logo
Sobota, 20 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Agnieszki, Amalii, Teodora, Bereniki, Marcela – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Ewelina Pitala
Ścieżkami wiary
Wydawnictwo JUT
 


Ścieżkami wiary to zbiór wywiadów z ludźmi powszechnie znanymi i osobami zaangażowanymi w działalność dla dobra innych. Wszyscy są katolikami – swoją wiarę wplatają w codzienne życie, problemy, radości, a także tragedie. Ich piękne i głębokie zwierzenia fascynują i wzruszają – nie są zwykłą, suchą relacją, ale świadectwem kroczenia za Chrystusem i dojrzewania w wierze.


Wydawca: Wydawnictwo JUT 
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-62293-89-6
Format okładki: 125x195
Liczba stron: 456
Rodzaj okładki: Miękka
 
 


 

Ścieżkami wiary to zbiór wywiadów z ludźmi powszechnie znanymi i osobami zaangażowanymi w działalność dla dobra innych. Wszyscy są katolikami – swoją wiarę wplatają w codzienne życie, problemy, radości, a także tragedie. Ich piękne i głębokie zwierzenia fascynują i wzruszają – nie są zwykłą, suchą relacją, ale świadectwem kroczenia za Chrystusem i dojrzewania w wierze.

W niniejszej publikacji zaprezentowane zostały sylwetki: Krzysztofa Ziemca – dziennikarza telewizyjnego, Natalii Kulig – studentki, odbywającej pielgrzymkę do Santiago de Compostela, Tomasza Zubilewicza – telewizyjnego prezentera pogody, Michała Paradowskiego – dyrektora zarządzającego firmą, Izabeli Drobotowicz-Orkisz – aktorki i twórczyni teatru Hagiograf, Jadwigi i Cezarego Jurków – małżeństwa lekarzy, Anny Bałchan – „siostry od prostytutek”, Przemysława Babiarza – dziennikarza i komentatora sportowego, Anny Sarzyniec – studentki, która pomagała na misjach, Jana Budziaszka – perkusisty zafascynowanego różańcem, Karola Zalewskiego – instruktora harcerskiego, Janiny Ochojskiej – prezesa Polskiej Akcji Humanitarnej, Moniki Mużacz-Kowal – „dyżurnej” przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszkit, ks. Artura Godnarskiego – kapłana oddanego nowej ewangelizacji.

Lektura tych świadectw pomoże i nam pomyśleć o swoim życiu...


Spis treści

Krzysztof Ziemiec – Nie iść na skróty
Natalia Kulig – Każdy ma swoje camino
Tomasz Zubilewicz – Pogoda ducha
Michał Paradowski – Wystąpić w dobrych zawodach
Izabela Drobotowicz-Orkisz – Aktorka i doktor dusz
Jadwiga i Cezary Jurko – Na granicy życia i śmierci
Siostra Anna Bałchan – Leczyć poharatane serca
Przemysław Babiarz – Co jest najważniejsze
Anna Sarzyniec – Staż misyjny.
Jan Budziaszek – Nagle wszystko się zmieniło
Karol Zalewski – Harcerskie ideały
Janina Ochojska – Staram się mądrze pomagać
Monika Mużacz-Kowal – Wierzę w Świętych obcowanie
ks. Artur Godnarski – Być z młodymi

 
Zobacz także
Danuta Piekarz
My, wierzący, nie chcemy być tak naiwni, by tak myśleć, a tymczasem faktycznie napotykamy na tę samą trudność: myślimy, że jeśli będziemy należeć do Boga, coś stracimy. Ponadto ciągle myślimy tak: „to jest moje życie, które teraz mam powierzyć Bogu”, zamiast myśleć: „ja żyję życiem Bożym i będę je przeżywał zgodnie z Jego wolą”. To jest chyba największa pułapka: ciągle myślimy w kategoriach „my i Bóg”, a nie myślimy o tym, że jesteśmy w Bogu, że mamy Jego życie. 

Z o. Marko Ivanem Rupnikiem, słoweńskim jezuitą, teologiem sztuki, rozmawia Danuta Piekarz
 
Ks. Mariusz Pohl
Już wkrótce Wielkanoc, najważniejsze święta w całym roku liturgicznym Kościoła. Celebracje liturgiczne Wielkiego Tygodnia mają swoją głęboką wymowę i logikę. Niestety, często umyka to naszej uwadze i z konieczności koncentrujemy się na estetycznym lub tylko uczuciowo-pobożnościowym uczestnictwie w nabożeństwach, bez głębszego zaangażowania płynącego ze świadomej wiary i zrozumienia liturgii. Dlatego warto prześledzić główne wątki Triduum Sacrum – Wielkiego Tygodnia. 
 
Ks. Krzysztof Różański
Człowiek wypowiada się najpełniej przez miłość. Dzięki niej rozwija się, staje się piękny, głęboki, odkrywa najwyższe poziomy własnego człowieczeństwa. Miłość pomiędzy kobietą i mężczyzną zmierza z natury ku jedności, wyrażającej się i dopełniającej także w sferze cielesnej (stają się jednym ciałem – Mt 19,5). Ludzkie zachowania w sferze seksualnej związane są więc ze swej natury z miłością. Oderwanie jednego od drugiego powoduje nieład moralny, grzech. 
 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS