logo
Poniedziałek, 16 lipca 2018 r.
imieniny:
Eustachego, Mariki, Mirelli, Marii – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
skrzynka intencji
 

ISMCH

___________________
 
 reklama
 
Zachwyt

Pełne zachwytu nad miłością Boga są słowa bł. Jakuba Alberionego zapisane w jednej z medytacji eucharystycznych: „Matki oddają czasem swoje dzieci, aby karmiły je piersią obce kobiety, ale Ty, Zbawicielu, stworzyłeś nas do nowego życia, karmisz nas i umacniasz swoim własnym ciałem i własną krwią. Który władca powie swojemu poddanemu: jedz moje ciało i pij moją krew?”. Wielu z nas często przystępuje do Komunii św. Karmimy się Ciałem Jezusa, adorujemy je w Najświętszym Sakramencie. Oby jak najczęściej Duch Pański porywał nas do zachwycenia się pięknem naszego Zbawiciela.

Dobry Pasterzu, Prawdziwy Chlebie, Jezu, zmiłuj się nade mną. Ty, który wszystko wiesz i wszystko możesz, który karmisz nas, śmiertelników. Spraw, abym był Twoim współbiesiadnikiem, współdziedzicem i towarzyszem świętych w Niebie (bł. Jakub Alberione).


Rozważania pochodzą z książki
Jarosław Krawiec OP
Edycja Świętego Pawła
www.edycja.pl
 
   

Patron DniaNajświętsza Maryja Panna z góry Karmel

Jest to patronackie święto karmelitanek. Zakon ten bierze swoją nazwę od Góry Karmel, która była pierwszym miejscem poświęconym Najświętszej Maryi Pannie. Wzniesiono tu kaplicę ku czci Jej Wniebowzięcia. 16 lipca jest również świętem "Szkaplerza Góry Karmel". W tym dniu - jak głosi tradycja - Najświętsza Maryja Panna ukazała się św. Szymonowi Stockowi, generałowi karmelitów. Pokazała mu szkaplerz i obiecała nadprzyrodzone łaski oraz szczególną opiekę jego zakonowi i osobom, które będą nosić szkaplerz.

jutro: bł. Męczennic z Compiegne

wczoraj
dziś
jutro