logo
Wtorek, 16 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Bernadety, Julii, Benedykta, Biruty, Erwina – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Rozmowy o powołaniu
 


 

 
We współpracy z Radiem Bonus Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie powstaje audycja „Rozmowy o powołaniu”. Jej gospodarzem jest Przemysław Radzyński – redaktor naczelny kwartalnika eSPe i portalu „Moje powołanie”.
 
„Będę chciał w niej rozmawiać z moimi gośćmi o szeroko rozumianym powołaniu – do kapłaństwa, życia konsekrowanego, małżeńskiego czy życia w pojedynkę. Ale także, w różnych kontekstach o powołaniach szczegółowych” – zapowiada prowadzący „Rozmowy o powołaniu”.
 
Każda audycja będzie miała jakiś temat przewodni. Oprócz rozmów z gośćmi i reportaży będą też elementy informacyjne „powoła-newsy”. „Będę chciał prezentować ciekawe osoby, zapowiadać wydarzenia przyszłego miesiąca. Mam nadzieję, że muzyka też nie będzie przypadkowa i w tworzenie audycji włączą się różne zespoły, także kleryckie i zakonne” – mówi Przemysław Radzyński.
 
Premierowy odcinek będzie emitowany na antenie Radia Bonus w każdy pierwszy czwartek miesiąca o godz. 20.15 (powtórki – w piątek o godz. 13.00 i w trzeci czwartek miesiąca o godz. 20.15). 
 


Radia Bonus można słuchać on-line na stronie UPJPII.
 
 
Grudniową audycję "Rozmowy o powołaniu" poświęciliśmy "Tato-klubom". Główna rozmowa na ten temat z Arturem Wolskim, członkiem jednego z takich klubów w Warszawie (druga część audycji): http://www.mojepowolanie.pl/2128,a,tato-kluby.htm 
 
Zobacz także
Michał Nieniewski
Czasami Bóg interweniuje w ewidentny sposób. W przypadku o. Joachima Badeniego poprzez kilka przeżyć mistycznych. W ciągu jednego dnia rozbudziły w rozrywkowym młodzieńcu powołanie do zakonu dominikanów i głód eucharystyczny. Każdy z tych znaków młody Badeni mógł zignorować lub odrzucić. Te kilka „Bożych sygnałów” nie odebrało mu wolnej woli. Pan Bóg szanuje ludzką wolność... 
 
Michał Nieniewski

Przed nami wielka szansa. Zaczęła się epoka świętych par małżeńskich. I nie piszę tu o świętości jakiej doświadczyło w historii chrześcijaństwa zapewne tysiące par małżeńskich, które poprzez swą miłość i doświadczenie bliskości Boga promieniowały wokół siebie ciepłem domowego ogniska, bezwarunkową i przebaczającą miłością, które wychowywały dzieci na dobrych ludzi i chrześcijan, były wspaniałymi dziadkami i mądrymi teściami. Służyli oni przez całe życie Bogu i bliźnim lecz ich imiona zna tylko Bóg i najbliżsi, bo dla Kościoła pozostali anonimowi.

 
Michał Nieniewski
Ukryte życie Jezusa nie toczyło się gdzieś w zaświatach. Toczyło się pośród „kurzu codzienności”, było przeniknięte zwyczajnością, na wskroś ludzkie, z twardym stąpaniem po ziemi. Ojciec wychowywał Go „po męsku”, zważywszy na trudną historię życia, z jaką musiał się zmierzyć, w surowych warunkach, wśród bardzo prostych i ubogich ludzi. Chyba rzadko myślimy o tym, że od samego poczęcia Jezus był całkowicie zdany na innych, radykalnie zależny od tych, którzy przekazali Mu życie: „Ukształtował się w łonie kobiety, od której otrzymał swoje ciało i swoją krew, swoje bicie serca, swoje gesty, swój język. 
 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS