logo
Poniedziałek, 19 marca 2018 r.
imieniny:
Józefa, Bogdana, Nicety, Aleksandryny – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Boże Ciało - Kościół czci realną obecność Jezusa pod postaciami chleba i wina
2017-06-14 17:00
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, która wyrosła z adoracyjnego kierunku pobożności eucharystycznej rozwijającej się na Zachodzie od przełomu XI i XII w., w Polsce obchodzona jest  w czwartek po uroczystości Trójcy Świętej. Bezpośrednią przyczyną jej ustanowienia były objawienia bł. Julianny z Cornillon. Pod ich wpływem bp Robert ustanowił w 1246 r. święto Bożego Ciała dla diecezji Liége. 
 
Pielgrzymka dzieci pierwszo- i wczesno-komunijnych
2017-06-14 15:00
Kilkaset dzieci z rodzicami oraz katechetami uczestniczyło w niedzielę w pielgrzymce dzieci wczesno- i pierwszo- komunijnych do katedry Chrystusa Króla w Katowicach. Rozpoczęła się ona modlitewnym czuwaniem poprowadzonym przez księży pracujących w Wydziale Katechetycznym katowickiej kurii metropolitalnej. Pielgrzymkę zakończyła Eucharystia pod przewodnictwem bp. Adama Wodarczyka. 
 
Msza Święta z udziałem pracowników 'Naszego Dziennika'
2017-06-14 14:00
Pracownicy „Naszego Dziennika” modlili się w środę, 14 czerwca na Jasnej Górze. Mszy św. odprawionej o godz. 9.30 przed Cudownym Obrazem w Kaplicy Matki Bożej przewodniczył i homilię wygłosił ks. prof. Tadeusz Guz, kierownik Katedry Filozofii Prawa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Obecna była Ewa Nowina-Konopka, redaktor naczelna „Naszego Dziennika”.  
 
Wręczenie stypendiów zdolnej młodzieży
2017-06-13 17:00
Metropolita górnośląski abp Wiktor Skworc wręczył we wtorkowe popołudnie dyplomy zdolnej, a niezamożnej młodzieży, która otrzymała stypendium z Funduszu Stypendialnego im. bł. ks. Emila Szramka. 
 
W Łagiewnikach w duchu dziękczynienia
2017-06-13 16:00
W nocy z 10 na 11 czerwca kolejny już raz czuwaliśmy w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. W tym roku czuwanie z Ojcem Pio zgromadziło kilka tysięcy czcicieli świętego kapucyna – nie mogło nas tam zabraknąć. 
 
Marsze dla Życia i Rodziny przeszły ulicami polskich miast
2017-06-12 17:00
Marsze dla Życia i Rodziny przeszły w niedzielę ulicami blisko 50 polskich miast. Towarzyszyły im festyny i pikniki. W Poznaniu w marszu uczestniczył przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. 
 
Pielgrzymka Lekarzy i Służb Weterynaryjnych
2017-06-12 13:00
25. Pielgrzymka Lekarzy i Służb Weterynaryjnych odbyła się w niedzielę, 11 czerwca na Jasnej Górze. Na jubileuszowe spotkanie przybyli czynni zawodowo lekarze i pracownicy weterynarii, a także emeryci, studenci oraz sympatycy wraz z rodzinami z całej Polski.  
 
Abp Skworc: Państwo ma stwarzać poczucie bezpieczeństwa
2017-06-11 14:00
- Do państwa należy stworzenie poczucia bezpieczeństwa w zakresie gwarancji indywidualnej wolności i własności, stabilności i jasności prawa oraz sprawnych służb publicznych, zwłaszcza podatkowych - mówił metropolita katowicki abp Skworc podczas Eucharystii z okazji 95 lat katowickiej Izby Rzemieślniczej. 
 
Msza Święta z udziałem Niezależnego Zrzeszenia Studentów
2017-06-11 11:00
Przedstawiciele Niezależnego Zrzeszenia Studentów przybyli w sobotę, 10 czerwca na Jasną Górę. W sanktuarium modliło się ok. 800 osób. Obecni byli m.in.: przedstawiciele Akademickiego Stowarzyszenia Katolickie „Soli Deo”; ambasador Armenii w Polsce Edgar Ghazaryan wraz z córką; Bractwo Liderów na czele z dr Antoniną Komorowską; Ryszard Murat, Wielki Mistrz Bractwa Orderu Świętego Stanisława; Fundacja Kultury i Dziedzictwa Ormian Polskich; Fundacja Walcząca o Niepodległość wraz z Instytutem im. Józefa Piłsudskiego. 
 
Pielgrzymka Ochotniczych Hufców Pracy
2017-06-10 12:00
24. Pielgrzymka Ochotniczych Hufców Pracy przybyła w piątek, 9 czerwca na Jasną Górę. W sanktuarium modliły się reprezentacje młodzieży ze wszystkich województw, komendanci wojewódzcy, dyrektorzy, wychowawcy, nauczyciele, opiekunowie i księża duszpasterze OHP, łącznie ok. 1 tys. osób. Obecny był Marek Surmacz, komendant główny OHP. Hasłem tegorocznej modlitwy są słowa: „Z Maryją głosimy dobrą nowinę Jezusa Chrystusa”.  
 
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
8  
9  
...