej "Serafitek". Jej życie, na pozór bardzo zwyczajne, kryło w sobie niezwykłą głębię zjednoczenia z Bogiem. Pragnęła zostać świętą i wytrwale do tego dążyła, zawsze gotowa na wszelkie ofiary i upokorzenia, by wynagrodzić za grzeszników. Trudne warunki wojenne i ciężka praca wyczerpały jej wątłe siły; niebawem stała się ofiarą nieuleczalnej choroby. Bliska śmierci, z radością złożyła wieczyste śluby 6 lipca 1942 roku. Zmarła w Poznaniu 29 sierpnia tego samego roku. Papież Jan Paweł II 18 sierpnia 2002 roku zaliczył ją w poczet błogosławionych.

jutro: św. Jana Eudesa

wczoraj
dziś
jutro