logo
Poniedziałek, 19 marca 2018 r.
imieniny:
Józefa, Bogdana, Nicety, Aleksandryny – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Krzysztof Wons SDS
Rozmowy w Centrum
katolik.tv
 


Najnowszy cykl Katolik.tv to rozmowy odbywające się w krakowskim Centrum Formacji Duchowej.

"Rozmowy w Centrum" to wywiady na ważne tematy z ważnymi ludźmi. W rozmowach z ks. Krzysztofem Wonsem odpowiadają oni na istotne dla wiary pytania, stawiają odważne tezy i w oparciu o własne doświadczenia wskazują drogi, którymi warto zmierzać.

 

Przedstawiamy kolejny wywiad z cyklu Rozmowy w Centrum, poprowadzony przez Krzysztofa Wonsa SDS w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie. Gościem ks. Krzysztofa był bp Edward Dajczak.

Kiedy Kościół jest prawdziwy? Jak dotrzeć z Dobrą Nowiną do ludzi, którzy znają Boga, ale nigdy nie otwarli się na spotkanie z Nim? Jak zanieść Ewangelię w miejsca trudne, w miejsca nietypowe?

O mocy Słowa i sposobach bycia z drugim, o świadczeniu i o prowadzeniu do Boga mówi bp Edward Dajczak – biskup koszalińsko-kołobrzeski, rekolekcjonista, inspirator nowych form ewangelizacyjnych w polskim Kościele, pomysłodawca i duchowy opiekun Przystanku Jezus.

Na pytanie jak rodzi się świadek, jak świadkiem zostać, ks. bp Edward Dajczak odpowiada: "Zawsze jest ta sama metoda, od spotkania z Panem to się wszystko zaczyna... ale właśnie spotkanie. I to jest problem(...) Myślę, że straciliśmy rzecz najważniejszą - ogień, który się bierze ze spotkania z Bogiem i radość, że się Go spotkało... straciliśmy to na zbyt wielką skalę. Nie mówię, że całkowicie..."

 

Zapraszamy do oglądania wywiadu!

 


 

 

Bp Edward Dajczak wywiadu udzielił przy okazji prowadzenia sesji "Kocham Kościół Jezusa Chrystusa"
w dniach 20-22 stycznia 2012 roku.
Płyta CD z konferencjami do nabycia w sklepie Katolika - zapraszamy!


Zobacz także
Przemysław Radzyński
Próbowałem, ale nie mogłem. Powołanie trzeba rozeznawać. Nie każdy pomysł, który przychodzi człowiekowi do głowy wpisuje się w jego powołanie. Powołanie do kapłaństwa, trzeba rozeznawać w Kościele, a więc trzeba przedstawić je Kościołowi. Zwłaszcza w mojej sytuacji...

Z ks. Antonim Kieniewiczem rozmawia Przemysław Radzyński
 
Ks. Mariusz Pohl
Na temat woli Bożej, albo raczej "tzw. woli Bożej" istnieje wiele mitów, nieporozumień i przeinaczeń. Utożsamiamy ją często z predestynacją albo fatum. Wyraża się w rezygnacji. Wyraża to znany cytat: "Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba". Pan Bóg nie jest bezdusznym reżyserem...
 
Jacek Salij OP
Niektórzy z satysfakcją, inni z niepokojem zwracają uwagę, że wpływ Kościoła na społeczeństwo się zmniejsza. I co z tego wynika? Chrześcijaństwo zaczęło się od dwunastu ludzi, których Pan Jezus sobie wybrał i nazwał apostołami. Patrząc tylko po ludzku, oni się zupełnie na głosicieli Ewangelii i założycieli Kościoła nie nadawali.
 
 

ISMCH

___________________
 
 reklama