logo
Środa, 21 marca 2018 r.
imieniny:
Benedykta, Lubomiry, Lubomira, Mikołaja – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
65 lat temu Prymas Wyszyński został kardynałem. Zakończyły się uroczystości w Archikatedrze Warszawskiej
2018-01-12 11:00
Kard. Kazimierz Nycz o Prymasie: "Ochronił religijność". Metropolita warszawski przewodniczył Mszy św. o beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. 12 stycznia przypada 65 rocznica kardynalatu Prymasa Tysiąclecia.  
 
Prezydium Episkopatu dziękuje organizatorom, wolontariuszom, sygnatariuszom oraz posłom głosującym za życiem
2018-01-12 09:00
– W imieniu Konferencji Episkopatu Polski dziękujemy organizatorom obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję”, wolontariuszom zbierającym podpisy, 830 tysiącom obywateli, którzy podpisali się pod tym projektem oraz wszystkim posłom, którzy – głosując za życiem – udzielili poparcia temu obywatelskiemu projektowi ustawy. 
 
Dzieło w królewskim orszaku
2018-01-11 13:00
„Bóg jest dla wszystkich!" – pod tym hasłem wolontariusze, pracownicy i sympatycy Dzieła Pomocy św. Ojca Pio kroczyli w tegorocznym Orszaku Trzech Króli, by wraz z Królami oddać pokłon Jezusowi.  
 
76. rocznice likwidacji obozu cygańskiego
2018-01-11 10:00
W miejscu dawnego obozu cygańskiego, który był częścią Litzmannstadt-Getto w czwartek 11 stycznia upamiętniono śmierć Romów – ofiar okupacji niemieckiej, którzy zginęli w wyniku likwidacji Zigeunerlager in Litzmannstadt.  
 
Kard. Kazimierz Nycz: dziecko nie jest własnością rodziców
2018-01-10 15:00
Dla człowieka, który patrzy z pozycji chrześcijańskiej, z pozycji humanistycznej dziecko nigdy nie jest własnością rodziców – powiedział kard. Kazimierz Nycz, odnosząc się do opublikowanego dziś apelu Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w sprawie przyjęcia obywatelskiego projektu ustawy dotyczącego zatrzymania aborcji eugenicznej „Zatrzymaj aborcję”. W środę wieczorem w Sejmie odbędzie się jego pierwsze czytanie. 
 
Promieniowanie ojcostwa - to hasło XVIII Dnia Papieskiego
2018-01-10 13:00
„Promieniowanie ojcostwa” pod takim hasłem 14 października 2018 roku będziemy obchodzić XVIII Dzień Papieski. Hasło zostało zaprezentowane 10 stycznia w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie. Podczas spotkania podsumowano również ubiegłoroczny Dzień Papieski. 
 
Koncert Kolęda Nadziei w wykonaniu zespołu Flash Creep
2018-01-10 12:00
Koncert ‘Kolęda Nadziei’ w wykonaniu zespołu Flash Creep odbył się we wtorek, 9 stycznia w jasnogórskiej bazylice. Koncert, który odbywa się zawsze w styczniu, przygotowuje Miejski Zarząd Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej oraz Fundacja Primo Diagnosis. Na muzyczny wieczór zaproszone są szczególnie osoby chore, niepełnosprawne, a także podopieczni częstochowskich świetlic i ośrodków oraz ich rodziny.  
 
Kard. Nycz przypomina: Życie każdego człowieka jest wartością niezbywalną i niepowtarzalną
2018-01-10 09:00
Kard. Nycz nawiązał do opublikowanego dziś apelu Prezydium Konferencji Episkopatu Polski do wiernych o modlitwę w intencji ochrony życia dzieci nienarodzonych oraz do parlamentarzystów, aby uszanowali prawo do życia każdego człowieka i przyjęli obywatelski projekt ustawy „Zatrzymaj aborcję”. W środę wieczorem w Sejmie odbędzie się jego pierwsze czytanie. 
 
Rzecznik Episkopatu: Kościół jest zdecydowanie przeciwny wykorzystywaniu seksualnemu małoletnich
2018-01-09 14:00
Kościół jest zdecydowanie przeciwny wykorzystywaniu seksualnemu małoletnich, które jest grzechem i przestępstwem. W tej sprawie jest pełna transparentność – podkreśla rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik, przypominając stanowisko Episkopatu w tej kwestii. 
 
Chcą lecieć i płynąć do Panamy. Ok. 400 młodych przygotowuje się do wyjazdu na ŚDM
2018-01-09 11:00
Młodzież wybierająca się na ŚDM w Panamie w 2019 r. rozpoczęła przygotowania. W niedzielę 7 stycznia spotkała się w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Warszawie. W sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Niedźwiadku rozpoczęły się diecezjalne przygotowania do wyjazdu na 34. ŚDM w Panamie. 
 
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
...