logo
Wtorek, 23 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Ilony, Jerzego, Wojciecha – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Krzysztof Wons SDS
Rozmowy w Centrum – rozmowa z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim
katolik.tv
 


Przedstawiamy kolejny wywiad z cyklu "Rozmowy w centrum". Gościem pierwszej rozmowy był historyk sztuki i wykładowca - ks. Micha Janocha, prowadzący sesję "Medytacja z ikoną" (odcinek 1).

Prowadzącym "Rozmowy w centrum" jest znany na całą Polskę rekolekcjonista, kierownik duchowy, redaktor naczelny "Zeszytów Formacji Duchowej" oraz dyrektor Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie – Krzysztof Wons SDS.

Gościem ks. Krzysztofa Wonsa był ks. prof. Waldemar Chrostowski – biblista, kierownik Katedry Egzegezy Starego Testamentu na UKSW w Warszawie, autor licznych książek, rekolekcjonista, animator formacyjnych grup biblijnych.

W centrum rozmowy zostało postawione Słowo Żywe i Pismo Święte. Ksiądz Krzysztof Wons podkreśla, że istnieje ogromny głód Słowa a jedną z dróg wiodącą do Spotkania z Jezusem Chrystusa jest czytanie Słowa Bożego.

"Pismo Święte jest księgą bardzo ważna, jest księgą fundamentalną, jest księgą życia - to prawda, ale chrześcijaństwo nie jest religią księgi, w tym znaczeniu, iż by miało w centrum siebie postawić wyłącznie księgę i ją adorować. Chrześcijaństwo jest religią Jezusa Chrystusa. W centrum wiary chrześcijańskiej jest Osoba Jezusa Chrystusa" - zaznacza ks. Profesor.

Zaś w centrum cyklu Katolik.tv stawia rozmowy. Czego dotyczyła się ta rozmowa? Warto zobaczyć i usłyszeć - zapraszamy!

 

 


Wywiad odbył się przy okazji goszczenia ks. Waldemara Chrostowskiego
jako współprowadzącego sesję: „Twoje Słowo daje mi życie” w dniach 10-13 listopada,
którą można nabyć w naszym sklepie internetowym.

 



 
Zobacz także
Krzysztof Osuch SJ

Pan Jezus najczęściej wprowadzał w Boży świat, opowiadając przypowieści. Mówił językiem porównań, przenośni i obrazów. My też zanim przybliżymy się nieco do wzniosłej rzeczywistości Trójcy Świętej, pójdźmy podobnym tropem. Zauważmy różnicę, jaka zachodzi między samym tylko patrzeniem na arcydzieło muzyczne zapisane w nutach, a usłyszeniem tegoż arcydzieła. 

 
ks. Mieczysław Rusiecki
Kiedy człowiek jest zdolny kochać siebie? Kiedy siebie prawdziwie kocha? Zgodnie z określeniem miłości, która jest ukierunkowaniem ku dobru, szukaniem go i dzieleniem się nim z innymi, człowiek może kochać siebie, gdy dostrzeże w sobie dobro i to w miarę wielkie i trwałe. Oznacza to, że nastąpi w nim uleczenie wewnętrzne wszelkich zranień wyniesionych z dzieciństwa, a pogłębianych w trakcie dojrzewania. 
 
Michał Komorek

W brewiarzu, w godzinie czytań na ten dzień, przewidziana jest „Starożytna homilia na Świętą i Wielką Sobotę” zatytułowana „Zstąpienie Pana do Otchłani”. Jest to tekst anonimowego autora z II stulecia, w którym czytamy: „Wielka cisza spowiła ziemię (…) bo Bóg zasnął w ludzkim ciele, a wzbudził tych, którzy spali od wieków..." 

 

Z bp. Michałem Janochą rozmawia Michał Komorek

 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS