logo
Piątek, 22 czerwca 2018 r.
imieniny:
Pauliny, Sabiny, Tomasza, Jana – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Krzysztof Wons SDS
Rozmowy w Centrum
katolik.tv
 


Najnowszy cykl Katolik.tv to rozmowy odbywające się w krakowskim Centrum Formacji Duchowej.

"Rozmowy w Centrum" to wywiady na ważne tematy z ważnymi ludźmi. W rozmowach z ks. Krzysztofem Wonsem odpowiadają oni na istotne dla wiary pytania, stawiają odważne tezy i w oparciu o własne doświadczenia wskazują drogi, którymi warto zmierzać.

 

Przedstawiamy kolejny wywiad z cyklu Rozmowy w Centrum, poprowadzony przez Krzysztofa Wonsa SDS w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie. Gościem ks. Krzysztofa był bp Edward Dajczak.

Kiedy Kościół jest prawdziwy? Jak dotrzeć z Dobrą Nowiną do ludzi, którzy znają Boga, ale nigdy nie otwarli się na spotkanie z Nim? Jak zanieść Ewangelię w miejsca trudne, w miejsca nietypowe?

O mocy Słowa i sposobach bycia z drugim, o świadczeniu i o prowadzeniu do Boga mówi bp Edward Dajczak – biskup koszalińsko-kołobrzeski, rekolekcjonista, inspirator nowych form ewangelizacyjnych w polskim Kościele, pomysłodawca i duchowy opiekun Przystanku Jezus.

Na pytanie jak rodzi się świadek, jak świadkiem zostać, ks. bp Edward Dajczak odpowiada: "Zawsze jest ta sama metoda, od spotkania z Panem to się wszystko zaczyna... ale właśnie spotkanie. I to jest problem(...) Myślę, że straciliśmy rzecz najważniejszą - ogień, który się bierze ze spotkania z Bogiem i radość, że się Go spotkało... straciliśmy to na zbyt wielką skalę. Nie mówię, że całkowicie..."

 

Zapraszamy do oglądania wywiadu!

 


 

 

Bp Edward Dajczak wywiadu udzielił przy okazji prowadzenia sesji "Kocham Kościół Jezusa Chrystusa"
w dniach 20-22 stycznia 2012 roku.
Płyta CD z konferencjami do nabycia w sklepie Katolika - zapraszamy!


Zobacz także
Ewelina Steczkowska
Od zwykłej, pierwszej rozmowy, zaczyna się formacja człowieka, najpierw małe, a potem coraz większe utożsamianie się ze wspólnotą Kościoła. Aż dochodzi do momentu, kiedy człowiek dorosły prosi o chrzest. Ludzie często mówią, że nikt im wcześniej nie mówił o Bogu, o religii, o Kościele.

O dorosłych, którzy dzisiaj decydują się na przyjęcie chrztu opowiada misjonarz pracujący w Kazachstanie ks. Zbigniew Bigda w rozmowie z Eweliną Steczkowską
 
ks. Augustyn Kuczok SDS
od początku naszego życia zaczęliśmy wstępować po stromych stokach Góry Kalwaryjskiej. Każdy wziął swój krzyż i powoli z dnia na dzień wspina się ku szczytowi. Na swej drodze potyka się o kamienie, a czasem nawet o skały olbrzymie - spotyka na swojej drodze życiowej - pokusy. Tłumaczyć nie trzeba, co to jest pokusa i jakie są jej rodzaje. Wszyscy mieliśmy okazję doświadczyć ich. Jedne pokusy są dość spokojne, powiedziałbym, nienatarczywe; czekają tylko na to, by człowiek nagabywany nimi rozdmuchał je do ogromnego ogniska. Ale są też pokusy, które napadają na człowieka znienacka i musi to być naprawdę mąż silny, by móc je odepchnąć.
 
O. Rafał Skibiński OP
Jezus rodzi się w podróży i od tej chwili zawsze jest w drodze. Cały czas idzie i cały czas przyspiesza. Ale nie jest to tylko przyspieszenie zewnętrzne. Także sposób rozmawiania Jezusa wymaga od rozmówcy stałego przyspieszania. Gra idzie o wszystko, czyli o Boga. Trzeba o tym pamiętać, żeby rozumieć wagę tych rozmów. To jest pojedynek na śmierć i życie...
 
 

ISMCH

___________________
 
 reklama